Jump to content

Czy akumulator typu leisure nadaje się do Subaru?

Bazyli
 Share

Recommended Posts

Nastał taki czas, że włączam codziennie Webasto i to kilkakrotnie. Ubocznym tego efektem jest niestety duże rozładowywanie akumulatora gdyż jeżdżę na tyle mało, że bateria nie zdąży się naładować. Doładowuję zatem raz w tygodniu w sobotę za pomocą prostownika. Problem jednak w tym, że do tego czasu akumulator jest każdorazowo mocno rozładowany. Występują więc w moim przypadku cykle dużego rozładowania i pełnego naładowania a klasyczny akumulator kwasowy tego nie wytrzymuje. Mój akumulator ma 3 lata i ledwo już „ciągnie”. Stoję więc przed koniecznością zakupu nowej baterii.

Dowiedziałem się, że są specjalne akumulatory kwasowe tzw. „leisure”, które wytrzymują głębokie rozładowania.

I tutaj mam pytanie: czy taki akumulator się nadaje się do samochodu a w szczególności do OBK BoxerDiesel?

Czy ma jakieś wady (pomijając cenę) i czy może współpracować ze standardową instalacją w aucie?

Edited by Bazyli

Nie ma problemu żebyś zamontował akumulator "cykliczny" do samochodu natomiast nie byłbym przekonany, że wytrzyma on w aucie dłużej niż dobry zwykły akumulator samochodowy. Jeżeli jest spora różnica w cenie to lepiej kup zwykłą Yuasę do samochodu a jak mała to spróbuj tego cyklicznego i zobaczysz sam :-)

Też się kiedyś zastanawiałem nad "lepszą" baterią do ogrzewania postojowego. Patrząc jednak na ceny takich wynalazków, lepiej chyba raz na 2 lata zainwestować w zwykły akumulator.

http://sklep.intercars.com.pl/#/ajax_str.php?id=48&news=8999&kat_nazwa=ESIP&kat=139&msg=AGM_i_Optima_-_akumulatory_do_zada%F1_specjalnych

Dlaczego Yuasę a nie np. Vartę lub Centrę?

handluję trochę innymi akumulatorami ale moi znajomi klienci handlują też samochodówką, mam cynk od naprawdę konkretnego speca, że ostatnio Yuasa jest dość wytrzymała ;)

ja osobiście wziąłbym Sznajdera i to lepiej z tych klasycznych wersji lekko obsługowych :)