Skocz do zawartości

zmiana samochodu


antikos

Rekomendowane odpowiedzi

witam

z uwagi iż rodzi mi się Córka muszę wymieć jeden samochód, z uwagi iż imprezę chcę sobie zostawiać pozbywam się małego picacento, w związku ze sprzedażą szukam czegoś dla Narzeczonej i w związku z tym wybór musiał paść na coś nie dużego, 5 drzwi i bagażnik jako taki co by wózek wlazł i jakieś szpargały dla Bombla.

Moje pytanie jest takie co możecie polecić, jest jeden warunek samochód musi mieć minimum jakie 120 konia co by się dało wyprzedzać.

proszę doradźcie coś

moje typy

 

suzuki swift sport - tu jest ok bo 5 drzwi nie wiem jak bagaźnik widział ktoś?? taki jak w tym sedici i sx4 ?? bo jak tak to jest ok

toyota yaris ts - tu też 5 drzwi, mam zaufanie do toyot swoja corolla d4d zrobiłem prawie 300 tyś i chodzi lux

colt czt - nie wiem czy w tej wersji jest 5 drzwi ale samochód jedzie super

standardowo golf 5 1.9 tdi

auris - jakoś malo chętnie

 

najbardziej zależy mi na opinii tego yarisa i suzuki, resztę znam i opinię też mam, może jeszcze dodacie coś od siebie

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wózek nie wejdzie do większości tych aut :) Pewnie tylko do Golfa i Aurisa.

Więc chyba albo musi być mały albo mieścić wózek.

Nad imprezą kombi N/A nie myśleliście ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wózek nie wejdzie do większości tych aut :) Pewnie tylko do Golfa i Aurisa.

Więc chyba albo musi być mały albo mieścić wózek.

Nad imprezą kombi N/A nie myśleliście ??

toś Cie mnie zmartwili już się napaliłem że pod przykrywką samochodu na niej kupie sobie małą wyścigówkę i cały plan w piz...

za duża ta impreza - narzeczona to taki trochę świąteczny kierowca, i dlatego coś malego zwinnego i 5 drzwi

może jaka honda civic ?? to całe ufo, ale totalnie nie znam tych samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Opel Meriva OPC: 1.6 Turbo 180 KM, 0-100: 8,2s, bagażnik 415-500 litrów.

 

 

2. Honda Civic Aerodeck 1.8 VTEC, ten starszy ma 169 KM.

 

 

http://otomoto.pl/ho...-C27504511.html

 

http://moto.allegro....2930908494.html

 

Albo tak jak Villmark napisał: Imprezę 2.0, a może Forestera? W teren polatać czasem.

Edytowane przez Dark Knight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O civicu ufo chyba moge co nieco powiedziec, bo mam z nim do czynienia od 3 lat(ma go moja dziewczyna, ale w sumie prowadze czesciej go ja niz ona :)). Siedzi w nim 100-konne 1.3, ale typowo japonskie, czyli ponizej 4-4,5 tys. nie zyje. Za to jest oszczednie, bo w trasie spokojnie 6-6,5, po miescie ponizej 9 tez spokojnie da sie zejsc. Bagaznik jest dosc obszerny, powierzchnia podlogi raczej wieksza niz u mnie w forku, za to przez wystylizowana klape im wyzej, tym gorzej:). W srodku duuuzzooo miejsca, za to kiepsko wsiada sie do tylu i latwo sobie nabic guza (znowu styl nad praktycznoscia:)). Prowadzi sie przyjemnie, za to powyzej 110 dosc glosno, mimo 6-biegowej skrzyni, ktora swoja droga jest bardzo przyjemna(dokladna I dosc krotki skok). Siedzi sie w nim dosc wysoko, ale widocznosc jest raczej kiepska przez mocno nachylone przednie i tylne slupki i przedzielona na pol tylna szybe. Za to lusterka to rekompensuja, bo sa naprawde spore. Ufff, mam nadzieje, ze nieco przyblizylem temat civica;). No i jeszcze chyba dosc wazna sprawa. Od ponad 3 lat i 50tys. km oprocz przegladow trzeba bylo wymienic tylko jedna zarowke;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O civicu ufo chyba moge co nieco powiedziec, bo mam z nim do czynienia od 3 lat(ma go moja dziewczyna, ale w sumie prowadze czesciej go ja niz ona :)). Siedzi w nim 100-konne 1.3, ale typowo japonskie, czyli ponizej 4-4,5 tys. nie zyje. Za to jest oszczednie, bo w trasie spokojnie 6-6,5, po miescie ponizej 9 tez spokojnie da sie zejsc. Bagaznik jest dosc obszerny, powierzchnia podlogi raczej wieksza niz u mnie w forku, za to przez wystylizowana klape im wyzej, tym gorzej:). W srodku duuuzzooo miejsca, za to kiepsko wsiada sie do tylu i latwo sobie nabic guza (znowu styl nad praktycznoscia:)). Prowadzi sie przyjemnie, za to powyzej 110 dosc glosno, mimo 6-biegowej skrzyni, ktora swoja droga jest bardzo przyjemna(dokladna I dosc krotki skok). Siedzi sie w nim dosc wysoko, ale widocznosc jest raczej kiepska przez mocno nachylone przednie i tylne slupki i przedzielona na pol tylna szybe. Za to lusterka to rekompensuja, bo sa naprawde spore. Ufff, mam nadzieje, ze nieco przyblizylem temat civica;). No i jeszcze chyba dosc wazna sprawa. Od ponad 3 lat i 50tys. km oprocz przegladow trzeba bylo wymienic tylko jedna zarowke;).

i za tą odpowiedz serdecznie dziękuje civic chyba wskoczy na listę

ps. narzeczona samochodu nie chce sprzedać ??? jak by co to pisz, chętnie się zastanowię nad tym samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedac na pewno nie, bo lubi ja co najmniej tak samo jak ja swojego forka:). Tylko najpierw pokaz go swojej narzeczonej, bo to chyba jeden z tych samochodow, ktore za wyglad sie kocha, albo nienawidzi. A do tego wiadomo, jak kobiety podchodza do kwestii wygladu samochodu:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja corka ma teraz 5 miesiecy, takze problem z wozkiem i innymi rzeczami juz przerabialem. Outback lub Legacy kombi sa idealne w takiej roli - poprostu jest duzo miejsca. Procz tego Impreza kombi no i forek tez sa swietne. Jedna rzecz ktora mnie zaskoczyla to moje STI, ktore z tylu ma latwiejszy dostep do fotelika niz 2007 OBK czy 2006 Legas - poprosy wieksze sa dzwi, i otwieraja sie szerzej. Jesli chodzi o inne auta to mialem doswiadczenie z Mazdami - 2002 Mazda 323 bj Sportive jest bardzo fajnym autkiem - ktore ma sporo miejsca na siedzeniach z tylu, a do bagaznika wejdzie wozek dla dziecka. Procz tego silnik 2.0 z 130 KM, no i bardzo zwinne autko, w wersji US znane jako Protege 5 bylo dostepne z automatem. Nastepca tego auta jest Mazda 3, ktora jest rowniez godna polecenia za wlasciwosci jezdne i pojemnosc bagaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z uwagi iż rodzi mi się Córka muszę wymieć jeden samochód, z uwagi iż imprezę chcę sobie zostawiać pozbywam się małego picacento, w związku ze sprzedażą szukam czegoś dla Narzeczonej i w związku z tym wybór musiał paść na coś nie dużego, 5 drzwi i bagażnik jako taki co by wózek wlazł i jakieś szpargały dla Bombla.

 

CZŁOWIEKU!

 

Przemyśl to sobie:

Autem będzie jeździć TWOJE DZIECKO i TWOJA NARZECZONA. Więc niestety potrzebne względnie duże i pancerne auto. Bo komuś może coś się nie udać na drodze... A jakie szanse ma swift w starciu z rozpędzoną bejcą piątką, która wymknęła się "łysemu" z pod kontroli?

 

Uważam że Legacy kombi / Outback 2003- będzie ok. Do tego przyszłościowy, bo jak się kiedyś następne dziecko pojawi, a (nie ma co się oszukiwać) zdarzają się takie przypadki :) , to miejsca wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc niestety potrzebne względnie duże i pancerne auto.

dokładnie, widać, że kolega nie ma jeszcze doświadczenia z wożeniem wózków, toreb i innych gratów.

Froester 2 jest na styk wystarczający ale tylko na styk bo jak załadujesz wózek to w bagażniku mijsca nie zastaje na większe zakupy. A do tego gondolka? Chciałbym to zobaczyć w civic ufo lub swifcie. Potrzebujesz duże bezpieczne auto. Ze względu na bezpieczeństwo, wyposażnie, gadgety, ilość miejsca, ucywilizowanie i bardzo tanie części i serwis polecał bym fiata cromę http://www.netcarsho...iat/2008-croma/

 

Fiat-Croma_2008_800x600_wallpaper_12.jpg

 

Fiat-Croma_2008_800x600_wallpaper_0f.jpg

 

 

do tego silnik jtd 150km który jest absolutnie rewelacyjny lub jak mało to jtd 2.4km 200km

1.9jtd zużywa mniej niż 7l/100 a potencjał do chipu ma na 200KM.

 

no i Schumacher taki ma/miał B)

 

sam mam fiata i jestem super zadowolony pomimo, że kiedyś mi się wydawało, że zawsze tylko japończyki.

 

pozdrawiam

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O civicu ufo chyba moge co nieco powiedziec, bo mam z nim do czynienia od 3 lat(ma go moja dziewczyna, ale w sumie prowadze czesciej go ja niz ona :)). Siedzi w nim 100-konne 1.3, ale typowo japonskie, czyli ponizej 4-4,5 tys. nie zyje.

 

Posiadam taki samochód tylko z silnikiem 1.8 140KM - silnik oszczędny średnio 6.5-7.2 l/100km 2006 w trasie można zejść w okolice 5.8-6.2l/100km (spokojna jazda). Silnik jak na japoński dość dobrze zbiera się od niskich i średnich obrotów. Widoczność tak sobie ale nie jest tragicznie (czujniki cofanie lepiej mieć), dość głośny, ale nie tyle co silnik (przy średnich obrotach) co szum opon. Przebieg 193kkm samochód bezawaryjny poza łożyskami w komunach McPersona bywa że po 40-50kkm trzeba wymienić lub przesmarować bo skrzypią. Jedyna wyda do dość mały prześwit co zimą i na krawężnikach bywa problematyczne. Zawieszenie twarde - zaleta czy wada to zależy co kto lubi - prowadzi się dobrze mimo belki skrętnej z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z uwagi iż rodzi mi się Córka muszę wymieć jeden samochód, z uwagi iż imprezę chcę sobie zostawiać pozbywam się małego picacento, w związku ze sprzedażą szukam czegoś dla Narzeczonej i w związku z tym wybór musiał paść na coś nie dużego, 5 drzwi i bagażnik jako taki co by wózek wlazł i jakieś szpargały dla Bombla.

 

CZŁOWIEKU!

 

Przemyśl to sobie:

Autem będzie jeździć TWOJE DZIECKO i TWOJA NARZECZONA. Więc niestety potrzebne względnie duże i pancerne auto. Bo komuś może coś się nie udać na drodze... A jakie szanse ma swift w starciu z rozpędzoną bejcą piątką, która wymknęła się "łysemu" z pod kontroli?

 

Uważam że Legacy kombi / Outback 2003- będzie ok. Do tego przyszłościowy, bo jak się kiedyś następne dziecko pojawi, a (nie ma co się oszukiwać) zdarzają się takie przypadki :) , to miejsca wystarczy.

no muszę się z tobą zgodzić, ale wiesz ja jeszcze patrzę na łatwość poruszania się takim samochodem, no nic po zastanowieniu wczoraj i po waszych komentarzach szukam forestera n/a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie ze względu na dziecko kupiłam OBK :) prowadzi się bardzo dobrze, wszystko się mieści, wózek, gondola i nawet pies raz razem w bagażniku jechali :D

 

duże auto przy dziecku to niestety mus :) ale ja poszłam na kompromis i jak duże to też w miarę szybkie, żeby na tasie elegancko wyprzedzać i mam :D

jestem bardzo zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...