Skocz do zawartości

Zakres przeglądu 235 tys. w Forku


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś mnie oświecić co dokładnie wchodzi w skład standardowego przeglądu 235 tys. km dla Forestera MY00? Pytam bo mam tylko pozycję "przegląd 235 tys. km" na fakturze i już nie pamiętam czy np. obejmowało to wymianę oleju w skrzyni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w skrzyni co 60kkm

 

No właśnie... i teraz zakładając, że następny przegląd przy 250 tys. to wymienili ten olej czy nie?

 

Na wszelki wypadek wymień, jeśli nie jesteś pewny. Chyba, że możesz zapytać speców, który Ci samochód robili, czy olej masz wymieniony, czy nie. Moim zdaniem od tego powinieneś zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Bardzo mi zależy na odpowiedzi bo stoję teraz przed dużym serwisem mojego Forka Turbo 2005 (automat). Przebieg 201000 km więc rozrząd i co więcej, co więcej?

Regulacja zaworów?

Wymiana świec? To chyba standard, ale nie wiem dlatego tu jestem i pytam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi zależy na odpowiedzi bo stoję teraz przed dużym serwisem mojego Forka Turbo 2005 (automat). Przebieg 201000 km więc rozrząd i co więcej, co więcej? Regulacja zaworów? Wymiana świec? To chyba standard, ale nie wiem dlatego tu jestem i pytam....

serwis 210000

wymiana oleju

filtr powietrza

filtr kabiny

swiece

plyn hamulcowy

pasek rozrzadu zalecane wymiana przy tym przebiegu pompa wody

glikol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to delikatnie mówiąc, sprawę z olejem w skrzyni spaprałem. Wymieniłem go dopiero teraz, czyli po ponad 80 kkm. Tyle sam przejechałem moim forkiem, od zakupu w 2010 kiedy na liczniku było 120 kkm. Od ok. 20 kkm skrzynia szarpie lub jak kto woli, kopie przy zmianie z 2 na 3 bieg...

 

Powrócę jednak do mojego pytania:

Wymiana świec tak jak i sprawdzenie bądź regulacja zaworów wiąże się z wyjęciem silnika, prawda?

Glikol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...