Skocz do zawartości

Piwniczna Zdrój, Krynica Zdrój - narty - gdzie nocleg ? Wierchomla , Jaworzyna


rybex

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem :)

 

Wybieram się z lubą na narty. Myśle właśnie o stoku Jaworzyna w Krynicy i Wierchomla w Piwnicznej .

 

Chce odwiedzić obydwa stoki aby mieć porównanie który lepszy, jeżdze amatorsko a druga połówka dopiero będzię się uczyć jeździć.

 

Dlatego myśle o jakimś noclegu albo w Krynicy albo w Piwnicznej. Obojętnie gdzie bo i tak na stok będę któryś musiał dojechać, bo jeśli znajdę coś w Krynicy to na Wierchomle z rana i tak trzeba będzie podjechać.

 

Znacie jakieś fajne miejsca w okolicach ? Piwnicznej i Krynicy ? Nie chce kawioru. Żadnych plazm, saun itp .

 

Chce czysto ładnie schludnie z własną toaletą i oczywiście w jak najlepszej cenie :)

 

Im bliżej stoku tym lepiej bo samochód chciałbym odstawić i zająć się tym co tygryski lubią najbardziej :) :) :evil: :evil: :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wierchomla według mnie nie jest warta zachodu, bardzo wolne krzesła, duże przepłaszczenie i na koniec bardzo wymagająca ścianka dla początkujących. Nie polecam.

 

Jaworzyna Krynicka oferuje kilka bardzo fajnych tras, ale one nie są najlepsze dla mocno początkujących, więc na pierwsze narty bym się tam nie wybierał, do tego jazda tam jest wyjątkowo droga. Za to bardzo przyjemne widoki.

 

Na początek polecałbym raczej Słotwiny (niezłe kszesło + szybki orczyk). Do nauki jazdy jak znalazł, prawa strona jest bardzo szeroka i można raczej bezstresowo się tam poruszać.

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej stoku tym lepiej bo samochód chciałbym odstawić i zająć się tym co tygryski lubią najbardziej :) :) :evil: :evil: :coffee:

Może być nawet bez dojazdów:

1) Azoty - Słotwiny "Chata na stoku" (jak wyżej Bakkz napisał, ośla łączka + bardzo przyjemny stok do nauki, na początek można jeździć trasą "Dookoła świata" a później głównym stokiem);

2) Schronisko na Jaworzynie Krynickiej (do nauki ośla łączka na szczycie Jaworzyny oraz trasa "3").

 

Oba miejsca polecam, ze wskazaniem na schronisko, które ma jednak swój klimat + świetne jedzenie. Niestety opcja (2) będzie droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYBEX- przed Krynicą, na wyskości Orlenu masz skręt w prawo ul. Słotwińską (praktycznie w każdym domu znajdziesz nocleg lub pokierują Cię dalej) w połowie długości jest stary drewniany kościół i tam masz doskonałe mniejsce na początek poszukiwań i bezpośrednie sąsiedztwo dobrych stoków (do nauki i dla ambintego amatora SUPER).

 

Generalnie polcem: sprawdż sobie też: www.cnazoty.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed momentem zarezerwowałem miejsce w Evicie w Słotwinach ,z opisu wynika że pensjonat jest pod samym stokiem,zobaczymy :)

No, tam troszkę będzie trzeba podejść, jak dobrze kojarzę, to bliżej do Azotów niż Słotwin. Za to rozgrzewka przed jazdą będzie elegancka. :)

W ogóle nie czaję, dlaczego tam nie ma wspólnego karnetu na Azoty i Słotwiny, przeca to ta samiutka górka jest.

 

Też słotwiny, ale do Tylicza nie daleko, a podobno (tak po rozmowach na orczuku w ubiegłym roku zapamiętałem) więc może na dzień wyskoczę.
Do Tylicza jest rzut beretem, całkiem tania jazda, parking w zeszłym roku darmowy. Krzesło niby nowe, ale trąci tandetą, trzeba upominać porządkowych o utrzymywanie zjazdu z krzesła w dobrym stanie, wtedy nie ma tam lodu. W zeszłym roku bardzo się starali, żeby ludzie zadowoleni byli. Górka w sumie taka sobie, początek głównej trasy jest dość wymagający, a reszta to raczej dojazdówka. Nartostrada dość przyjemna, ale nie obyło się bez stosunkowo stromej ścianki. Do tego jest jeszcze całkiem sympatyczna, ale wąska, trasa przez las. Dla osób lubiących zabawę w carving raczej strata czasu, bo po 1/3 trasy nie ma co robić. Wtedy raczej Jaworzyna.

 

BTW, błagam, nie używaj innej czcionki. Strasznie ten serif kłuje w oczy. :P

Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed momentem zarezerwowałem miejsce w Evicie w Słotwinach ,z opisu wynika że pensjonat jest pod samym stokiem,zobaczymy :)

No, tam troszkę będzie trzeba podejść, jak dobrze kojarzę, to bliżej do Azotów niż Słotwin. Za to rozgrzewka przed jazdą będzie elegancka. :)

 

Zaniepokojony tą wiadomością zadzwoniłem jeszcze raz i ponoć do Słotwin jest ok.100m.Niech tam będzie i 200 to jakoś damy radę.Byle nie 500:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokojony tą wiadomością zadzwoniłem jeszcze raz i ponoć do Słotwin jest ok.100m.Niech tam będzie i 200 to jakoś damy radę.Byle nie 500:(

O, nie chciałem Cię zaniepokoić, przepraszam. To podejście to naprawdę drobnostka jest, na pewno nie więcej niż 200 m, pod malusieńką górkę. Będę tam najpewniej jutro lub w niedzielę, to zerknę, jak to dokładnie wygląda od Evity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniepokojony tą wiadomością zadzwoniłem jeszcze raz i ponoć do Słotwin jest ok.100m.Niech tam będzie i 200 to jakoś damy radę.Byle nie 500:(

O, nie chciałem Cię zaniepokoić, przepraszam. To podejście to naprawdę drobnostka jest, na pewno nie więcej niż 200 m, pod malusieńką górkę. Będę tam najpewniej jutro lub w niedzielę, to zerknę, jak to dokładnie wygląda od Evity.

Fajnie,dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kamper ? ;)

 

Hehe kamper super sprawa ( nie wiem jak w zimie z ogrzewaniem ) ale też bardzo droga :(

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, chyba Was posłucham i jednak z początkującą dziewczyną wybiorę się do tej Chaty na Stoku , Azoty.

Widzę że mają dobre ceny, a jeśli znudzi mi się ten stok to bardzo blisko jest na Jaworzyne :)

 

 

Rozumiem że Azoty i Słotwiny graniczą praktycznie ze sobą prawda ? I mieszkając w chacie na stoku Azoty nie będzie problemu z podejściem do Słotwin.

Edytowane przez rybex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w Łomnicy Zdrój 10 raz. Przyjechałem w piątek wracam za tydzień.

 

Polecam Wierchomlę dla początkujących, jest tam kilka tras.

 

Ja śmigam na desce, syn na nartach. Są fajni instruktorzy.

 

jak ktoś chce tani nocleg z zajebistym wyżywieniem, polecam mojego gospodarza.

 

nr do mnie 600-00-77-70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach1111, z tą Evitą jest tak, że jeśli można bezpośrednio od pensjonatu iść w stronę wyciągów (a wydaje mi się, że tak), to do przejścia nie będzie więcej niż 100 m i praktycznie zero pod górkę, bo sam budynek jest już praktycznie na wysokości kas. Jeśli natomiast trzeba zejść do drogi głównej, wtedy będzie właśnie około 200 m, w tym 50 m z górki i 50 pod górkę. Nie udało mi się niestety tam podejść, bo klientowi przypomniało się, że potrzebuje zlecenie na wczoraj, a e-maila dostałem na stoku, więc powrót do domu był przyspieszony. ;)

 

 

Rozumiem że Azoty i Słotwiny graniczą praktycznie ze sobą prawda ? I mieszkając w chacie na stoku Azoty nie będzie problemu z podejściem do Słotwin.

Zejścia do Słotwin będzie może ze 100 m. Chata jest nieco wyżej niż dolna stacja/kasa Słotwin. Edytowane przez bakkz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach1111, z tą Evitą jest tak, że jeśli można bezpośrednio od pensjonatu iść w stronę wyciągów (a wydaje mi się, że tak), to do przejścia nie będzie więcej niż 100 m i praktycznie zero pod górkę, bo sam budynek jest już praktycznie na wysokości kas. Jeśli natomiast trzeba zejść do drogi głównej, wtedy będzie właśnie około 200 m, w tym 50 m z górki i 50 pod górkę. Nie udało mi się niestety tam podejść, bo klientowi przypomniało się, że potrzebuje zlecenie na wczoraj, a e-maila dostałem na stoku, więc powrót do domu był przyspieszony. ;)

czyli jest dobrze.Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach1111, z tą Evitą jest tak, że jeśli można bezpośrednio od pensjonatu iść w stronę wyciągów (a wydaje mi się, że tak), to do przejścia nie będzie więcej niż 100 m i praktycznie zero pod górkę, bo sam budynek jest już praktycznie na wysokości kas. Jeśli natomiast trzeba zejść do drogi głównej, wtedy będzie właśnie około 200 m, w tym 50 m z górki i 50 pod górkę. Nie udało mi się niestety tam podejść, bo klientowi przypomniało się, że potrzebuje zlecenie na wczoraj, a e-maila dostałem na stoku, więc powrót do domu był przyspieszony. ;)

 

 

Rozumiem że Azoty i Słotwiny graniczą praktycznie ze sobą prawda ? I mieszkając w chacie na stoku Azoty nie będzie problemu z podejściem do Słotwin.

Zejścia do Słotwin będzie może ze 100 m. Chata jest nieco wyżej niż dolna stacja/kasa Słotwin.

 

 

Dzięki dzięki !:) nocleg zarezerwowany w chacie w Azotach :) ale czuje ze i tak na wyciąg gdzieś się przemieszcze wrazie Wu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z Krynicy...jeździłem na Jaworzynie...ludzi sporo ale da się przyjemnie pojeździć do 16...

Nocleg polecam w Willi Asia na Piłsudskiego 85. Nowa z nowym wyposażeniem. Płaciłem 70 zł/noc w apartamencie 4 osobowym.

Tel.503093190

Niestety powołanie na Rysława nie zaowocuje raczej zniżką :) (mimo, że wizyta obyło się bez ekscesów) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...