Jump to content

Pojemność silnika / Moc

ZazPL
 Share

Recommended Posts

Witam.

w skrócie sprawa wygląda następująco. W dowodzie wbite mam 155 KW pojemność 1998 cm3. Auto to GT z 1998.11.22. Gdzie mogę uzyskać informację z jakim silnikiem auto wyjechało z fabryki? Powinno być 160 KW w dowodzie, różnica niby żadna ale dla ubezpieczalni przy wypłacie szkody znacząca....

pozdrawiam

160 KW jest wbite dla 218 KM czyli GT powyżej 98. W twoim aucie było 211 KM więc wygląda OK.

Jeżeli jest to okres gdzie mogłaby być zmiana na przełomie 98/99 to tylko po siliniku miałbyś EJ205 zamiast EJ20

EJ205 zamiast EJ20

To w zasadzie to samo :) Przynajmiej w jedna strone. EJ20 to cala rodzina silnikow, a Ej205 to jeden z przedstawicieli.

podaj VIN albo wklej fotkę silnika ... to Ci "wywróżymy" ile ma KM ;-)

Piter, a numerow do totka bys mi nie wywrozyl tak po znajomosci? :)

@@ZazPL,według http://www.subaru-sale.ru/vin/ Twój Gtek jest MY'99 czyli ma 218KM

(na pierwszy rzut oka - masz (seryjnie) 4tłoczki z przodu ? i cewka nie jest na środku silnika ? - to by się potwierdziło że to jest faktycznie MY'99)

@@AMI, 1,2,3,4,5,6 .. gwarancji nie daję, ale jak wygrasz - 50% dla mnie :D

Edited by piter

Możesz podać więcej informacji na temat problemów z ubezpieczycielem jakie mogą spotkać właścicieli modeli przejściowych?

Sprawdz co masz w karcie pojazdu - jest wpisywana na podstawie swiadectwa homologacji dla aut sprzedawanych w PL. W przypadku gdy masz 155 KW to urząd komunikacji może to zmienić jak dostanie papier od SIMP a to kosztuje bo muszą albo wystawić albo sciągnąć kopię z europy

Jaki masz transmission code - w wersjach od 99 powinno być TY754 i prawdopodobnie TY754VN1AB lub końcówka 1AA