Skocz do zawartości

Gniazdo AUX - Outback 3.6 MY 2012


Jasionowski

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam za pytanie - jestem zwykłym humanistą :-). Nie mam pojęcia o kablach i co z nimi można zrobić. Czy złącze AUX, które jest w OBK 3.6 i jest podłączone do Mcintosha można tak przerobić, żeby zamiast tego złącza (AUX) było wejscie USB? Złącze AUX nie jest mi przydatne bo słuzy głównie do podłączenia Ipoda i mogę sie bez niego obejść.

 

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oketen,

dzięki, ale ja nie chce słuchac z Ipoda (ktorego zreszta nie mam i nie mam zamiaru kupować - wystarczy mi Blackberry) Chcialbym miec wejscie USB, żeby podłączyć muzykę do audio - ja mam nieco inne audio niz na zdjęciu (to chyba nie jest Mcintosh).

Reasumując mam niepotrzebne złącze AUX (fabryczne) i z chęcią go wymienię na USB :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz inne wejscie niz na zdjeciu.

 

Pisalem juz o tym gdzies. Mozesz kupic kabel (przynajmniej do zwyklej navi ktora byla w 3.6L). Podlacza sie go w tylek nawigacji.

Na drugim koncu jest albo usb albo wtyczka do ipada. Ale podlaczyc mozna tylko jeden kabel wiec trzeba wybrac.

 

Nie chce klamac - ale w 2010r ten kabel w aso kosztowal okolo 1000zl (netto chyba).

Pusc sobie przez bluetooth. Bedziesz mial free.

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aux to chyba mini jack i dwa przewody dla 2kanałów. USB to chyba 5 przewodów w tym zasilanie więc raczej szans na konwersję w tą stronę nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem pod aux moze sobie podlaczyc cokolwiek - np iphona przez wyjscie sluchawkowe (tylko po co jak jest BT).

Najlepszym rozwiazaniem jest albo BT (piosenki zmienia sie pokretlem na radiu :) ) albo kabelek ktory sie jak juz pisalem wtyke sie w tyl nawigacji.

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobić się nie da bo to co masz to złącze analogowe (3 x cinch - czyli sygnał wideo, oraz audio lewy i prawy kanał), a chcesz mieć cyfrowe. To o czym pisze okeyten to akurat nie jest rozwiązanie dla Ciebie bo tzw. media hub - kabel USB + minijack z plastikową maskownicą montowaną w miejsce złącza AUX oraz moduł elektroniczny podłączany z tyłu radia. Rzecz w tym, że z tego co mi się wydaje nie jest to dodatek kompatybilny z nawigacją (a musisz ją mieć skoro masz McIntosha), tylko przewidziany do starszych modeli Outbacka (z roczników 2009/2010-2011) z samym radiem. Do wersji z navi zdaje się, że jest dedykowane prostsze rozwiązanie, ale także słono kosztuje. O szczegóły zapytaj w ASO.

 

Z prostszych (bezkosztowych) rozwiązań pozostaje sparowanie odtwarzacza przez Bluetooth lub nagranie płyty DVD/DVD+DL z muzyką (płyty DL mają 8,5 GB pojemności co wystarczy już na sporą kolekcję).

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krogulec - dzieki serdeczne. Jest tak jak piszesz. Mam oczywiście cinche a nie AUX. Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Mam też nawigacje i wolałbym sie jej nie pozbywać :-).

Zapytam w ASO, ale rzeczywiście nagranie kilku płyt o pojemności 8.5 GB powinno mi wystarczyć.

.

Forum się zdecydowanie przydaje - wyleczyłem się z chęci zainstalowania wejścia USB.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to dvd sie wtedy wsadza?

W zwyklym systemie (nie mac) w outbacku 3,6 - jak sie wyjelo plyte od nawigacji ze srodka spod zaslepki (a tam jest czytnik dvd, druga dziura to cd) to nie dziala nawet kamera cofania.

Tylko ciagle widac napis insert dvd czy cos takiego.

Nic innego nie chce sie wyswietlic na ekranie.

Edytowane przez Sebastian.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Outbackach (w Foresterze zdaje się też) z oryginalną navi oba czytniki to DVD. Pierwszy (szczelina na górze) służy do odtwarzania muzyki z płyt CD (zarówno CD-Audio jak i CD z plikami mp3) oraz muzyki/filmów na płytach DVD. Drugi napęd jest schowany pod zaślepką poniżej i jest przeznaczony na płyty DVD dla nawigacji. Czyli czytnik pod zaślepką zostaw w spokoju - powinna być tam płyta z mapą, a płytę DVD z muzyką wsadzasz do tego samego czytnika co CD.

 

Przy czym z tego co pamiętam to w odróżnieniu od CD gdzie można nagrać po prostu na płytę pliki mp3/foldery z plikami mp3, to w przypadku płyt DVD, jeżeli chcesz pomieścić dużo muzyki na jednym nośniku trzeba stworzyć płyty w formacie DVD-Audio/DVD-Video (bez obrazu/ze statycznym obrazem). Niemniej jednak sam się w to nie bawiłem - słucham w zasadzie tylko płyt CD-Audio i koncertów na DVD, ale na pewno jest jakiś program do tego celu.

 

Swoją drogą świetną sprawą są te koncerty na DVD - cieszy nie nie tylko dźwięk, ale i obraz. Dodam, że znikanie obrazu podczas jazdy da się obejść prostą operacją w ASO ;) (choć ja osobiście na razie wstrzymałem się do czasu instalacji na wiosnę subwoofera aby nie wyciągać piętnaście razy navi). Co ciekawe, możliwość odtwarzania koncertów/filmów DVD to przy tym "ficzer", którego nie ma w najnowszej firmowej navi montowanej w Subaru XV (tej z mapami iGo na karcie SD) - jak więc widać mimo braku złącza USB, rozwiązanie montowane w Outbacku i Forestrze ma też swoje plusy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym z tego co pamiętam to w odróżnieniu od CD gdzie można nagrać po prostu na płytę pliki mp3/foldery z plikami mp3, to w przypadku płyt DVD, jeżeli chcesz pomieścić dużo muzyki na jednym nośniku trzeba stworzyć płyty w formacie DVD-Audio/DVD-Video (bez obrazu/ze statycznym obrazem). Niemniej jednak sam się w to nie bawiłem - słucham w zasadzie tylko płyt CD-Audio i koncertów na DVD, ale na pewno jest jakiś program do tego celu.

MP3, tudzież WMA można także wrzucać na DVD, nawet DL. Jest to wygodne, gdyż:

- po pierwsze nie trzeba żonglować oryginalnymi CD, które nie da się ukryć troszkę się niszczą;

- po drugie nie trzeba już wozić bagażnika płyt, cała płytoteka mieści się na kilku(nastu) płytach DVD-DL, a oryginały czekają w bezpiecznym miejscu w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzecz w tym, że tak nie jest - sprawdziłem i u mnie nie chwyta płyty DVD z nagranymi pliki mp3. Obsługiwane są płyty CD z plikami mp3, nie ma problemu z tagami mp3, folderami itd. Ale analogicznie nagrane płyty DVD nie są rozpoznawane.

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzecz w tym, że tak nie jest - sprawdziłem i u mnie nie chwyta płyty DVD z nagranymi pliki mp3. Obsługiwane są płyty CD z plikami mp3, nie ma problemu z tagami mp3, folderami itd. Ale analogicznie nagrane płyty DVD nie są rozpoznawane.

Najprawdopodobniej nieprawidłowo nagrywasz płytę (poszukaj na forum, było to opisywane).

 

Poza mną, wielu użytkowników forum z tej możliwości korzysta. Wielkiej filozofii w tym nie ma, ale jest bardzo wygodne.

Edytowane przez subleo
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nieprawidłowo nagrywasz płytę (poszukaj na forum, było to opisywane).

 

Skoro tak mówisz ;) W takim razie dzięki za info - poszukam i sprawdzę. Przepraszam za zamieszanie.

 

edit:

 

Faktycznie, działa! :) Okazuje się, że problem leżał w nagrywaniu płyty DVD bez finalizacji (zamknięcia) sesji. Wystarczyło sfinalizować płytę aby zaczęła być odczytywana. Serdeczne dzięki za sugestię. :)

Edytowane przez Krogulec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...