Skocz do zawartości

Demontaz podsufitki


KamilP

Rekomendowane odpowiedzi

Kupe odkrecania: swiatelek, zaslonek p.slonecznych, klamek, oslon slupkow, itp. chyba w seriswowce powinny byc rysunki i opisy. Jak chcesz tylko odslonic to nie jest duzo roboty i monza na metode element po lemencie; jak zdemontowac cala to bedzie masa odkrecania. Uwazac trzeba glownie ze slupkami, zeby zatrzaskow nie polamac.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnej czesci dachu mam zamontowana 'baze' do anteny cb, ktora chce zastapic jakas zwykla antena. Myslicie, ze da rade odchylic tylna czesc podsufitki i podmienic anteny? Przy okazji podmiany, zastanowie sie nad polozeniem na dach folii.. :) Tutorial mile widziany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się odchylić - czy sięgniesz do anteny, zależy jak bardzo odsunięta jest od tylnej części dachu. Tu pisałem, jak to zrobić.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/45254-antena-cb/page__hl__radio#entry1699207

W tym wątku jest też link do zdjęcia mojego byłego legacy - widać w którym miejscu jest antena - porównaj, jak jest u Ciebie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamilP, samo odchylenie podsufitki w tylnej części powinno być skuteczne.

 

Aby odchylić podsufitkę w kombiaku w bagażniku musisz zdjąć boczki tylnych słupków w bagażniku.. Boczki są na 3 zatrzaskach, dość łatwo schodzą, trzeba tylko energicznie podważyć i pociągnąć. Podobnie jak podsufitka w bagażniku, też na 3 zatrzaski , prawie przy końcu linii dachu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tylnej czesci dachu mam zamontowana 'baze' do anteny cb, ktora chce zastapic jakas zwykla antena. Myslicie, ze da rade odchylic tylna czesc podsufitki i podmienic anteny? Przy okazji podmiany, zastanowie sie nad polozeniem na dach folii.. :) Tutorial mile widziany ;)

 

Tak wlasnie w tm celu uchylalem, u siebie, bez problemu dzieki temu wstawilem w dachu antene, a kabel przeciagnelem do konsoli z przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dojdziesz od tyłu. Ale, czy to przypadkiem nie jest typowa główka DV, do której możesz zamontować inny bat (duży wybór) bez konieczności demontażu tego co jest? Wrzuć zbliżenie tego miejsca, gdzie antena się składa. Chyba, że pisząc 'zwykła antena" chcesz tam zainstalować antenę FM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie w tm celu uchylalem, u siebie, bez problemu dzieki temu wstawilem w dachu antene, a kabel przeciagnelem do konsoli z przodu :)

A jaki fragment dachu (ile do przodu) można odsłonić tą metodą? Pytam bo może jakąś piankę dźwiękochłonną bym "se wrzucił"???

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przy okazji powiedzieć jaką żarówkę potrzebuję do lampki pod sufitem z tyłu?

Przepaliła się biedaczka jakiś czas temu i ciemność tam panuje okrutna :mrgreen:

 

Nie chce mi się tego dwa razy rozbierać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie dojdziesz od tyłu.

 

haha, skoro tak mowicie, to powinienem dac rade ;)

 

Ale, czy to przypadkiem nie jest typowa główka DV, do której możesz zamontować inny bat (duży wybór) bez konieczności demontażu tego co jest? Wrzuć zbliżenie tego miejsca, gdzie antena się składa. Chyba, że pisząc 'zwykła antena" chcesz tam zainstalować antenę FM?

 

tak, moge tam wrzucic inny bat, ale ja nie uzywam CB, wiec jest mi to totalnie zbedne. Chce zalozyc cos delikatniejszego wiec zastanawiam sie nad czyms takim:

antenasamochodowacalear.jpg

 

lub

 

91425864.jpg

 

z tym, ze troszke martwie sie, ze 2 antena (potocznie nazwana pletwa rekina) bedzie kojarzona z wies tuningiem.. Jak myslicie?

 

 

 

 

dzieki wielkie panowie :) szczaueczki porozdawane! :)

 

u siebie mam takie cudo..

 

 

Co to za antena ?

Sam wierciles ?

 

Mnie niedlugo to czeka w drugim OBK

 

tak kupilem auto wiec niestety Ci nie pomoge. Ewentualnie przy rozbieraniu moge strzelic pare zdjec

 

 

Możecie mi przy okazji powiedzieć jaką żarówkę potrzebuję do lampki pod sufitem z tyłu?

Przepaliła się biedaczka jakiś czas temu i ciemność tam panuje okrutna :mrgreen:

 

Nie chce mi się tego dwa razy rozbierać ;)

 

rozloz, wyciagnij zarowke, kup nowa pokazujac w sklepie przepalona, zamontuj nowa, zloz :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi przy okazji powiedzieć jaką żarówkę potrzebuję do lampki pod sufitem z tyłu?

 

@Aga, żarówka rurkowa 12V 8W :icon_arrow:http://www.forum.sub...tlenie-wnetrza/

 

ale zagadaj może Sherif'a on zamontował jakieś super LEDowe które dają mocniejsze lepsze świałto i nie dają po oczach "białością"

 

nie pamiętam tylko długości tej żarówki, ale bodaj 31mm :blush:

 

A jaki fragment dachu (ile do przodu) można odsłonić tą metodą?

Pytam bo może jakąś piankę dźwiękochłonną bym "se wrzucił"???

 

Pozdr.

no nie za wiele..., głównie nad bagażnikiem

Edytowane przez okeyten
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio mam teraz zamontowana do bazy pod bat (skrocilem ja tylko o xx centymentrow).

Pierwszy pokazany przeze mnie typ to jakas pierwsza lepsza antena FM, druga to antena pt. pletwa rekina (rowniez pierwsza lepsza z google).

 

Nie ukrywam, ze zalezy mi na jak najmniej widocznym elemencie, dlatego mocno sklaniam sie ku antenie nr. 2 w kolorze lakieru..

 

a'propo - wiecie moze jakiej srednicy wywierca sie dziure w dachu pod antene? Czy otwor jest jakos specjalnie zabiezpieczony ect.?

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki typ główki, jaki masz zamontowany, zazwyczaj wymaga otworu pomiędzy 8 a 12,5 mm.

Po wywierceniu krawędź otworu powinno się pomalować, żeby nie było korozji.

Ja przed montażem anteny nakładałem na spodnią część stopki anteny uszczelniacz dekarski.

Firmowe anteny niby mają solidne uszczelki, ale tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie.

Zrobi sie cieplej to sciagne ta glowke i zobacze cos tam sie dzieje pod spodem..

Porobie jakies foty i wrzuce na forum.

 

dzieki wielkie.

Zrobi sie cieplej to sciagne ta glowke i zobacze cos tam sie dzieje pod spodem..

Porobie jakies foty i wrzuce na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...