Skocz do zawartości

Taormina


zeroart

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz skrócić trasę, zmniejszyć koszty (tańsze winiety i lpg), zobaczyć trochę ciekawsze rzeczy niż Austria i mieć choć odrobinę przygody to proponuje jechać brno > bratyslawa > szeged > belgrad > nis > skopje (tu postoj) > ohrid (tu konczy sie autostrada z pl) > durres (i tutaj promem do wloch) ;)

Edytowane przez odrobina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Wam ten sposób, póki jesteście młodzi i zanim bedziecie musieli placic po 150 Eur za nocleg :) bo jak sie chce, to w hostelach/na polach namiotowych mozna przekimac i za mniej niz 1/10 kwoty podanej przez Stacha...

W pełni sie zgadzam.Póki jest się młodym to można troche taniej.Ale żeby nie było te 150E to mówiłem o 2 persons bed&breakfast ;)

 

PS.Neapol i zat.Neapolitańska-zobaczyć i umrzeć :)

 

jak chcesz skrócić trasę, zmniejszyć koszty (tańsze winiety i lpg), zobaczyć trochę ciekawsze rzeczy niż Austria i mieć choć odrobinę przygody to proponuje jechać brno > bratyslawa > szeged > belgrad > nis > skopje (tu postoj) > ohrid (tu konczy sie autostrada z pl) > durres (i tutaj promem do wloch) ;)

 

Jeżdżę tak do Grecji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Byłem w zeszłym rok i wygląda to moim zdaniem następująco:

 

Co zobaczyć:

  1. Taormina - Giardini della Villa Comunale (ale odpuściłbym teatro antico)
  2. Catania - Fontana Dell'Elefante; Cattedrale di Sant'Agata i must see Teatro Romano (wejście od Vittorio Emanuele II - miejsce jest niezwykłe - nie mylić z Amfiteatro Romano) - nie polecam Castello Ursino (średniawka)
  3. Syrakuzy - spacer po Ortydze + na pewno Duomo di Siracusa (trzeba wejść do środka) i Fonte Aretusa - można olać kompletnie Castello Maniace (polecam parking na godziny przy Molo San Antonio)
  4. Noto - piękne barokowe centrum z 3 kościołami - idealne na krótki spacer -gorąco polecam
  5. Noto Antico - zlokalizowany w górach na zachód od Noto wielki kompleks pozostałości antycznych + średniowieczne umocniecia (za darmoszkę + przyjemna górska droga)
  6. Villa Romana del Casale - olbrzymia willa rzymska - genialne posadzki -must see

  7. Agrigento - Valle dei Templi + Scala dei Turchi (w okolicy)

  8. Cefalù - piękne stare miasto (uwaga na parking - płatny prawie całą dobę i na tym zarabiają - mandaty)

  9. Segesta - must see (do amfiteatru jest autobus w cenie biletu więc nie próbujcie podchodzić)

  10. Erice - warto wjeachać z Trapani za pośrednictwem Funivia Trapani-Erice (piękny widok na miasto)

  11. Grotta Mangiapane - zabudowana budynkami grota w której mieszkało 60-80 osób

 

Można zobaczyć po drodze:

  1. Caltagirone - miasto słynące z ceramiki, ciekawe schody zdobione płytkami (każdy stopień ma unikalne zdobienie)
  2. Enna - genialne górskie miasto, świetnie ufortyfikowane
  3. Cretto di Burri, Ruderi di Salaparuta, Ruderi di Poggioreale + jeszcze jedno - 4 miejscowości zniszczone w trzęsieniu ziemi w latach 60tych-70tych, robi spore wrażenie, bo budynki nadal częściowo stoją z częściowym wyposażeniem

 

Co na pewno olać:

  1. Eraclea Minoa

  2. San Vito Lo Capo - Mielno tylko gorsze

  3. Palermo - mnie w ogóle nie zachwyciło, ale i tak pewnie pojedziecie :)

  4. Marsala - nic ciekawego (poza Marsalą)

Plaże

  1. Tonnara di Scopello - !!!!

  2. Spiaggia Del Gelsomineto

@QbaqBA, gdybyś miał pytania to wal śmiało.

 

Edytowane przez MDsuperstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pozwólcie odgrzać troche temat, potrzebuje porady, jadę zima na Sycylię samochodem na dwa tygodnie, dosyć spartański wyjazd, czy orientujecie sie które campingi lub pola namiotowe sa czynne na sycyli zima? Na stronach internetowym powiem dosyć duże zamieszanie, w rubryczkach często podają czynne cały rok a poniżej info zimą nieczynne. Najbardziej interesowały by nas takie miejsca gdzie można swój namiot postawić pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy na Sycylii poza sezonem (w maju 2015) i lecimy teraz październiku. Nie wiem dlaczego szukasz campingu na tej wsypie skoro duże mieszkanie lub cały dom kosztuje dosłownie kilkadziesiąt EUR za dobę. Same opłaty dodatkowe na campingu wyniosą Cię więcej

Edytowane przez x.x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. No ciekawe to co piszesz, nie orientuje sie niestety w cenach mieszkań, potrzebuje trzy campingi , ceny we Włoszech za camping czyli osoba plus namiot plus auto wychodzą ok 13-15 euro/osobę na dwu tygodniowej wycieczce to jednak spora oszczędność , zakładam oczywiście najtańsza opcje spania bez prądu i w swoim namiocie, ale jak masz x.x jakis ciekawy namiar to chętnie przygarnę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa rozbija się o dobry reserarch, oferty są zmienne. My byliśmy 10 dni. 5 dni w Best Western w Syrakuzach, oferta kupiona na włoskim gruponie, wyszło ze śniadaniem poniżej 500 zł za dwuosobowy pokój ze śniadaniem, czyli poniżej 250 za osobę (w Best Westernie byłem też w Wiedniu, hotele charakteryzują się super czystymi nowymi pokojami i świetnym śniadaniem, minusem było  położenie w dzielnicy przemysłowej). Jeżeli chodzi o cenę do jakości, to były to najlepiej wydane pieniądze w moim życiu. Kolejne 5 dni w San Vito wyszło niecałe 300 EUR za 3 pokojowy na 6 osób. San Vito rezerwowane było przez casamundo. Pamiętam że z całego rozliczenia najwięcej wyniósł nas samochód i paliwo - 7 os Galaxy, przejechaliśmy po Sycylii 1700 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, szykuje mi sie szalona wyprawa , ale to moje wielkie marzenie  życia ,jestem z wykształcenia historykiem wiec to dla mnie uczta, a we Włoszech jestem praktycznie co roku bo kocham ten kraj, długo rozpatrywałem czym pojedziemy ale chce jeszcze po drodze troche zobaczyc no i w zimie nie ma aż tak dużo znowu tanich lotów w "dowolnych" terminach no i muszę koniecznie odwiedzić muzeum Maserati pod Modeną bo w te wakacje nie sprawdziłem ze zawsze 6-21sierpnia jest zamknięte ,oczywiście byłem tam w tym terminie ,gdybyście polecili jeszcze cos z kuchni sycylijskiej czytałem troche o niej ale jej różnorodność poraziła mnie całkowicie czego tam koniecznie spróbować jakie winko koniecznie wypić jesli cos wiecie to bede wdzięczny ,pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...