Skocz do zawartości

przerywanie wrecz szarpanie podczas jazdy i przyspieszania


baru GT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

Tragedia.

Auto mi się popsuło od stania przez tydzień na parkingu.

 

Była zdrowa seria, nic się nie działo, auto postało tydzień, dziś wyjeżdżam i co, szarpie, przerywa, dławi się, jakby nie dostawało paliwa.

Tak, odwiozę je do mechanika, tak, mam przepływkę na podmiankę na sprawdzenie, tak, zmierzymy ciśnienie paliwa.

Zostają jeszcze co, świece? cewki? kable?

 

Ale bez jaj. Tak żeby się popsuć od stania??? jeszcze w zeszłą sobotę boostowałem do 1 bara, a teraz.... ledwo wyjechałem a już wracałem ze strachem czy nie zgaśnie gdzieś po drodze.

 

Aha, Check Engine się nie świeci, nie mruga itd.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, co mogło się popsuć... podczas stania / niejeżdżenia??

 

reset komputera (odpięcie klemy akumulatora) nic nie dało, nadal się dławi nawet na wolnych, ciśnienie paliwa wg zegarka który mam podłączony ok. 3 bary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś dojechałem do mechanika (3-4 km) bez problemów, przyspieszał, ładował, nie szarpał, aż było głupio przed mechanikiem... aż tu nagle na wolnych ni stąd ni zowąd zaczął falować, krztusić się, przerywać.

No i został na diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i u mnie przyczyna była prosta... wymieniłem sonde na denso dalej to samo podmieniałem przepływkę dalej to samo czyli szarpanie powyżej 4tys obr a tu sie okazało że zle był wsadzony czujnik położenia klapek TGV a co za tym idzie cały czas zamykał klapki na 2 cylindrach. Teraz silnik oddycha pełną parą ; ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Czy mozliwe ze blad 21 coolant temp sensor powoduje boost cuty? Auto zaczelo znow rwac... Resetowalem ECU a blad sie powtarza... Dziwna sprawa bo ostatnio juz jezdzil normalnie, jezdze na shellu 100... Odczyt temp silnika na desce poprawny... Czujnik do wymiany? Czy to przez niego rwie?

 

Pompe mam walbro 255...

Turbo pompuje 0,9

 

Moze jest ktos do kogo mozna podjechac w Wawie i cos poradzi? Pomoze zdiagnozowac... Do znanych warsztatow jestem nastawiony sceptycznie...

 

Przekopalem scoobynet i...

Jeszcze moze wyczyszcze solenoid...

 

Dzieki

Pozdr

Edytowane przez j00m3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...