Skocz do zawartości

Wycieczka do zamku Neuschwanstein (Niemcy)


Marcin Kierkus

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się z żoną w marcu do zamku Neuschwanstein w Niemczech . Jakieś sugestie. Chemy przenocować w pobliżu w miarę tanio czyli np formula lub coś podobnego.

Trasa jest fajna przyjemna. Nie wiem jak ze zwiedzaniem zamku. Jakieś najlepsze dni do zwiedzania, wcześniejsza rezerwacja celem chęci zwiedzania?

 

Akurat wypadnie mi zmiana oleju w subaraku i czy ktoś zna aso w pobliżu aby mógł zmienić tam olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniejsza rezerwacja celem chęci zwiedzania?

Zdecydowanie tak. Unikniecie dzięki temu kolejek ;)

 

Moja koleżanka tam była i poleca wcześniej kupić bilety przez internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiedzasz Neuschwanstein możesz zobaczyć od razu zamek Hohenschwangau, który oddalony jest około 2 km. Koło samego Neuschwanstein znajduje się wiszący most, z którego są ładne widoki, warto sie więc na niego wybrać.

 

A sam zamek koszmarnie kiczowaty i sztuczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiedzasz Neuschwanstein możesz zobaczyć od razu zamek Hohenschwangau, który oddalony jest około 2 km. Koło samego Neuschwanstein znajduje się wiszący most, z którego są ładne widoki, warto sie więc na niego wybrać.

 

A sam zamek koszmarnie kiczowaty i sztuczny ;)

 

Rzeczywiście widoki z okolic zamku są przepiękne... Zwłaszcza widok na Hohenschwangau.

 

 

neuschwansteint.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

I faktycznie warto zarezerwować wczesniej miejsce. Ja nie pomyślałam o tym i niestety obiłam się o mury ;-)

 

Ale moim zdaniem zamek nie jest kiczowaty, a raczej taki właśnie ma być - bajkowy. Na tym zamku wzorował się Disney, umieszczając wizerunek zamku na początku swoich filmów i bajek.

Edytowane przez zoui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ściągnęli z niego już rusztowania od strony tej kładki na potokiem? Bo niestety z nimi cały widoczek traci sporo na uroku:

IMGP2183.jpg

I kilka innych fotek:

IMGP2179.jpg

IMGP2181.jpg

IMGP2197.jpg

IMGP2201.jpg

IMGP2203.jpg

IMGP2212.jpg

 

Ogólnie zameczek i widoki są świetne, trzeba jednak trafić z pogodą. Niestety wnętrze zamku nieco rozczarowuje - ale właściciel tak naprawdę nie zdołał go ukończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...