Skocz do zawartości

Rozrząd po 129000 niemiecki serwis ASO


mati2610

Rekomendowane odpowiedzi

Co innego regulacja zaworów. Info z ASO.

 

Regulacja zaworów też jest do zrobienia bez wyjmowania silnika, Oprócz H6. Temat też był przerabiany kilka razy.

Kwestia ASO i "zdolnośći i chciejstwa" mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego regulacja zaworów. Info z ASO.

 

Regulacja zaworów też jest do zrobienia bez wyjmowania silnika, Oprócz H6. Temat też był przerabiany kilka razy.

Kwestia ASO i "zdolnośći i chciejstwa" mechaników.

 

To naprawdę nie jest kwestia chciejstwa mechaników , czasami jest zwyczajnie wygodniej i szybciej , choć oczywiście potwierdzam da sie bez wyciągania silnika , ale jeśli trzeba regulować wszystkie czy 3/4 zaworow lepiej jest wyciągnąć silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja zaworów też jest do zrobienia bez wyjmowania silnika, Oprócz H6. Temat też był przerabiany kilka razy. Kwestia ASO i "zdolnośći i chciejstwa" mechaników.

 

jakby w moim aucie mieli regulować (nie sprawdzać!) to bym wolał wyjać silnik......ale oczywiscie w swoim mozesz bez wyjmowania wyregulować...w koncu to kwestia "zdolnosci i chciejstwa".... :) Ty to wiesz...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby w moim aucie mieli regulować (nie sprawdzać!) to bym wolał wyjać silnik

 

Odpowiedź :

 

czasami jest zwyczajnie wygodniej i szybciej , choć oczywiście potwierdzam da sie bez wyciągania silnika

 

 

 

Ty to wiesz...!

 

Tak. I nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot twoja własna wypowiedź.

 

Cyt:

 

"Sprawdzenie teoretycznie mozna zrobic bez wyjmowania silnika ale jest to dosc skomplikowane i nie kazdy machanik chce sie tego podjac. Jezeli bylyby jakies niezgodnosci to do regulacji najlepiej silnik wyjac ( szybsze i dokladniejsze pomiary )"

 

I jest to zgodne z poprzednią wypowiedzią Pana Andrzeja:

 

jakby w moim aucie mieli regulować (nie sprawdzać!) to bym wolał wyjać silnik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o sarkazmie na końcu.

 

ale oczywiscie w swoim mozesz bez wyjmowania wyregulować...w koncu to kwestia "zdolnosci i chciejstwa".... Ty to wiesz...!

 

Więc można tak i tak. Kwestia podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież wyciągnięcie silnika to nie jest "rocket science" i to naprawa jak każda inna. W końcu samochód się składa z części i rozkłada na części ;)

A może się okazać też, że były robione uszczelki pod głowicą. Wtedy nawet mechanik z rękami pianisty nie da rady (aczkolwiek w 2,2 dawało radę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie wymiany rozrządu i pompy wody w Forestrze z 2005 r. (model 2006r) 2,5 XT 169kW, właśnie kupiłem takowy model , ma przejechane 180 tyś. km, nie mam informacji kiedy i czy był robiony, warto już robić czy co 100 tyś? wcześniej byłserwisowany w ATZ w Łodzi prawie cały czas.

 

Znalazłem też zestaw rozrząd+pompa wody za 1200 zł na Allegro, co myślicie o tej cenie? dużo , mało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie wymiany rozrządu i pompy wody w Forestrze z 2005 r. (model 2006r) 2,5 XT 169kW, właśnie kupiłem takowy model , ma przejechane 180 tyś. km, nie mam informacji kiedy i czy był robiony, warto już robić czy co 100 tyś? wcześniej byłserwisowany w ATZ w Łodzi prawie cały czas.

 

Znalazłem też zestaw rozrząd+pompa wody za 1200 zł na Allegro, co myślicie o tej cenie? dużo , mało??

Jak będziesz oszczędzał (szczególnie na 2.5 XT) to długo Ci nie posłuży. Jak nie wiesz czy był zmieniany to nawet się nie zastanawiaj tylko zmien dla własnego dobra.

Na alegro wiele zostawów jest złych ( a to rolka nie od tego modelu a to coś ). Zrób pożądnie a nie tanio. Koszt gdzieś około 4 tysięcy.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...