Skocz do zawartości

Problem z OBK 2010 AT OIL TEMP +P1718 +O0073


TP_S

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne - Udało mi sie dojechać z Warszawy do Łodzi i wyskoczył mi AT OIL TEMP i zaczęło szarpać tylnym napędem podczas zmiany biegów.Do tego wyskoczył błąd P1718 oraz U0073.

 

Autka nie katowałem w trasie, nie kręciłem bączków na śniegu. Żadnych zabaw ponad 150 km na trasie (A2). Ot normalna autostradowa jazda. Kilka razy pobawiłem się manetkami podczas wyprzedzania.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie z Waszej strony - zastanawiam się czy wołać lawetę, czy też ryzykować dojazd we własnym zakresie? Mam 16 km do serwisu.

 

Martwi mnie to szarpanie tyłu podczas zmiany biegów.

 

Tom

 

!!!EDYTA!!!

 

Na forum USA mam odpowiedź, która o tyle mnie uspakaja, że nie wygląda mój problem na coś nad wyraz poważnego:

 

http://www.subaruout...html#post503519

 

Jutro OBK jedzie do mechanika.

 

CDN...

 

Tom

Edytowane przez TP_S
  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie będę zakładał nowego wątku, dopadł mnie błąd P1718. Samochód był pożyczony jak to się stało, ale z tego co mi mówiła osoba która go prowadziła to stali w korku na autostradzie i w momencie kiedy puściło po krótkiej chwili wywaliło błąd i co gorsza silnik stracił moc. Zatrzymali się na poboczu, zgasili silnik, odpalili i wszystko wróciło do normy, że mogli kontynuować jazdę. Mam nadzieję że to tylko wina złej masy, którą będe chciał posprawdzać, ale szperając po manualach nie ma dokładnego miejsca do którego jest przykręcona masa TCMa. Może ktoś się natknął na ta masę i mógłby podrzucić przybliżoną lokalizację?

 

subaru TCM ground.jpg

Ok znalazłem masę TCMa, znajduje się nad skrzynią tuż obok tylnej łapy silnika. Umasowałem to miejsce dodatkowym połączeniem, bezpośrednio spod głównej masy silnika.

 

 

20170624_170418.jpg

20170624_175843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...