Skocz do zawartości

Pasy słabo się zwijają. Jakieś pomysły??


kubaRX

Rekomendowane odpowiedzi

silikonem prysnij, takim do uszczelek, ewentualnie sprayem do kokpitu...cale i dokladnie, jak reka odjal ;)

 

Taaa ,najlepiej kolorowym żeby później ładne paski były na ubraniu ;)

 

ja wprawdzie nosze okulary ale silikon kolorowy to widzialem tylko w tubie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada sprawdzona w 100%, ale na innej marce:

Wyciągnąć pas do końca, wytrzeć dokładnie z kurzu, sprężonym powietrzem spróbować "odkurzyć" mechanizm zwijający, delikatnie natrzeć pas parafiną(najzwyklejszą świeczką). Bardziej wtajemniczeni mogą dobrać siędo mechanizmu i wyczyścić go dokładnie, pomaga. Co do wazeliny, to nie wiem czy to to nie zostawia śladów na ubraniach? przecież to tłuste i nie wysychające smarowidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A świeczka nie zostawia śladów na ubraniach?

Jak to nie kredka świecowa w upale to nie :D nosiłem świeczki często bez obawy o pobrudzenie się, no chyba, że zapalone :D

Pasy nie mają być wysmarowane roztopioną świeczką! Lekko przetarte zwykłą świeczką, gromnica, wkładem do znicza albo kulą świecznikową, etc. najlepiej bez barwników i koniecznie nie zapaloną :D Wtedy nie zostawia najmniejszych śladów, bo cała parafina jest między włóknami i dla tego są bardziej śliskie. Nie można mocno przyciskać - delikatnie z wyczuciem i będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprałem wczoraj swoje pasy... Jak dla mnie chodzą teraz jak nówki. Zwijają się błyskawicznie i naciągają bez żadnego oporu. Świetna sprawa. Demontaż to kilka minut i tak samo z montażem.

Wydaje mi się że żadne środki stosowane na aucie nie usuną tak tego brudu z pasów jak zwykła kąpiel :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...