Jump to content

Problem z ABS


adassow
 Share

Recommended Posts

Po ostatnich przygodach z elektryką zaczął szwankować ABS. Mianowicie czasem na postoju jak trzymam nogę na hamulcu to włącza się ABS i po chwili włącza się kontrolka ABS. W czasie jazdy wszystko jest dobrze. W związku z tym parę pytań.

 

Czy da się jakoś odczytać kody ABS? Mam taki fragment serwisówki, ale obawiam się, że to u mnie nie działa. http://www.main.experiencetherave.com/subaru_manual_scans/FSM_Scans/absdiag.jpg .

 

Czy ktoś ma pomysł co to może być?

 

Mój typ to G sensor, i w związku z tym czy ktoś posiada takowy do Turbodziadka?

Link to comment
Share on other sites

gdzieś w necie widziałem filmik jak się sprawdza ABS za pomocą specjalistycznego przyrządu diagnostycznego dzięki którym wy mrugać można błędy ABSu a ten specjalistyczny przyrząd diagnostyczny to nic innego jak spinacz biurowy :biglol: za pomocą którego zwiera się pod kierownica jakieś kostki.

 

 

edit:

 

znalazłem linka do tego filmiku :

Edited by ipsx82
Link to comment
Share on other sites

widziałem ten filmik. tylko to jest impreza. ja nie mam takiej kostki. zgodnie z tym opisem z serwisowki jest jakas dioda na komputerze od ABSu. Tylko żeby się do niego dostać muszę zdjęć wykładzine obok fotela kierowcy. jak mi się uda to dam znać.

 

Ok, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pierwszym poście, na komputerze ABSu jest dioda która wyświetla błąd. Komputer znajduje się po stronie pasażera pod siedzeniem, a dostęp do diody jest przez wycięcie w wykładzinie. Dla potomnych filmik

 

Wyszło, że to czujnik ABS, w związku z tym czy ktoś posiada takowy od Turbodziada??

Link to comment
Share on other sites

Z kodu błędu wychodzi prawy przód.

 

Dziś powtórny test i tym razem wymrugał G sensor :D W instrukcji jest napisane że pokazuje tylko pierwszy błąd więc może leci ich parę. Ale ABS przetestowany dziś na śniegu działa poprawnie. Ktoś wie gdzie jest ten G sensor?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...