Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz dać kurtyny zewnętrzne - taka niewidzialna krata. Na etapie budowy puścilem kable na każde okno ale nie montowalem bo bylo drogie. Jak teraz nie wiem. Nie wiem tez jak sie sprawdza ale jestem ciekaw.

Mam w firmie takie kurtyny i średnio 8-10 razy w roku mam grupę interwencyjną bo włącza się alarm :)

Wystarczy np gęsta mgła i bramki się nie widzą. Ja nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie pytania do właścicieli systemów nawadniania: ile płacicie za serwis kończący sezon ? przedmuchiwanie, spuszczenie wody itd.....

"Moja" firma chyba lekko próbuje przegiąć :)

Z góry dziękuje za info.

Tak z czystej ciekawości a co oni chcą tam serwisować?

Ja u siebie sam sobie dmuchnąłem kompresorem żeby wody się pozbyć i tyle. Teraz się zastanawiam czy czegoś więcej nie trzeba?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tak dużego kompresora i nie wiem czy jest sens kupować :)

W sumie chodzi:

1. przedmuchanie wszystkich obiegów ( całe trzy ) instalacji spryskiwany i kropelkowego. Jest jakiś tryb serwisowy na sterowniku, który otwiera na stałe elektrozawory ?

2. spuszczenie wody z pompy oraz przedmuchanie rury zasilającej. Mam zawór zwrotny i woda sama z niej nie ścieknie do zbiornika. W sumie to jak oni mogą zrobić? Przez pompę ? 

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tak dużego kompresora i nie wiem czy jest sens kupować :)

W sumie chodzi:

1. przedmuchanie wszystkich obiegów ( całe trzy ) instalacji spryskiwany i kropelkowego. Jest jakiś tryb serwisowy na sterowniku, który otwiera na stałe elektrozawory ?

2. spuszczenie wody z pompy oraz przedmuchanie rury zasilającej. Mam zawór zwrotny i woda sama z niej nie ścieknie do zbiornika. W sumie to jak oni mogą zrobić? Przez pompę ?

To u mnie system jest prosty. Mam trzy strefy ale tylko ze spryskiwaczami.

Komputer zewnętrzny na kraniku i podłączony do wejść w ziemi. Także serwis sprowadza się do przedmuchania rur w ziemi i odpięcia komputera z kranu :)

 

post-16237-1445855308,6198_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prócz tego że nie mogę otworzyć okien w nocy to co za problemy?

A dlaczego nie mógłbyś otworzyć okna w nocy ?

Przykładasz magnes, np. neodymowy - bo jest "silny" i otwierasz okno. ;)

 

To równie dobrze mogę strefę wyłaczyć niż biegać na fajkę z magnesem ;)

Edytowane przez Arq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To równie dobrze mogę strefę wyłaczyć niż biegać na fajkę z magnesem ;)

:facepalm:

Myślałem, że się domyślisz.

Złodziej przykłada magnes od zewnątrz i bez uruchomienia alarmu otwiera okno.

Złodziej najpierw robi rekonesans w którym miejscu jest kontaktron czy magnesuje całe okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni coś mi łaziło pod dachówkami. Myślę nie możliwe co za cholera może wleźć przez szczeliny wentylacyjne o szer. ok. 2cm. Dzisiaj sprawdziłem cały dach. Skubane odgięły w jakiś sposób ołowiane wykończenie kalenicy i zrobiły sobie piękne wejście o średnicy ok. 10cm. Potem ładny zjazd po krokwi i urzędowały na górnej części okna dachowego w sypialni. Nie złe żeby i pazury muszą mieć kuny skoro poradziły obróbce. Chyba będę musiał zapomnieć, że są pod ochroną  :angry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś sytuację z nieutwardzoną droga gminną którą trzeba dojechać do domu?

 

Na wiosnę chcieliśmy się budować ale sytuacja jest o tyle problematyczna, ze działka jest przy drodze gminnej, która jest w części utwardzona ( na odcinku ok 300m, jest tam kilka domów ), natomiast w dalszej części jak już nie ma żadnej zabudowy droga staje się gruntowa i po deszczu bez szans na przejechanie L

Na odcinku utwardzonym ( ok 300 m )  ma być położony asfalt z końcem tego roku albo w przyszłym. Skoro będą to robić to pomyśleliśmy, ze można spróbować wykorzystać to i dogadać się w gminie bo będzie sprzęt itd., żeby utwardzili ( nie chodzi o asfalt ale utwardzenie pozwalające na dojazd i rozpoczęcie budowy ) dalszy odcinek.

I teraz pytanie czy ktoś przechodził podobna sytuację z utwardzeniem drogi dojazdowej gminnej, jak rozmawiać w gminie, może trzeba zaproponować partycypację w kosztach? Wiadomo, że gmina nie czeka aż przyjdziemy z wnioskiem bo akurat maja kasę przygotowaną na tą inwestycje..

Wszelkie opinie i wskazówki mile widziane J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy z sąsiadem chodzili do wójta w zasadzie co miesiąc pytać o utwardzenie drogi. Wzięliśmy go na zmęczenie materiału. Po roku utwardzili nam dojazd.

Także chodzić, chodzić i pytać. Męczyć ich aż zrobią drogę :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat :)

Wszystko zależy jak stoi finansowo gmina i jakie ma plany inwestycyjne na następne lata.

Ja mam podobną sytuację tylko droga jest już lekko utwardzona. Na asfalt nie ma co liczyć i ratują ja co roku sypiąc kora asfaltową.

Musisz też wiedzieć, że jeśli chcesz partycypować w kosztach to zrobienia 300metrów drogi to koszt w setkach tysięcy ;)

Edytowane przez EVAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemało, dlatego też partycypację chciałbym ograniczyć do minimum ;)  

Bardziej chodzi o to, żeby pokazać chęć współpracy i otwartość a nie że przychodzę z wyciągnięta ręką i mówię dajcie mi drogę :rolleyes: 

To jest jakiś pomysł na rozmowę ale nigdy nie miałem z takim tematem do czynienia także szukam jakichkolwiek wskazówek. Gmina do najbiedniejszych nie należy ale raczej nie spodziewam się ze mają jakaś nadwyżkę w budżecie.. :rolleyes:

Z pewnością z punktu widzenia gminy są inne priorytety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktoś z forumowiczów zakładał dachówkę Creatona? Jeśli tak to proszę o opinię.

 

Jaki model dokładnie? Może coś pomogę.
Dachówka już na budowie, w przyszłym tygodniu będzie się teleportować na dach ;)

Model to Premion, czerwień winna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...