Skocz do zawartości

forester z 2005 roku pytanie co bedzie do zrobienia


Tmk Jedyk

Rekomendowane odpowiedzi

moj ma 230 tysi i nic mu nie dolega:). zmienic rozrzad (o ile zmieniony niedawno nie byl), wszystkie plyny i oleje - jezdzic i obserwowac. w N/A nie ma co sie za bardzo psuc :)

byc moze sls'y padna, byc moze jakies elementy zawieszenia (łączniki, gumy staba) beda do wymiany... nic nie wiadomo, jaka wczesniejsza historia.

pzdr,

Dominik

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto sprowadzone z niemiec od faceta ktory jest pewny i raczej niczego nie zataijl :) bylo serwisowane do 170 tys km ostatni rok stalo nie uztwane wszystkie plyny i oleje nie dawno wymieniane + amortyzatory z tylu i gumy staba z przodu tez wymienione a co to sa te slsy bo lajik jestem w tych sprawach :) pzdr.

 

skrzynia reczna jest a jaki koszt wymiany tego wisko i czy ktos zna dobrego mechanika od forkow na dolnymslasku

 

a jak z lpg w tym modelu mozna bez stresu zakladac ?

Edytowane przez jedyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

sls'y to wlasnie tylne, samopoziomujace amorki, czyli temat Ci odpada, jesli w papierach prawda jest (papier wszystko przyjmie ;) )

lpg jak najbardziej. polecany jest oczywiscie forumowy guru Jako, od ktorego ja w swoim forku mam lpg, ale przy wolnymssaku to pewnie i dobry zaklad gazowniczy da rade, to przeciez nie zadna wyzylowana konstrukcja ;)

objawy zuzycia wisko byly na tym forum opisywane, wiec poszukaj i nasluchuj ;)

pzdr,

Dominik

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz założyć LPG to zanim to zrobisz koniecznie sprawdź luzy zaworowe, koszt sprawdzenia jest niewielki. Gorzej z regulacją, jeśli masz silnik SOHC (128KM czy jakoś tak) to regulacje masz na śrubki (będzie względnie tanio) jeśli DOHC (158KM) to regulacja polega na wymianie szklanek, co wiąże się najczęściej z wyciąganiem silnika + koszt szklanek (~120 - 150 PLN jedna).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , mam dwa pytanka sprzeglo przy puszczaniu lekko skrzypi czego to moze byc oznaka ? i czy silnik 2.0 x wam tesz terkocze jak disel czy tylko umnie

pozdrawiam

skrzypienie pedału gazu przy puszczaniu to częsty przypadek i aso to ogarnia, klekotanie to może być piston slap, poczytaj, bo zarówno skrzypienie jak i objawy piston slap zostały już opisane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pierwsze kilometry przejeczane nowa zabawka przejechalem dzisiaj prawie 400 km fajnie sie jezdzi ale cos klekocze silnik, jak dojechalem do domu cos zaczelo cykac pod maska moze jestem przedrazliwiony bo troche pieniedzy kosztowal ale co czytam to moga byc panewki i nie wiadomo co jeszcze w poniedzialek czeka mechanik ale radocha z jazdy jest. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...