Skocz do zawartości

znaki rozrzadu w legacy bd 2.2 - szybki punkcik do zdobycia :)


diabel_215

Rekomendowane odpowiedzi

chce sprawdzic czy mam rozrzad ustawiony dobrze, sciaglem na razie plastiki "boczne", te na glowicah, pokazaly mi sie kolka i tu pojawia sie problem, nie wiem jak wygladaja znaki :huh: jest strzalka na szprysze, mam jakies kreski namalowane korektorem, wydaje mi sie ze pod nimi kryja sie naciecia na obreczy kola - te ustawione maja byc pionowo do gory?

jest mozliwosc sprawdzenia znakow na wale bez sciagania kola pasowego? nie mam 22 nasadki :P

 

kolo pasowe udalo sie odkrecic plaskim :yahoo:

rozrzad przestawiony o zeba czy dwa, zrzucilem pasek i zaczalem sie meczyc z poprawnym ustawieniem kolek.. ma ktos jakis patent jak to zrobic bez tysiaca prob? od ktorego kola zaczac? w ktora strone isc z paskiem czy cos..

nie pokoi mnie jeszcze jedna sprawa, lewe kolo rozrzadu mozna latwo obrocic, ze 30 stopni, na prawym jest takiego luzu moze 5..

 

no i wszystko stalo sie jasne, jak by ktos potrzebowal w przyszlosci :yahoo:

na kolach sa naciecia, wszystkie pionowo do gory, pasek ma trzy linie prostopadle, kazda z nich wypada na znaku na kole, podczas zakladania paska kola nie musza byc na znakach, po naciagniecu paska wypada sprawdzic czy znaki sie zgadzaja.

furka musi smigac, moja odzysakala chyba z 50 koni :biglol:

Edytowane przez diabel_215
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem.. moze w przyszly tydzien bede mial czas to sie pobawie.. podejrzewam ze to przez luzy zaworowe, troche klepia, ale mam na hydrach, wymieniac mi sie ich nie chce, zreszta teraz nawet nie mam narzedzi, do ciapucha - mechanika nie dam, ciagle mysle o swapie, jak silnik padnie to bede w koncu mial porzadna motywacje :biglol:

Edytowane przez diabel_215
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

P

ciagle mysle o swapie, jak silnik padnie to bede w koncu mial porzadna motywacje

i co jezdzi dalej ? o jakim swapie myślisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzi, duzo lepiej po ustawieniu rozrzadu poprawnie ;) myslalem o h6.. albo GTekowe graty.. ale chyba sprzedam i kupie gotowca

 

jezdzi, duzo lepiej po ustawieniu rozrzadu poprawnie ;) myslalem o h6.. albo GTekowe graty.. ale chyba sprzedam i kupie gotowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Padl mi w/w motor, kupilem nastepny, wsadzilem, zalozylem nowy rozrzad, odpalil od strzala, ale okazalo sie ze padnieta uszczelka pod glowica, zrobilem uszczelke, zlozylem i nie chce palic, efekt jest taki ze daje iskre za wczesnie, silnik pierdnie ale przy tym zatrzyma sie, na autostarcie strzela w dolot.
Da sie tu cos zle zlozyc? moglem zalozyc prawy walek do lewej glowicy? bo nic innego mi do glowy nie przychodzi...


rozrzad sprawdzony po raz N-ty, walkow nie wyciagalem jednak, wiec nie moglem pomylic, kola rozrzadu na glowicach sa dobrze zalozone, bo zle sie nie da a stronami nie sa zamienione. kreci normalnie, tylko ten zaplon za wczesnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zębatke na wale zmieniłeś z starego motoru.

Ja przy zmianie silnika u siebie EJ20 na taki sam, z takiego samego auta tylko rok starszego.

Nie zwróciłem uwagi na to że, znaki dla czujnika położenia wału nie pokrywają się - mój stary motor z tym co kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalilo, ale zalozylem wg mnie zle rozrzad, tzn walki sa na znakach a wal przekrecony o 90 stopni
tak jak na tym filmiku


jestem pewien ze zawsze zakladalem znakami do gory, na znaki paska, tak jak w pierwszym poscie pisalem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...