Skocz do zawartości

Forek Diesel sound (klekot) JUŻ PO KLEKOCIE, DPF i inne takie


MirekEm

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
A jeśli chodzi o środek do czyszczenia w(y)trysków, to polecono mi Koncentrat do czyszczenia wtryskiwaczy STP (jedna buteleczka na cały zbiornik paliwa, stosować co ok. 5

kupiłem STP zalałem do połowy zbiornik, zobaczymy co sie stanie

Dam znać :)

STP nic nie dało, można lepiej zainwestować te 30 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej sal1232 dlaczego dpf i turbo juz wymienione.jaka byla diagnoza.ja mam 26 tkm najechane i nie wiem co to dpf czy jakies stuki

wymienili mi w servisie bo zapalala mi sie lampka wymienili mi na gwaracji ,turbo wymienione bylo zacinalo sie na zaworze, tez wymienili na gwarancji Edytowane przez sal1232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umnie tez klekocze mam przejechane 30000 tysiecy jeszcze teraz doszlo szarpanie na zimnym i cieplym silniku ,wlewalem stp nic nie pomaga

dpf i turbo juz wymienione i dalej szarpie

Wężyki podciśnienia do wymiany (te o średnicy wew. ok. 3-4mm). Zaufaj mi :D

Tylko wymień wszystkie, od pompy próżniowej do samego turbo. Koszt to kilkanaście PLN no chyba, że zaszalejsz z silikonowymi SAMCO.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis wymienie te przewody zobacze czy bedzie lepiej

umnie tez klekocze mam przejechane 30000 tysiecy jeszcze teraz doszlo szarpanie na zimnym i cieplym silniku ,wlewalem stp nic nie pomaga

dpf i turbo juz wymienione i dalej szarpie

Wężyki podciśnienia do wymiany (te o średnicy wew. ok. 3-4mm). Zaufaj mi :D

Tylko wymień wszystkie, od pompy próżniowej do samego turbo. Koszt to kilkanaście PLN no chyba, że zaszalejsz z silikonowymi SAMCO.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ostatnie nowości w temacie:

 

Ponieważ dodatki typu STP nie pomogły, zgłosiłem to przy umawianiu się na przegląd. Pan w serwisie poinformował mnie, że najpierw sprawdzą w komputerze i posłuchają, jeśli nie będzie to jakaś ewidentna wada wtrysków, to polecałby czyszczenie maszyną, którą niedawno dostali od Subaru. Koszt 221,40 brutto bez rabatów itp. Trwa to parę godzin. Zgodziłem się.

 

Po odebraniu samochodu zostałem oczarowany - jak to mówią dziennikarze - "kulturą pracy silnika". Zimny (no, może chłodny) - bez jakiegokolwiek hałasu, ruszanie, przyśpieszanie - rewelacja, wyraźnie cichsza praca silnika nagrzanego. Ruszanie na zimnym płynne (ostatnio zdarzały się lekkie nierówności, jakby szarpnięcia - już podejrzewałem słynne sprzęgło!). Tak jak na samym początku. Zadziwiające, jak człowiek się może przyzwyczaić do stopniowych zmian, bo nie zauważałem pogarszania się właściwości jezdnych, słyszałem tylko hałas.

 

Co do zużycia paliwa - na razie nie miałem możliwości porównać z poprzednimi wynikami; kręcenie się po Rzeszowie w godzinach szczytu doprowadza każdy przyrząd pomiarowy do końca skali. Dam znać później.

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dodatki typu STP nie pomogły, zgłosiłem to przy umawianiu się na przegląd. Pan w serwisie poinformował mnie, że najpierw sprawdzą w komputerze i posłuchają, jeśli nie będzie to jakaś ewidentna wada wtrysków, to polecałby czyszczenie maszyną, którą niedawno dostali od Subaru[...]

Ja ostatnio sprawdziłem u siebie korekty wtryskiwaczy i okazało się, że ich nie ma. Tzn. wszystko w optimum. No ale przejechałem już 50kkm na dodatkach i trochę innych niż STP :mrgreen:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipne macie te my08 :P

Ja mam juz 60kk i o zadnych dodatkach czyszczeniach itp nawet nie mysle :)

 

Ja zawsze po przegladzie i wymianie oleju czuje mega zmiane.... I to co 15 tys...a niektore marki na longlife po 30tys robia... Jakos sobie nie wyobrazam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji ostatniego przeglądu przy 100kkm zleciłem też czyszczenie wtrysków.

W serwisie powiedzieli że będą czyścić chemią, że jakiś nabój będą wstrzeliwać w układ czy coś :rolleyes:

W każdym razie po tym zabiegu jest dużo lepiej. Poprawa jest znaczna tzn. słyszalna.

Silnik pracuje dużo ciszej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ostatnie nowości w temacie:

 

Ponieważ dodatki typu STP nie pomogły, zgłosiłem to przy umawianiu się na przegląd. Pan w serwisie poinformował mnie, że najpierw sprawdzą w komputerze i posłuchają, jeśli nie będzie to jakaś ewidentna wada wtrysków, to polecałby czyszczenie maszyną, którą niedawno dostali od Subaru. Koszt 221,40 brutto bez rabatów itp. Trwa to parę godzin. Zgodziłem się.

 

 

 

 

Na czym polegało owo czyszczenie? Ciągle efekt się utrzymuje? Jak dzwoniłem do ASO w GDN to powiedzieli że takie czyszczenie kosztuje chyba 700pln...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez jumbo1jet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polegało owo czyszczenie?

Nie wiem, tajemniica ASO. ;)

Mówiąc poważnie, po prostu nie zapytałem...

 

Ciągle efekt się utrzymuje?

Już dawno nie.

 

Jak dzwoniłem do ASO w GDN to powiedzieli że takie czyszczenie kosztuje chyba 700pln...

Może była to jakaś promocja, może rabat dla stałego klienta...

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też pytałem o czyszczenie maszyną TUNAP w GD - powiedzieli coś koło 700zl. Ale wyglądali jakby mieli to robić pierwszy raz :).

 

Był też wątek gdzie pytałem o sprawdzanie wtrysków i gdzie ktoś zrobił takie wykresiki w ASO z czasami wyprzedzeń. W GD niestety chcieli mi wyciągać silnik do sprawdzenia wtrysków i powiedzieli że tak tylko mogą to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No ja też pytałem o czyszczenie maszyną TUNAP w GD - powiedzieli coś koło 700zl.

Do czyszczenia wtrysków chemią firmy Tunap,nie potrzeba żadnej maszyny. :huh:

Potrzebna tylko chemia.Do butelki z środkiem czyszczącym,podłączane są odpowiednie przewody zasilania i odpływu paliwa,te z auta i po sprawie.Autko na tym pracuje ok.30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na razie kupiłem tunap 983 :). Ja nie zauważyłem żadnej niewłaściwej pracy silnika i chciałem to zrobić profilaktycznie.

 

Może ktoś doradzić czy ten 983 wlewa się do pełnego baku czy jak jest mało paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może ktoś doradzić czy ten 983 wlewa się do pełnego baku czy jak jest mało paliwa?

Jeśli to jest dodatek do paliwa,to wg.producenta 1 dawka na ok.80 litrów paliwa.

Ja robiłem gęściejszą "zupkę",flaszka na jakieś 2/3 zbiornika. ;)  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...