Skocz do zawartości

impreza 1.6 raz pali raz nie


loader99

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam problem z subarką (1.6, 1993r) - zdarzyło mi się to już drugi raz - podczas odpalania kręci jak by nie miała kompresji, taki odgłos, i wtedy nie odpali.. Początkowo myslałem że urwał sie pasek, ale nie. Po kilku minutach takiego krecenia odpaliła i teraz już za każdym razem pali bez problemu...

 

Czy ktoś ma jakieś sugestie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@loader99, w takim razie, zakładając, że faktycznie nie ma kompresji to masz problem z podpartymi zaworami. Twój silnik ma ZTCP popychacze hydrauliczne. Mało prawdopodobne żeby popsuły się wszystkie na raz, więc może jest jakiś problem z olejem lub pompą oleju. Popychacze się nie napełniają olejem -> zawory są nieszczelne -> nie ma kompresji.

 

Sprawdź na zimno ciśnienie oleju, później wymień olej. Jaki masz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skontaktowałem sie z poprzednim właścicielem, dowiedziałem sie ze olej był zmieniany 23k km temu. zmieniłem na nowy i jak narazie ok.

jezeli bedzie sei powtarzało to bede sie z Tobą - Prodigy95, kontaktował, w sprawie jakichs czesci :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej to nic, jak bys widział montaz przegubów wewnetrznych :):) zamiast zawleczki którą "wbija sie" zeby zablokowac przegub na frezie, były srubki wkrecone i wystajace ok 2 cm ;D, wogóle niektóre rozwiazania tam "wytworzone" przez "mechanika" który przy tym robił mnie zastanawiaja ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...