Skocz do zawartości

większa tarcza (przód) do standardowych zacisków MY06


Michter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Do mojego subaru MY06 standardowe tarcze (przód) mają rozmiar 277 mm pod 15 calowe felgi.

 

Jeżeli mam 16 calowe felgi i zostają fabryczne zaciski czy mogę zmienić tarczę na rozmiar 294 mm??

 

Proszę o odpowiedź.

 

 

pozdrawiam

 

Michter

 

 

ps. jeżeli ktoś potrzebuje pełnego service manuala subaru legacy MY05-09 proszę o info!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jeśli zamontujesz dobre tarcze i klocki, hebel jest wystarczający do twojego motoru.

2) Jeśli chcesz 294mm to musisz kupić zaciski od np.Forestera XT - ma takowe tarcze.

3) Najpierw wyłącz ABS i sprawdź na śniegu jak hamuje. Jeśli przód bierze zdecydowanie pierwszy nie zmieniaj nic, jeśli mniej więcej równo blokują się koła, też nic nie zmieniaj. Jeśli zdecydowanie tył blokuje się pierwszy, możesz śmiało zmieniać przód na rozmiar większy (294mm).

 

Te samochody nie mają korektora i możesz zakłócić balans układu, więc sprawdź wszystko dobrze zanim dokonasz zakupów.

 

Ja mam taki problem w sti MY04. Przedni hebel jest zbyt duży i bez abs-u blokuje przód przeokrutnie, a jeżdżenie z abs-em po śniegu to dla mnie porażka i strasznie niebezpiecznie :mrgreen: . Na zimę więc (rok temu) złote brembo wyleciało i pojawił się zestaw zacisków właśnie z Forestera XT i 294mm. Problem znacznie się zmniejszył, ale nie zniknął. Dalej przód blokuje się pierwszy, ale precyzja działania znacznie lepsza!

Co ciekawe, jeździłem na tym zestawie ostatnie lato i na normalnych oponach (RE070) działa bardzo dobrze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż większe nie będziesz zawiedzony (odczujesz różnice), mam tarcze od Legacy GT- tarcza 316mm pod felgę 17 oraz niektóre 16", komplet w bardzodobrym stanie ....

tak z ciekawosci: ktore z popularnych/latwo dostepnych/tanich R-16 wchodza na te heble?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż większe nie będziesz zawiedzony (odczujesz różnice), mam tarcze od Legacy GT- tarcza 316mm pod felgę 17 oraz niektóre 16", komplet w bardzodobrym stanie ....

tak z ciekawosci: ktore z popularnych/latwo dostepnych/tanich R-16 wchodza na te heble?

 

np:

mjlgt1.jpg

 

co to za model musisz jurasa zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...