Skocz do zawartości

Jak to jest z tym 4EAT w Forku MY00??


Dave69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie moi mili,

 

od dluzszego czasu zastanawiam sie nad zakupem Forka. Szukam juz hoho, z gola 3 miesiace, Forka w miare dobrym stanie S-Turbo z M/T. Niestety jak na zlosc nic, tylko handlarze, trupy itp.

 

Pojawil sie ostatnio taki typ http://moto.allegro.pl/subaru-forester-my00-s-turbo-4x4-automat-170-km-i2968201482.html (sorry za krypto reklame).

 

No ale pojawil sie tez problem, tam jest 4EA/T :/ Nie zywie do automatow jakies wielkiej odrazy, jednak ze wole manuale. Sprawa jest troche bardziej skomplikowana, poniewaz zawsze bylem prekursorem mysli "Nie kupuj auta z AT z nieznanego zrodla". No i co mam teraz zrobic?? Manuala ani widu, ani slychu a ja coraz bardziej potrzebuje drugiego auta w domu :/

 

Pytanie teraz do Was moi drodzy.

Czy te skrzynie (wiem, wiem, sa wolne i archaiczne), sa latwe w naprawie?

Czy czesto sie psuja?

Jak taka skrzynie sprawdzic nie jadac do warsztatu specjalizujacego sie w AT?

Czy duzo wiecej taki Forek bedzie palil w AT?

No i w reszcie, czy ta sztuka powyzej wogole jest warta uwagi??

 

Z gory dziekuje za wszelkie informacje i dobre rady

Pozdrawiam z zasypanego 3miasta

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to ten samochod juz sie tu przewinal http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/52728-s-subaru-forester-s-turbo-awd-automat/ . A jesli chodzi o skrzynie, to z tego, co sie tutaj naczytalem, to jest to raczej typ pancerny, ale od tego sa tu akurat madrzejsi no i przede wszystkim funkcja szukaj :).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też się naczytałem i posiadam imprezkę z 4AT - jak przedmówca, typ pancerny.

Moja subarka ma nastukane prawie 280kkm i nigdy ze skrzynią nie było problemów. Kilka lat temu zmieniony został filtr wewnętrzny.

Przejedź się samochodem, zobacz czy przy różnym obciążeniu skrzynia wertuje biegami. Zwróć uwagę na płynność zmiany biegów.

 

Przy zimnych płynach ustrojowych, skrzynia trochę przedłuża wbicie przełożenia, ale związane jest to z nierozgrzanym olejem.

Dowiedz się kiedy olej i filtr był ostatnio wymieniany i na jaki.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze 1,5 miesiaca temu bylem w identycznej sytuacji(tez szukalem s-turbo z tym, ze koniecznie chcialem po lifcie i z szyberdachem:)) i udalo sie;). Szukalem go chyba pol roku, jak nie dluzej, ale nie zaluje, bo poki co jestem baardzooo zadowolony:). Powodzenia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat, ale fajnie chodzi faktycznie :) Kupiony jako jeden z pierwszym Foresciakow w SIP Polska i nigdy nie mial wypadku. Jedyny mankament ze rdzewieja mu juz oba tylnie blotniki, niestety bede musial wlasnymi silami kupic dwa i zrobic transplantacje, jednak wole kupic takie auto niz wyhuhane i swiecace sie jak psu jajeczka, a potem wielka kupa :)

 

Co ja tam mam: szyber, podgrzewane poddupniki, spryskiwacze reflektorow, klima, alcantara, kompletny wydech Hayward & Scoot, mala lotka na tylnej klapie ze swiatlem stopu, progi chromowane (te podesty). Chyba tylko tempomatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...