Skocz do zawartości

Budujemy domek - kompedium wiedzy plus wskazówki :)


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje przy wykonywaniu elewacji pozostać przy ktorymś z systemów. Dużo buduje na baumicie .

Duzo buduje na baumicie, bo daje spore rabaty i gratisy wykonawcom, ktore nijak sie nie przekladaja na cene dla inwestora ;)

 

Mi polecono systemy dwoch firm:

- ciut tansza, ale wciaz droga - Caparol (z tynkiem NQG silikonowym)

- chyba najdrozsza: STO (ciezko znalezc dystrybutora)

 

Wybralem ta pierwsza opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STO - nastawione głównie na duże inwestycje więc na domek ciężko dostać.

 

Tynk - tylko silikonowy. Drogi ale warto zwłaszcza jak jest intensywniejszy kolor w nasłonecznieniu i w strefie większego narażenia na zabrudzenia, glony, porosty. Mam 4 lata i wygląda jak nowy. Sąsiad zrobił w zeszłym roku akrylowy i juz ma ładne zielone wykwity od północnej strony. Ja robiłem na Kreisselu + grafitowy styro Austrotherm 20cm. Kołkowałem wszystkie ściany - kołki Wkręt-met bo dobrej jakości a nie szmelc z allegro czy Castoramy. Ale i tak najważniejszy jest wykonawca - u mnie robił gwiazdor forum muratora. Drogo ale warto było. Potem który z podwykonawców nie przychodził to sie zachwycał robotą a ja złego słowa nie moge powiedzieć o nim. No może tyle, że się czeka długo na wolny termin.

 

Ciekawostke mi jedna powiedział - zdarzało się, że chińskie siatki z allegro rozpuszczają się od kleju więc nie wolno oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również kładę grafit austrotherm 20cm (+ powłoka antyrefleks).

 

Jeśli chodzi o siatkę i klej to myslę o Kabexie - to poleca mi wykonawca. Jeśli błądzę to dajcie znać.

 

Tynk będzie w przyszłym roku i tu już też wiem, że będzie Caparol (silikonowy).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o słowa krytyki :) 

Wstępnie coś takiego  mi "leży" jakie za i jakie przeciw , oczywiscie to gotowiec , ale coś musze architektowi pokazać , aby coś w tym stylu zrobił . 

W planowaniu przestrzennym , czy jak to sie zwie , projekt przejdzie .

 

http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_rodrigo_iii_g1_ce.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o słowa krytyki :)

Wstępnie coś takiego  mi "leży" jakie za i jakie przeciw , oczywiscie to gotowiec , ale coś musze architektowi pokazać , aby coś w tym stylu zrobił . 

W planowaniu przestrzennym , czy jak to sie zwie , projekt przejdzie .

 

http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_rodrigo_iii_g1_ce.htm

 

Wygląda zacnie robi sympatyczne wrażenie. Będziesz się dobrze w nim czuł. Robi wrażenie komfortu mieszkania w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o słowa krytyki :)

Wstępnie coś takiego mi "leży" jakie za i jakie przeciw , oczywiscie to gotowiec , ale coś musze architektowi pokazać , aby coś w tym stylu zrobił .

W planowaniu przestrzennym , czy jak to sie zwie , projekt przejdzie .

 

http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_rodrigo_iii_g1_ce.htm

Mały garaż jak dla mnie :) Jak jest miejsce na działce to zrobiłbym na dwa samochody. Inaczej nigdy nie będzie stał tam żaden samochód, tylko będzie tam graciarnia ;)

 

To coś co oni tam nazwali spiżarką to raczej taka szafka. Zrobiłbym z tego ściankę i wstawił tam mały stolik, żeby np na szybkiego kawę sobie wypić, albo przysiąść w trakcie jak żona gotuje i móc wspierać ją wzrokiem :P

Na spiżarkę szukałbym miejsca gdzieś indziej.

 

Wielkość mieszkalana domu jak dla mnie idealna. Wolałbym to wszystko w parterze ale co kto lubi. My po mieszkaniu dwupoziomowym stwierdziliśmy, że nigdy więcej schodów. Szczególnie na stare late i mamy wszystko w parterze.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o słowa krytyki :)

Wstępnie coś takiego  mi "leży" jakie za i jakie przeciw , oczywiscie to gotowiec , ale coś musze architektowi pokazać , aby coś w tym stylu zrobił . 

W planowaniu przestrzennym , czy jak to sie zwie , projekt przejdzie .

 

http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_rodrigo_iii_g1_ce.htm

 

 

dom marzeń mojej drugiej ładniejszej połowy. :)

Niestety brakło 3 metrów na szerokość działki i poszliśmy w na duże kompromisy.

 

 

My po mieszkaniu dwupoziomowym stwierdziliśmy, że nigdy więcej schodów.

 

witam w klubie.  :)

 

A w kwestii projektu: wyjściowo wygląda naprawdę ładnie. Styl lekko "śródziemnomorski" :) Garaż można nieco powiększyć/poszerzyć będzie wygodniejszy wjazd. Ma to wpływ na obrys budynku ale to żaden problem.  

Przesuwane drzwi tarasowe na górne i dolne trochę będą kosztowały. :( U mnie Sokółka wyceniła szer. 150cm ( światło ) na 8k pln.......  W sumie trasowe o szer. łącznej 240cm były blisko 10k pln......

Edytowane przez Adam12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mały garaż jak dla mnie :)

 

Zdecydowaliśmy sie na 1 miejsce , ze względu na to że jak znam moją żonę  ;)  , to jej , a przy okazji moje auto było non stop poobijane lub porysowane . Niestety manewry parkingowe nie są jej najmocniejszą stroną :lol:

 

 

Przesuwane drzwi tarasowe na górne i dolne trochę będą kosztowały

 

Żona od 15 lat pracuje w Fabryce Okien , bram, rolet itp. więc o koszty jakoś nie boję bo będę mieć po kosztach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o słowa krytyki :)

Wstępnie coś takiego  mi "leży" jakie za i jakie przeciw , oczywiscie to gotowiec , ale coś musze architektowi pokazać , aby coś w tym stylu zrobił . 

W planowaniu przestrzennym , czy jak to sie zwie , projekt przejdzie .

 

http://pracownia-projekty.dom.pl/ac_rodrigo_iii_g1_ce.htm

Bardzo drogi, niewspolmiernie drogi dach i calosc budowy do przestrzeni mieszkalnej i garazowej, jaka oferuje wewnatrz. Tak naprawde dwa dachy kopertowe (duzo dachowek kalenicowych, duzo obrobek blacharskich, rynien itd.) + strop + duzy balkon = duzo roboty i kosztow z hydroizolacja oraz mostkami cieplnymi.

 

Projekt ladny, ale swiadomy konsekwencji musisz byc :)

albo przysiąść w trakcie jak żona gotuje i móc wspierać ją wzrokiem :P

Przeczytalem "sponiewierac" :D

 

Przesuwane drzwi tarasowe na górne i dolne trochę będą kosztowały

 

Żona od 15 lat pracuje w Fabryce Okien , bram, rolet itp. więc o koszty jakoś nie boję bo będę mieć po kosztach. ;)

 

To jeszcze uwzglednij, ze przesuwne drzwi tarasowe = 2x mniejsze wyjscie na taras. Edytowane przez Olleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś klejów do płytek Sopro. Mam b.duże płytki na ogrzewaniu podłogowym i doradzają mi Sopro no.1 jako super elastyczny.

Uzywalem go do plytek cegielkowych klinkierowych na obudowe kominka. Rok juz sa i nic nie odpada. Obudowa nagrzewa sie maks do 30 paru stopni (plyty krzemianowo-wapienne). Robi sie nim dobrze. Reszte kleju zuzylem w lazience na konstrukcjach z GK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kominek rzeczywiście będzie wykorzystywany do dogrzewania w zimie, a nie li tylko dekoracji, umieściłbym go w miarę centralnie. Niestety wymaga to zmiany umiejscowienia komina, ale wtedy przynajmniej ciepło będzie równomiernie rozprowadzane. Ponadto, przy obecnym umiejscowieniu, jak będziesz grzał w kominku, to w sypialni nr 4 na piętrze będziesz miał sporo cieplej z uwagi na obecność ciągu kominowego, który nagrzany będzie oddawał sporo ciepła. Jeżeli kominek i komin muszą jednak pozostać w tym miejscu to postaraj się, aby go delikatnie przesunąć do sypialni 5 (tak, aby ciepło było równomiernie dogrzewało 2 sypialnie).

 

rzut_10_ac_rodrigo_iii_g1.gif

 

 

rzut_9_ac_rodrigo_iii_g1.gif

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz grzał w kominku, to w sypialni nr 4 na piętrze będziesz miał sporo cieplej z uwagi na obecność ciągu kominowego, który nagrzany będzie oddawał sporo ciepła.

Bez przesady. Chyba, ze wspolczesne kominy sa jakos wyjatkowo slabo izolowane. Ja mam w starym ceglanym kominie wklad z blachy nierdzewnej - bez termoizolacji (jedynie powietrze) i jak bym nie grzal, na gorze sciana taka sama, jak otoczenie. Jesli bedzie DGP, to co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kominek rzeczywiście będzie wykorzystywany do dogrzewania w zimie, a nie li tylko dekoracji, umieściłbym go w miarę centralnie. Niestety wymaga to zmiany umiejscowienia komina, ale wtedy przynajmniej ciepło będzie równomiernie rozprowadzane. Ponadto, przy obecnym umiejscowieniu, jak będziesz grzał w kominku, to w sypialni nr 4 na piętrze będziesz miał sporo cieplej z uwagi na obecność ciągu kominowego, który nagrzany będzie oddawał sporo ciepła. Jeżeli kominek i komin muszą jednak pozostać w tym miejscu to postaraj się, aby go delikatnie przesunąć do sypialni 5 (tak, aby ciepło było równomiernie dogrzewało 2 sypialnie).

 

rzut_10_ac_rodrigo_iii_g1.gif

 

 

rzut_9_ac_rodrigo_iii_g1.gif

 

Kominek bedzie tylko w celach dekoracyjnych, a jego umiejscowienie jest wręcz idealne , bo kupię kominek ładowany od "tyłu" czyli od strony kotłowni . Wtedy nie ma syfu w salonie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...