Jump to content

Wersja Nardi Torino info

jathek
 Share

Recommended Posts

Witam,

Posiadam wersje NT, ale niestety nie moge nigdzie znalesc ogolnych informacji o tej wersji. Skad sie wziela, dlaczego itp itd.

Dotarlem do konca interntu ;) i nic, moze ktos cos z was wie na ten temat. Wiem tylko tyle, ze nie ma ABSu, kilmy i poduszek. ;)

Pozdrawiam

Z tego co wiem to była limitowana seria, coś ala rb5 w angli itp. Różniła się od zwykłego GTka kierownicą, brakiem klimy, alu maską, i wgoóle była chyba lżejsza. Coś ala WRX ale ubożsża wersja bez krótkiej skrzyni oraz szper, ale mogę się mylić. Ten z ogłoszenia sprzedaje się już chyba z 5 lat, ładnie go ktoś zwieśniaczył.....

Z tego co ja wiem(niestety nie duzo, mimo ze posiadam NT), byly to wersje bez klimy, absu, poduszek i szyberdachu. Z tego co zauwazylem w ogloszeniach to chyba dokladki progow-te plastikowe, Nardi miala czarne, niepomalowane. Ogolnie to lzejsza wersja GT:)

Dziwne mi sie wydaje, ze o wszystkich innych wersjach Imprez jest sporo materialow a o NT nic nie ma. A z tym szybrem tez ciekawa sprawa, bo ja np nie mam ABSu, klimy i poduch ale za to mam szyber i czarne nakladki na zderzak plus lusterka i klamiki w czarnym kolorze :)

Ja też jestem posiadaczem holendreskiej wersji Nardi 555, oczywiście bez poduszek, ABS, klimatyzacji, otwieranego dachu... Z kierownicą NT, ładną gałęczką dzwigni biegow (przeszytą czerwoną nitką), chyba cieńszymi szybami w drzwiach. Waga: 1230kg. Kiedyś czytałem, że wersje Nardi sprzedawano z myślą o ułatwieniu w przygotowaniach do sportu przez zespoły rajdowe (ile w tym sensu, to nie wiem). Szpera z tyłu jest.

Oczywiście lusterka, klamki i dokładki trzeba było polakierować, żeby to jakoś wyglądalo... ;)

imprez01.jpg

Edited by tomek_z

Nie wiem dokładnie jak jest w wersjami EU NT, ja mam WRXa JDM w wersji ND i mam klimę i abs ale poduszek i szyberdachu brak, reszta tzn klamki, progi, lusterka i kierownica + gałka tak, jak u Was. Z tego, co się orientuję to do wersji NT można było dołożyć zarówno klimę, jak i ABS.

no kierownicę to i ja man NT

trzeba zrobić spota dla posiadaczy NT :) i porównać na żywca

ja też mam kierownicę NT, a właściwie miałem(leży w piwnicy) :D

chyba cieńszymi szybami w drzwiach.

a cieńsze szyby nie były tylko w Type RA?

ja też mam kierownicę NT, a właściwie miałem(leży w piwnicy) :D

to jak ty bez kierownicy jeździsz ;)

zamontowałem sobie pada od xboxa :biglol:

a tak poważnie to wymieniłem na mniejszą, ale oryginalna i tak u mnie zostaje :)

A ja mam pytanie, czy wszystkie kiery nardi były takie same? Czy różniły się może wieloklinem, posiadały naby? Jestem na etapie zakupu do wolnegossak i ktoś mi mówił że nie zawsze pasuje kiera do danego auta.

Waga: 1230kg.

Gdzie ważone tak z ciekawości zapytam? Bo moje kombi N/A też waży 1237kg i mam komplet wszystkiego na pokładzie (klima, poduchy, skóra, grzane taborety, LPG)