Jump to content

Nasze akumulatory w OBK MY09 2.0D

Bazyli
 Share

Recommended Posts

Większość z nas (a przynajmniej ci, którzy jeszcze nie wymienili na nowy) ma akumulator Panasonic typ 95D26L.

Szukałem w necie parametrów tej baterii, ale te dane są chyba objęte tajemnicą wojskową.

Czy ktoś jest może jednak w posiadaniu tych poufnych informacji:

- pojemność

- prąd rozruchu

- wymiary gabarytowe (wg karty katalogowej) - podane z klemami czy samej skrzynki?

- polaryzacja klem (prawdopodobnie jest to prawy plus, P+)

Ze swej strony obiecuję dochowanie tajemnicy do "grobowej deski".

Z tego co pamiętam, to pojemność masz podaną w instrukcji obsługi, prądu rozruchowego producent w instrukcji nie określił. Według indstrukcji od OBK 2.0 D MY 2012 akumulator ma 64 AH (95D26R). Myślę, że to jest dokładnie taki sam akumulator jak w starszym modelu, tylko że ma zamienione miejscami klemy (jak akumulator jest ustawiony tak, że klemy są bliżej mnie, to "+" jest po lewej stronie. W moim legacy D MY 2009, jak akumulator padł na gwarancji, to dostałem w ASO Banner 80 Ah, 650 A.

Co do wymiarów, to chyba najprościej będzie zmierzyć.

Z tego co pamiętam, to pojemność masz podaną w instrukcji obsługi, prądu rozruchowego producent w instrukcji nie określił. Według indstrukcji od OBK 2.0 D MY 2012 akumulator ma 64 AH (95D26R). Myślę, że to jest dokładnie taki sam akumulator jak w starszym modelu (...)

A to ciekawostka! W poprzednim modelu fabrycznie był montowany akumulator o takiej pojemności. Tyle tylko, że niektórzy (w tym ASO) polecali przy wymianie pojemność ok. 90Ah. I podobno takie były montowane fabrycznie od MY10, kiedy także zwiększono wydajność alternatora (słabszy alternator przed MY10 wg niektórych był powodem by pozostać przy 64Ah).

W każdym razie ja przed rokiem założyłem nie-OE 64Ah z prądem rozruchu 540A (powyżej wymagań) za ok. 300PLN i jest OK.

Pozdr.

Tyle tylko, że niektórzy (w tym ASO) polecali przy wymianie pojemność ok. 90Ah. I podobno takie były montowane fabrycznie od MY10

Też natknąłem się na taką informację. Jednak u mnie w MY 2012 zgodnie z tym, co napisane w instrukcji (choć ta jest od MY 2011) fabrycznie zainstalowany jest 95D26R - 64 Ah.

• 1 year later...

Witam, podczepię się pod temat, stoję przed kupnem nowego akumulatora do OBK`a (fabryczny powoli odmawia posługi) Jakie firmy akumulatorów polecacie? O parametry nie pytam, bo nie znam dokładnie tych w obecnej bateryjce :)

Z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Z tego co pamiętam, to pojemność masz podaną w instrukcji obsługi, prądu rozruchowego producent w instrukcji nie określił. Według indstrukcji od OBK 2.0 D MY 2012 akumulator ma 64 AH (95D26R). Myślę, że to jest dokładnie taki sam akumulator jak w starszym modelu, tylko że ma zamienione miejscami klemy (jak akumulator jest ustawiony tak, że klemy są bliżej mnie, to "+" jest po lewej stronie. W moim legacy D MY 2009, jak akumulator padł na gwarancji, to dostałem w ASO Banner 80 Ah, 650 A.

Co do wymiarów, to chyba najprościej będzie zmierzyć.

Lepiej sprawdzaj w instrukcji. U mnie było co innego w instrukcji - 64AH, a co innego w samochodzie - był taki jak do dwulitrowej benzyny włożony (taki samochód odebrałem z salonu).