Skocz do zawartości

Problem z odpałem po dłuższym postoju - Impreza GT `97


wałek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dziwny, co prawda da sie z tym zyć ale uciążliwy;) po dłuższym postoju, tzn nawet może nie taki długi postój - około godz - chcąc zapalić muszę nabić paliwo do wyłączenia pompy, cofnąć kluczyk i odpalić, inaczej będzie kulał i długo trzeba kręcić. Wydaje mi się że ucieka paliwo z listwy, spotkał sie ktoś z podobną sytuacją?

 

teraz pytanie czy puszcza zawór zwrotny na pompie czy regulator ciśnienia..

 

dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać - filtr paliwa oczywiście zmieniony kilkaset km wstecz. dodam ze auto posiadam od ponad miesiaca i problem z odpalaniem mam od początku.. tez nie wiem czy nazywać to problemem z odpalaniem, jeżeli napompuje paliwo, cofne stacyjke i zakręce to łapie "od kopa/dyga/strzała (jak kto woli)" tak czy siak, odpala b. ładnie nawet w kilkunastostopnowe mrozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oj nie miał nikt podobnej sytuacji? nie wiem czy brac sie za pompe czy listwy..

 

W cupecie mam swap GT 97.Po trzech miesiącach stania , zimą pali od dotknięcia. Wygląda jakby Ci się paliwo cofało, ale nie kojarzę gdzie tam jest zaworek zwrotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem jak marcin polecił, zdziwił mnie troche wynik badań, mianowicie za każdym razem jak odpinałem świece (robiłem chyba 7 prób ) auto odpalało bezbłędnie.. zbieg okoliczności? czy to jednak jeszcze cewka wchodzi w gre?

Edytowane przez wałek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem też w wciśniętym gazem i tak samo. może faktycznie coś z układem zapłonowym.. póki co przyswoiłem procedure odpalania i da się z tym jakoś żyć.. jak będzie gorzej to trzebabędzie dokłądnie przeanalizować.. napewno napisze co i jak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...