Skocz do zawartości

(nietypowe) Klakson ala Porsche


Matiz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

nie wiem skąd mi sie to wzięło , prawdopodobnie wspomnienia z PSXa i NFS4 High Stakes :P

 

od zawsze podobał mi sie dźwięk jakim titają porszaki. Jak mniemam można to osiągnąć titkiem z porsze...

 

ale nie mam zbyt często okazji poprosić kogoś kto ma porsze żeby mi zatitał :biglol:

 

http://youtu.be/zsQftCK4Q6g?t=6s

 

 

Pytanie moje dla kogoś kto ma jaki-taki kontakt z tymi autami, czy wszystkie Porsche trąbia tak samo? Kompletnie nie wiem jak tego szukać,czy nowsze typu boxter czy cayenne ,czy 911 :huh:

W sumie najpewniejszy trop to 911 (993)

 

 

Powiecie hella supertone sobie załóż. A ja nie ,bo to nie ten dźwięk :P a na głośności mi nie zależy

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mosz jasdy...Ni pogodosz...trąbitko z porsze w imprezie...hahahaha...Montuj Matiz....Montuj- bo dźwięk jest super...U Mnie po wsi słychać taki dźwięk z garbiego...w końcu to też takie porsche dla ubogich . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Czołem ludzie

upuje gdyż od czasu założenia tematu co jakiś czas tego szukałem ,ale nigdy nie przysiadłem porzadnie.

w końcu, już nie wiem jak, chyba proponowane youtube, znalazłem PRAWDOPODOBNE powiązanie porsche i tego dźwieku. Bosch robił akscesoryjny klakson do porszawek: Sports horn

 

 

Tak czy owak po długotrwałym wertowaniu netu w końcu natrafiłem co decyduje o dźwięku
Czestotliwość.  Wpisywanie "co warunkuje dźwięk klaksonu" w googlech też nic nie dawało. Najgorsze że większość trabek nie ma tego nabitego na obudowie :/ Po dalszym śledztwie mam wyniki:
 

Normale fabryczne klasony mają zazwyczaj 340+400hz

Dzwięk porsze to wysoki przedział ponad 500hz (tu kończą sie klaksony cywilne)
Piaa Sports horn przy uzyciu 500+600 już brzmi ciekawie
to czego szukam produkuje Mitsuba i nazywa sie ultrasonic. Lecz chyba jednak nie dam 350zł za klakson ;)

 

 


A wiecie co mnie skloniło aby nad tym przysiąść? Stały klient Volvem V50 przyjechał na regeneracje turbo. Gdy Boss trabił aby otworzyc dock, stwierdziłem że ciekawie trabi to wolwo. Okazało sie ze ma tylko trabke na wysoki ton :P

Pozdrowienia i tuningujcie klaksony
I pamietajcie że ma ładnie trabić a nie wystawać zza grilla... :rolleyes:

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...