Jump to content

demontaż kierownicy nardi torino

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie odnośnie demontażu kierownicy w Subaru Imprezie GT. Posiadam u siebie kierownicę Nardi Torino, taka jak na zdjęciu :

http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/29/04/50/61/2904506137

Chcę ją zdemontować w celu ponownego obszycia skórą. Zdjąłem część środkową z klaksonem i odkręciłem śrubę centralną 17mm. Wydaje mi się, że tylko ta śruba trzyma kierownicę, ale niestety nie chce się poddać i zdjąć. Czy ktoś demontował kierownicę w swoim Gt-ku i może podzielić się jakimiś cennymi wskazówkami przy demontażu kierownicy ? Wystarczy odkręcić tylko tę śrubę centralną i powinno zejść czy jeszcze może coś z tyłu trzeba odkręcić ? Z góry dziękuję za informacje :)

Trzyma się na tej jednej śrubie. Możesz popróbować z wyczuciem "na orangutana" :D Tylko nie przesadź, żeby wieńca nie wygiąć. Jeśli się nie podda to trzeba zobaczyć czy jakiś ściągacz tam podejdzie.

j.w. i możesz z wyczuciem uderzać w wieniec tak żeby go obruszać raz w jedną raz w druga stronę. Sposób na boki szybko energicznie najlepiej skutkuje.

wielkie dzięki za pomoc :) niestety nie udało mi się jej rozruszać ani wyrwać z wyczuciem. Nie chcę mocno szarpać żeby nie uszkodzić koła kierownicy ... zamówiłem ściągacz także mam nadzieję, że ze ściągaczem już zejdzie bez problemu :) Pozdrawiam