Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, carfit napisał:

to coś drogo , to zupelnie wstepna oferta dla klienta z ulicy , aaa ok w przeliczeniu na 1KW to jednak normalna cena :) 

Wrzuć mi proszę na PW dane Oferenta, bo ja potrzebuję minimum 20 kW i to w terenie, bo dachu nie mam. Albo wpadnij w końcu na kawę/obiad - w końcu 33-300 jest niedaleko 38-204 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

coś w tym jest , bajery potrzebują prądu , gdzie za oszczędzisz na np. gazie , to zwiększy sie zużycie prądu , dlatego idę chyba w fotowolkanikę zamiast solarów

Spoko,spoko az tak zle nie jest.Zapotrzebowanie na energie zestawu pompowego jest male.U mnie kociol kond. + solary i rachunek za prad za 2 m-ce 370 pln ,pow.domu 200m2, Chociaz uwazam ze warto zainwestowac w foftowoltaike i zrobic sobie ukald hybrydowy za tak to nazwe.Tym bardziej ze sa doplaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit - po co Ci 10kW? Tak pytam bo to chyba sporo.....

 

8 godzin temu, olo11 napisał:

U mnie kociol kond. + solary i rachunek za prad za 2 m-ce 370 pln

 

u mnie jest podobnie.

Jeżeli ktoś ma w planach piec na paliwo stałe to Solary są zbawieniem. Od maja do końca września zapominamy o paleniu w piecu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam12 napisał:

Od maja do końca września zapominamy o paleniu w piecu.....

Pomagają i to bardzo,faktycznie pełna wydajność osiągają w tych m-cach które wymienił Adam12 ( na południu Polski jest lepiej)aczkolwiek wystarczyły dwa słoneczne dni pod koniec marca żeby nagrzały wodę w buforze do 55st C.Do CWU to trochę przymało,ale mam w części domu podłogówkę i jeżeli woda jest za chłodna do mycia to układ wykorzystuję ją na podłogówkę i na grzejniki.Oczywiście grzejniki są lekko ciepłe ale w czasie paru godzin kocioł sobie ''odpoczywa''. Przy słonecznej pogodzie ok godz.14-15 mam 450 l wody do mycia o temp.70-80 st C, ale i tak nie przebiję mojego kuzyna który ma 1000 l , no ale ma trzy kobity w domu co się lubią kąpać w wannie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, carfit napisał:

w tym tygodniu mam dostać ofertę na fotowolkanikę o mocy 10,5KW  , z jakąś dopłatą unijną i bankiem BOŚ , zobaczymy .

 

Tak w temacie :  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/rolnictwo/wiatraki-u-rolnikow-beda-bankructwa-przez-zielone-certyfikaty/qgrw2c

 

I dobry komentarz :

Wiecie co? Gdyby nawet ci rolnicy wykopali studnię, której woda byłaby jak benzyna, to państwo zadba o to, żeby jeszcze dopłacili do interesu. Po prostu interesy z państwem, może robić tylko osoba pokroju Kulczyka czy Solorza. Biznes zwykłego obywatela z państwem jest z góry skazany na plajtę obywatela. Sporo na ten temat wiedzą właściciele firm budujących dla 'państwa" autostrady. Często to już byli właściciele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda z wszystkim robi się tak samo: na początek na podpuchę się da dopłaty albo gaz lpg do aut tanio, opałowy olej czy komputery IBM za grosze dla banków... :) a jak już się rynek uzależni to buch z kułaka w brzucho i teraz dawaj pan kasę.

Wiadomo że w naszej geograficznej jednym z większych kosztów jest ogrzewanie.

Jednym z najlepszych pomysłów na ten problem jest dom energoodszczędny lub pasywny.

Wata w ścianie nie będzie reagowała na zmienne kursy ropy na światowym rynku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak sobie radzić z mokrym kominem? 

 

Jak rozumiem wina mokrego komina jest zbyt mokry opał i nie ocieplony komin na strychu (jest tylko obrzucony tynkiem)

 

O ile ocieplenie nie stanowi problemu to myślę czy to że obok idzie drugi kanał nie używany ma jakiś  wpływ na mokry Komin?

 

Wyczystki powinny być zamknięte czy otwarte?

 

Temp na piecu to 55-60 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lojszczyk napisał:

Pusty komin obok może mieć małe znaczenie ale ma. Już kiedyś była dyskusja na temat opału. Mokry opał=mokry komin. Można spróbować wstawić do środka wkładkę z nierdzewki 


to jak mam palić miałem? skoro w instrukcji kotła pisze jak byk by nie palić suchym miałem tylko o wilgotności minimum 20%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, niebieskiultras napisał:


to jak mam palić miałem? skoro w instrukcji kotła pisze jak byk by nie palić suchym miałem tylko o wilgotności minimum 20%

 

 

A co ja Ci mogę odpowiedzieć? Przebuduj komin, albo zamontuj inny kocioł. Nie masz wyjścia. Po jednym sezonie może Ci zacząć śmierdzieć w domu spalenizną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lojszczyk napisał:

 

A co ja Ci mogę odpowiedzieć? Przebuduj komin, albo zamontuj inny kocioł. Nie masz wyjścia. Po jednym sezonie może Ci zacząć śmierdzieć w domu spalenizną

problem pojawił się po 6 latach palenia także nie sądze by wina była po stronie pieca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, niebieskiultras napisał:

problem pojawił się po 6 latach palenia także nie sądze by wina była po stronie pieca...

 

Nie chodzi o piec, ale o paliwo. Mnie by się nie chciało cięgle dbać o piec.

Miał musi być wilgotny, aby nie doszło do wybuchu. Pomyśl o pompie ciepła typu powietrze- powietrze, jeśli nie masz gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś robił ogrzewanie ścienne? Z urywków znalezionych gdzieś w Muratorze i i internecie wynika że prosto, montujemy rurkę na ścianie jak w podłogówce i zabudowujemy płyta gipsową. Ale może ktoś wie, jaka rurka (pex, miedź, inna?), czym wypełniać pomiędzy (nie wypełniać) czym zabudować?

Edytowane przez Arq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arq napisał:

Ktoś robił ogrzewanie ścienne? Z urywków znalezionych gdzieś w Muratorze i i internecie wynika że prosto, montujemy rurkę na ścianie jak w podłogówce i zabudowujemy płyta gipsową. Ale może ktoś wie, jaka rurka (pex, miedź, inna?), czym wypełniać pomiędzy (nie wypełniać) czym zabudować?

Broń Cię panie Boże z takimi pomysłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam strop drewniany nie mam miejsca na podłogowe mam za to 0,5m ścianki kolankowa na których i tak nie powiesze landszaftow. Opcja jest 30cm grzejnik. Koszt mb rurki też nie rujnuje

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy rozpatrywali różne opcje ogrzewania salonu, w tym ścienne lub grzejnik ozdobny. Jednak w końcu stanęło na grzejnikach wpuszczonych w podłogę wzdłuż okien (grzejnik kanałowy z wentylatorem).

 

http://www.purmo.com/pl/produkty/grzejniki-kanalowe.htm

 

Nam się to sprawdza.

 

Podłogowe odpadło ze względu na drewnianą podłogę i moje lenistwo. Po pierwsze nie chciałem się ograniczać do wyboru konkretnego rodzaju drewna a po drugie nie chciało mi się kontrolować ciągle wilgotności i drżeć czy się rozeschnie czy nie.

Ścienne odpadło bo jedyna dostępna ściana to ta zewnętrzna domu. Nie chciałem grzać podwórka. Jednak gdybym miał dostępną ścianę między pokojami to może bym się zdecydował. Tyle tylko że potem na takiej ścianie nic się nie powiesi.

Grzejniki zwykłe odpadły bo okna mam do samej ziemi a pozsotałe ściany są zastawione meblami, kominkiem itd.

Grzejniki ozdobne podobnie jak wyżej też zabrałby miejsce.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede robił w całym domu podłogówke , nie wiem czy robie dobrze czy źle , ale większość mi tak podpowiadała , i tak póki co zostaje ,ale robię dodatkowo instalację do grzejników w razie W , w sypialni i pokojach , będzie zakryta , ale rury pójdą od razu , zobaczymy jak to będzie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też parę lat temu zaryzykowalem podłogowe w całym domu, teraz nie żałuję. Jest całkiem inny komfort w pomieszczeniach niż przy grzejnikach i wcale tego kurzu nie jest więcej, jak wszyscy straszyli

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GeFo555 napisał:

Ja też parę lat temu zaryzykowalem podłogowe w całym domu, teraz nie żałuję. Jest całkiem inny komfort w pomieszczeniach niż przy grzejnikach i wcale tego kurzu nie jest więcej, jak wszyscy straszyli

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie , mnie mój instalator zapewnił , że jeszcze przy rekuperacji z filtrem , tego problemu faktycznie nie ma 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bezwładność jest jeszcze mniejsza niż przy gazie, a przy rekuperacji to aż się prosi o podłogowe - dużo wieksza wydajność, zresztą jutro na żywo możemy pogadać ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś uszczelki w oknach ?

z badania termowizyjnego wynika jednoznacznie że puszcza na ramie, docisk mam max.

Koszt uszczelki na okno nie jest powalający bo ok 10-15 zł ale trzeba zdejmować całe skrzydło ,ponieważ guma znajduje się pod zawiasem.

 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...