Jump to content

impreza 2.0d rs

beemowiec
 Share

Recommended Posts

Na wstępie witam wszystkich maniaków subarynek:) Mam nadzieje,że pomożecie mi w rozwiązaniu moich wątpliwości i pytań dotyczących potencjalnego nabytku jakim jest subaru impreza 2.0d rs 2011 r. Po pierwsze w związku z tym iż model ten nie jest obecnie produkowany na rynku polskim nie istnieje możliwość jazdy próbnej. Próbowałem półśrodków czyli testu silnika dieslowskiego tyle,że w outbacku. Moje odczucia bardzo pozytywne. Podejrzewam, że w imprezie będzie jeszcze lepiej z uwagi na mniejszą wagę auta. Jeździłem też imprezą 1.5 ze stanów z 2010 r. Mało pomocna sprawa jako, że auto zupełnie inaczej się prowadzi na 15 calowych felgach,w dodatku ten silnik rodem z daihatsu... Czy ktoś z was ma taki samochód jaki chcę nabyć lub też jeździł takim samochodem i może mi powiedzieć jak ma się kwestia dynamiki i ogólnie jakie macie subiektywne odczucia po przejażdżce? Z góry proszę o tolerancje w zw z silnikiem diesla w subaru:P ale w moim przypadku jest to konieczność ponieważ pokonuje bardzo dużo km rocznie. Nie ukrywam, że lubię też czerpać frajdę z jazdy. Czy w tym modelu jest możliwość wyłączenia całkowicie esp guzikiem? Wiem,że np w foresterze jest to niemożliwe ponieważ po przekroczeniu danej prędkości system aktywuje się samoczynnie a w zimie czasami chciałoby się wykorzystać potencjał tego genialnego napędu. Kolejne pytanko: W katalogu przy osiągach mam napisane przyspieszenie 0-100 8,6s, natomiast wyczytałem, że w modelu rs z uwagi na większe felgi??? przyspieszenie jest troszkę gorsze. Ktoś z was ma większą wiedzę na ten temat,lub może sprawdzał to? Dotychczas jeździłem bawarkami,ale od dawna oglądam się za subaru i czas na krok w tym właśnie kierunku.Dodam, że mój ojciec jeździ foresterem 2.0xt i jest to jego 2 subaru, które jest najbardziej niezniszczalnym samochodem na ziemi ever:P więc jakiś tam kontakt z subaru wcześniej miałem:)

To dosyć istotna kwestia jako,że mieszkam w górach i zimą lubie sobie pośmigać co nieco:) więc gdybyś mógł rozwiać moje wątpliwości:

Takie coś jest możliwe przy wyłączeniu samej kontroli trakcji?