Jump to content

impreza 1.6 raz pali raz nie

loader99
 Share

Recommended Posts

Hej

Mam problem z subarką (1.6, 1993r) - zdarzyło mi się to już drugi raz - podczas odpalania kręci jak by nie miała kompresji, taki odgłos, i wtedy nie odpali.. Początkowo myslałem że urwał sie pasek, ale nie. Po kilku minutach takiego krecenia odpaliła i teraz już za każdym razem pali bez problemu...

Czy ktoś ma jakieś sugestie co to może być?

Pewien jesteś, że to silnik słyszysz przy nieudanej próbie odpalenia? Awaria rozrusznika może spowodować podobne dźwięki (przepuszczające sprzęgło rozrusznika, tzw bendiks)

@@loader99, w takim razie, zakładając, że faktycznie nie ma kompresji to masz problem z podpartymi zaworami. Twój silnik ma ZTCP popychacze hydrauliczne. Mało prawdopodobne żeby popsuły się wszystkie na raz, więc może jest jakiś problem z olejem lub pompą oleju. Popychacze się nie napełniają olejem -> zawory są nieszczelne -> nie ma kompresji.

Sprawdź na zimno ciśnienie oleju, później wymień olej. Jaki masz teraz?

skontaktowałem sie z poprzednim właścicielem, dowiedziałem sie ze olej był zmieniany 23k km temu. zmieniłem na nowy i jak narazie ok.

jezeli bedzie sei powtarzało to bede sie z Tobą - Prodigy95, kontaktował, w sprawie jakichs czesci :)

Pozdrawiam

olej to nic, jak bys widział montaz przegubów wewnetrznych :):) zamiast zawleczki którą "wbija sie" zeby zablokowac przegub na frezie, były srubki wkrecone i wystajace ok 2 cm ;D, wogóle niektóre rozwiazania tam "wytworzone" przez "mechanika" który przy tym robił mnie zastanawiaja ....