Jump to content

Pytanie o biegi - problem z jedynką / Impreza GD WRX

jean_pierre
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

ja mam takie pytanie, otóż często ciężko wchodzi mi 1 bieg, tzn stoję np na światłach, zapala się zielone chce wrzucić jedynkę i wchodzi ale bardzo ciężko, nie zawsze, ale w sumie często się zdarza. "Odkryłem" że bez problemu wchodzi 1-bieg np jak wybiorę 2-kę a potem jedynkę wtedy nie ma problemu. Pytanie brzmi, czy to może być wina wybieraka ? czy może już skrzynia pada ? A może jeszcze jakieś inne pomysły macie ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i Wasze sugestie.

Pozdrawiam

wystarczy zaniechać wrzucania jedynki, dać luz, puścic sprzęgło, spróbowac ponownie. Zazwyczaj działa.

To prawdopodobnie niezgoda na linii jedynka-przełożenie główne. Jak dobrze trafisz to na zgaszonym silniku, np w garagu może sie zdazyc ze za chiny nie wrzucisz jedynki. Rusz autem o 1cm... Miracle :D Dalej nie znalazłem czy jedynke mamy synchronizowaną czy nie. Jak połączysz napęd na chwile to zebatki zmieniają połozenie i jakoś w końcu sie trafią :P

Taki urok tych skrzyń. Jak tam wsteczny? B)

Edited by Matiz

Dalej nie znalazłem czy jedynke mamy synchronizowaną czy nie.

Jasne, że tak :) To nie stary traktor czy inny UAZ :) Tylko wsteczny jest bez synchronizacji. Nie zmienia to faktu, że synchronizator jedynki może być zarżnięty.

jedynka przy ruszaniu,jeździe.

Znaczy tak- Tomasz555 kiedyś wspominał chyba w wątku reduktorowym,że jedynka subarowa ma proste zęby,ale nie wspominałem o tym ,bo nie potrafie sobie wyobrazić jak proste sie zazębiają w skośne :wacko::P

Druga sprawa- u mnie jest skrzynia reduktorowa "na antarktyde": TY754XR1AA.

• Upvote 1

U mnie z kolei w każdej z imprez, jakie miałem, problem z jedynką był tylko i wyłącznie przy zimnym silniku (skrzyni) w czasie redukcji z dwójki przy wolnym toczeniu. Trzeba było prawie zwolnić do zera, żeby weszła. Po kilku kilometrach, no problem. Na postoju - nawet na zimno zawsze wchodziła bez trudności.

Edited by sebachon

Znaczy tak- Tomasz555 kiedyś wspominał chyba w wątku reduktorowym,że jedynka subarowa ma proste zęby,ale nie wspominałem o tym ,bo nie potrafie sobie wyobrazić jak proste sie zazębiają w skośne :wacko::P

Aaaa, może coś być na rzeczy z reduktorem (nie pomyślałem o tym, bo nie mam :) ). Też nie potrafię sobie wyobrazić :mrgreen: Proste zazębiają się z prostymi, skośne ze skośnymi i tyle. Każdy bieg mógłby de facto mieć tryby proste/skośne niezależnie od innych.

U mnie z kolei w każdej z imprez, jakie miałem, problem z jedynką był tylko i wyłącznie przy zimnym silniku (skrzyni) w czasie redukcji z dwójki przy wolnym toczeniu. Trzeba było prawie zwolnić do zera, żeby weszła. Po kilku kilometrach, no problem. Na postoju - nawet na zimno zawsze wchodziła bez trudności.

Mam dokładnie tak samo tylko, że w Foresterze...

ja na zimno mam problem z wrzuceniem dwójki po jedynce i robie tak:

włączam reduktor => ruszam z dwójki (nie obciąża to auta a gdy stoje wchodzi bez problemu ) => wyłączam reduktor i mam dwójke sposobem "nic na siłe" :) polecam

Chłopie, poświęć minutę więcej na napisanie następnego posta. Może nie będzie tej minuty musiał poświęcać każdy czytający na zrozumienie treści. Sugeruję też użycie przeglądarki z "podkreślaniem ortów".

Edited by mzy