Skocz do zawartości

przymarznięte szyby/drzwi czym smarować?


simonnt

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, czym można przesmarować/ psiknąc na uszczelki drzwi żeby przy mrozie nie otworzyć drzwi tak żeby szyba została na uszczelce...psikałem przed sezonem jakims sprayem do uszczelek(silikon czy coś) ale jak dziś nie mogłem otworzyć przymarzniętych drzwi to myślałem, że albo wyrwe klamke albo szyba zostanie przy aucie(to minus drzwi bez ramek :)) . Macie jakiś sprawdzony środek dzięki któremu można bezproblemowo otwierać drzwi w zimę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gliceryna czy nivea?

Gliceryna, poza konserwowaniem gumy, wypiera wodę. Po posmarowaniu uszczelka "rosi" tak, że trzeba ją wytrzeć suchą szmatką. Więc de facto nie zostawiasz nic na powierzchni uszczelki => nie będziesz brudził szyb.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała uwaga poparta na autopsji , w sobotę wybrałem się na przejażdżkę po mieście i pokonawszy już około 30 km zabrakło mi płynu do spryskiwaczy, chcąc go dolać miałem problem z otwarciem klapy :huh: okazało się że tam też jest uszczelka gumowa o której zapomniałem podczas smarowania gumy od drzwi :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gliceryna czy nivea?

Gliceryna, poza konserwowaniem gumy, wypiera wodę. Po posmarowaniu uszczelka "rosi" tak, że trzeba ją wytrzeć suchą szmatką. Więc de facto nie zostawiasz nic na powierzchni uszczelki => nie będziesz brudził szyb.

 

Pozdr.

 

Potwierdzam, sam stosuje gliceryne do uszczelek i jest git :)

 

mała uwaga poparta na autopsji , w sobotę wybrałem się na przejażdżkę po mieście i pokonawszy już około 30 km zabrakło mi płynu do spryskiwaczy, chcąc go dolać miałem problem z otwarciem klapy :huh: okazało się że tam też jest uszczelka gumowa o której zapomniałem podczas smarowania gumy od drzwi :biglol:

 

Dobrze wiedzieć, dzięki z info. :)

Edytowane przez Abbaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...