Skocz do zawartości

Nasze akumulatory w OBK MY09 2.0D


Bazyli

Rekomendowane odpowiedzi

Większość z nas (a przynajmniej ci, którzy jeszcze nie wymienili na nowy) ma akumulator Panasonic typ 95D26L.

Szukałem w necie parametrów tej baterii, ale te dane są chyba objęte tajemnicą wojskową.

 

Czy ktoś jest może jednak w posiadaniu tych poufnych informacji:

- pojemność

- prąd rozruchu

- wymiary gabarytowe (wg karty katalogowej) - podane z klemami czy samej skrzynki?

- polaryzacja klem (prawdopodobnie jest to prawy plus, P+)

 

Ze swej strony obiecuję dochowanie tajemnicy do "grobowej deski".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to pojemność masz podaną w instrukcji obsługi, prądu rozruchowego producent w instrukcji nie określił. Według indstrukcji od OBK 2.0 D MY 2012 akumulator ma 64 AH (95D26R). Myślę, że to jest dokładnie taki sam akumulator jak w starszym modelu, tylko że ma zamienione miejscami klemy (jak akumulator jest ustawiony tak, że klemy są bliżej mnie, to "+" jest po lewej stronie. W moim legacy D MY 2009, jak akumulator padł na gwarancji, to dostałem w ASO Banner 80 Ah, 650 A.

Co do wymiarów, to chyba najprościej będzie zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to pojemność masz podaną w instrukcji obsługi, prądu rozruchowego producent w instrukcji nie określił. Według indstrukcji od OBK 2.0 D MY 2012 akumulator ma 64 AH (95D26R). Myślę, że to jest dokładnie taki sam akumulator jak w starszym modelu (...)

A to ciekawostka! W poprzednim modelu fabrycznie był montowany akumulator o takiej pojemności. Tyle tylko, że niektórzy (w tym ASO) polecali przy wymianie pojemność ok. 90Ah. I podobno takie były montowane fabrycznie od MY10, kiedy także zwiększono wydajność alternatora (słabszy alternator przed MY10 wg niektórych był powodem by pozostać przy 64Ah).

W każdym razie ja przed rokiem założyłem nie-OE 64Ah z prądem rozruchu 540A (powyżej wymagań) za ok. 300PLN i jest OK.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że niektórzy (w tym ASO) polecali przy wymianie pojemność ok. 90Ah. I podobno takie były montowane fabrycznie od MY10

 

Też natknąłem się na taką informację. Jednak u mnie w MY 2012 zgodnie z tym, co napisane w instrukcji (choć ta jest od MY 2011) fabrycznie zainstalowany jest 95D26R - 64 Ah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, podczepię się pod temat, stoję przed kupnem nowego akumulatora do OBK`a (fabryczny powoli odmawia posługi) Jakie firmy akumulatorów polecacie? O parametry nie pytam, bo nie znam dokładnie tych w obecnej bateryjce :)

Z góry dzięki za info

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to pojemność masz podaną w instrukcji obsługi, prądu rozruchowego producent w instrukcji nie określił. Według indstrukcji od OBK 2.0 D MY 2012 akumulator ma 64 AH (95D26R). Myślę, że to jest dokładnie taki sam akumulator jak w starszym modelu, tylko że ma zamienione miejscami klemy (jak akumulator jest ustawiony tak, że klemy są bliżej mnie, to "+" jest po lewej stronie. W moim legacy D MY 2009, jak akumulator padł na gwarancji, to dostałem w ASO Banner 80 Ah, 650 A.

Co do wymiarów, to chyba najprościej będzie zmierzyć.

 

Lepiej sprawdzaj w instrukcji. U mnie było co innego w instrukcji - 64AH, a co innego w samochodzie - był taki jak do dwulitrowej benzyny włożony (taki samochód odebrałem z salonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...