Skocz do zawartości

Czy akumulator typu leisure nadaje się do Subaru?


Bazyli

Rekomendowane odpowiedzi

Nastał taki czas, że włączam codziennie Webasto i to kilkakrotnie. Ubocznym tego efektem jest niestety duże rozładowywanie akumulatora gdyż jeżdżę na tyle mało, że bateria nie zdąży się naładować. Doładowuję zatem raz w tygodniu w sobotę za pomocą prostownika. Problem jednak w tym, że do tego czasu akumulator jest każdorazowo mocno rozładowany. Występują więc w moim przypadku cykle dużego rozładowania i pełnego naładowania a klasyczny akumulator kwasowy tego nie wytrzymuje. Mój akumulator ma 3 lata i ledwo już „ciągnie”. Stoję więc przed koniecznością zakupu nowej baterii.

Dowiedziałem się, że są specjalne akumulatory kwasowe tzw. „leisure”, które wytrzymują głębokie rozładowania.

I tutaj mam pytanie: czy taki akumulator się nadaje się do samochodu a w szczególności do OBK BoxerDiesel?

Czy ma jakieś wady (pomijając cenę) i czy może współpracować ze standardową instalacją w aucie?

Edytowane przez Bazyli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu żebyś zamontował akumulator "cykliczny" do samochodu natomiast nie byłbym przekonany, że wytrzyma on w aucie dłużej niż dobry zwykły akumulator samochodowy. Jeżeli jest spora różnica w cenie to lepiej kup zwykłą Yuasę do samochodu a jak mała to spróbuj tego cyklicznego i zobaczysz sam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się kiedyś zastanawiałem nad "lepszą" baterią do ogrzewania postojowego. Patrząc jednak na ceny takich wynalazków, lepiej chyba raz na 2 lata zainwestować w zwykły akumulator.

 

http://sklep.intercars.com.pl/#/ajax_str.php?id=48&news=8999&kat_nazwa=ESIP&kat=139&msg=AGM_i_Optima_-_akumulatory_do_zada%F1_specjalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Yuasę a nie np. Vartę lub Centrę?

 

handluję trochę innymi akumulatorami ale moi znajomi klienci handlują też samochodówką, mam cynk od naprawdę konkretnego speca, że ostatnio Yuasa jest dość wytrzymała ;)

 

ja osobiście wziąłbym Sznajdera i to lepiej z tych klasycznych wersji lekko obsługowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...