Skocz do zawartości

sprzęgło, potrzebna pomoc


loader99

Rekomendowane odpowiedzi

hej

zakopalem subarke w zaspie, jak wyjechałem to sprzegło pedał sprzegła zaczął ciężko sprężyście chodzić, dopatrzyłem sie pod maską że jak naciskam na sprzegło to nie ciągnie takiej linki zakończonej gwintem, bo nakrętka sie odkręciała.. skreciłem inna na maxa ale nadal cięzko chodzi..

czy mógłby mi ktoś podesłać foto jak to wygląda poprawnie skrecone??

(impreza 1.6, rok 1993)

Pozdro

 

Albo inczaej, impreza jezdzi normalnie, tylko pedał sprzegła chodzi sprezyscie i bierze w górnej czesci... co mogło sie stac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh ;/

 

a co do regulacji na lince, to do (chyba wysprzeglik) na obudowie skrzyni tam jest jeszcze druga linka polączona z pompą chyrauliczna jak sie domyslam, i ta linka wogóle nie była zakrecona - moze sie nakretka wykreciła, to którą linką regulować tą do wysprzeglika czy tą do pompy ?? (ciensza czy grubsza?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wyregulowałem na głównej lince, a na tej cieńszej puściłem na minimum, tak aby sprezyna na pompie (o ile to jest pompa) nie była naprężona - po regulacji wszystko wróciło do normy.

 

Zastanawiam sie tylko co było przyczyną że pedał poszedł do samej góry, czy rzeczywiście przypaliłem tarcze.... no ale w sumie jesli chodzi o ciągniecie samochodu to nic sie nie zmieniło, albo nie odczuwam różnicy.. hmmm, no nic narazie jest ok.

Pozdro i dziex za info.

 

to nie ciągnie takiej linki zakończonej gwintem, bo nakrętka sie odkręciała.. skreciłem inna na maxa ale nadal cięzko chodzi..

 

za duzo nie kręc bo to pewnie linka hilholdera :rolleyes: ( chyba byl w tym modelu)

 

hmm po doczytaniu co to jest i jak tego używać - hill holder - stwierdzam wow :) dokładnie to jest wmontowane a nie żadna pompa jak pisałem wcześniej... i dodam że działa w mojej subarce bez zarzutu ....

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...