Jump to content

Problem z ABS

adassow
 Share

Recommended Posts

Po ostatnich przygodach z elektryką zaczął szwankować ABS. Mianowicie czasem na postoju jak trzymam nogę na hamulcu to włącza się ABS i po chwili włącza się kontrolka ABS. W czasie jazdy wszystko jest dobrze. W związku z tym parę pytań.

Czy da się jakoś odczytać kody ABS? Mam taki fragment serwisówki, ale obawiam się, że to u mnie nie działa. http://www.main.experiencetherave.com/subaru_manual_scans/FSM_Scans/absdiag.jpg .

Czy ktoś ma pomysł co to może być?

Mój typ to G sensor, i w związku z tym czy ktoś posiada takowy do Turbodziadka?

gdzieś w necie widziałem filmik jak się sprawdza ABS za pomocą specjalistycznego przyrządu diagnostycznego dzięki którym wy mrugać można błędy ABSu a ten specjalistyczny przyrząd diagnostyczny to nic innego jak spinacz biurowy :biglol: za pomocą którego zwiera się pod kierownica jakieś kostki.

edit:

znalazłem linka do tego filmiku :

Edited by ipsx82

widziałem ten filmik. tylko to jest impreza. ja nie mam takiej kostki. zgodnie z tym opisem z serwisowki jest jakas dioda na komputerze od ABSu. Tylko żeby się do niego dostać muszę zdjęć wykładzine obok fotela kierowcy. jak mi się uda to dam znać.

Ok, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pierwszym poście, na komputerze ABSu jest dioda która wyświetla błąd. Komputer znajduje się po stronie pasażera pod siedzeniem, a dostęp do diody jest przez wycięcie w wykładzinie. Dla potomnych filmik

Wyszło, że to czujnik ABS, w związku z tym czy ktoś posiada takowy od Turbodziada??

Z kodu błędu wychodzi prawy przód.

Dziś powtórny test i tym razem wymrugał G sensor :D W instrukcji jest napisane że pokazuje tylko pierwszy błąd więc może leci ich parę. Ale ABS przetestowany dziś na śniegu działa poprawnie. Ktoś wie gdzie jest ten G sensor?