Skocz do zawartości

lato vs klima w foresterze 06


Paweł C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 143
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przy 300KM to jest odczuwalne.

Ty jesteś inny :) Ile może mieć taki agregat klimatyzacji mocy? 5KW? Do tego dajmy drugie tyle strat na przeniesienie mocy, niech będzie 10KW :) Ja rozumiem, że może mulić auto poniżej 3 tys obr. gdzie moc silnika jest stosunkowo niewielka, ale w zakresach maksymalnego momentu obrotowego i maksymalnej mocy 95% jeżdżących po drodze nie zuważy różnicy. Nie przy autach z silnikami po 120 - 150KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, nawet długie światła są odczuwalne jak je właczysz i wyłączysz. Natomaist nie powiem żeby to miało jakiekolwiek znaczenie. Na Plejadach najlepszy czas zrobiliśmy z włączona klimą.

 

:shock:

 

Światła!?

 

Klima jest odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

Światła!?

 

Tak, światła :) AFAIR np. kierowcy autobusów jako jedyni są wyłączeni z obowiązku używania świateł mijania zimą ze względu na znacznie wyższe spalanie.

 

Gdzie o tym czytałeś? Bo wg mnie, to straszna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

 

Światła!?

 

Tak, światła :) AFAIR np. kierowcy autobusów jako jedyni są wyłączeni z obowiązku używania świateł mijania zimą ze względu na znacznie wyższe spalanie.

 

Gdzie o tym czytałeś? Bo wg mnie, to straszna bzdura.

 

Niestety nie powiem Ci gdzie, bo nie pamiętam. Też na początku bardzo się zdziwiłem, ale potwierdził mi to również znajomy, który jeżdził ciężarówkami i autobusami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek68

...

Laguna - w trasie, po 1-2 godzinach jazdy, grzanie było tylko w dwóch wersjach: przy ustawieniu temperatury w zakresie 16,5 - 26 stopni grzało na maksa, przy ustawieniu 16 stopni nie grzało w ogóle. Trzeba było się zatrzymać, wyłączyć silnik, włączyć ponownie - niekiedy pomagało. Nigdy nie naprawione...

Trochę OT ale nie mogę sie powstrzymać. W Lagunie po ustawieniu klimatyzacji na 16 stopni wyłączamy termostat i do kabiny wpada nie podgrzane (nie schłodzone) powietrze z zewnątrz.

Mówiąc po prostu w zimie zimne, w lecie gorące. Dopiero od 16,5 stopnia klimatyzacja dąży do zadanych wartości (choć z tym bywa różnie) :D.

To tak dla informacji gdyby zaplątał się tutaj jeszcze jakiś użytkownik Laguny :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:lol::lol::lol:

 

No nie mów, że tego nie wiedziałeś :mrgreen:.

 

Heheheh, no wiedziałem, wiedziałem, tylko jakoś tak mi się ten przycisk kojarzył tylko z parą na szybie, przez co używałem go jedynie w jesienno-zimowej porze ;-)

 

Mózg człowieka jest fajny. Jak się go ustawi w jedną stronę, to czasem trudno przestawić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Laguna - w trasie, po 1-2 godzinach jazdy, grzanie było tylko w dwóch wersjach: przy ustawieniu temperatury w zakresie 16,5 - 26 stopni grzało na maksa, przy ustawieniu 16 stopni nie grzało w ogóle. Trzeba było się zatrzymać, wyłączyć silnik, włączyć ponownie - niekiedy pomagało. Nigdy nie naprawione...

Trochę OT ale nie mogę sie powstrzymać. W Lagunie po ustawieniu klimatyzacji na 16 stopni wyłączamy termostat i do kabiny wpada nie podgrzane (nie schłodzone) powietrze z zewnątrz.

Mówiąc po prostu w zimie zimne, w lecie gorące. Dopiero od 16,5 stopnia klimatyzacja dąży do zadanych wartości (choć z tym bywa różnie) :D.

To tak dla informacji gdyby zaplątał się tutaj jeszcze jakiś użytkownik Laguny :wink: .

 

Jacku68,

Żadna klima nie podgrzewa przy ustawieniu temperatury na "min" (16 stopni w Lagunie).

Problem w Lagunie była taki, że nie było różnicy w grzaniu między 16,5 a 26 stopni - zdarzało się, że zawsze grzało na maksa. Ja to uważałem za pewną niedoskonałość.

Tym bardziej, że regulacja była co pół stopnia.

Wydawało mi się, że napisałem to jasno. Ale okazuje się, że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...