Skocz do zawartości

Problem z ABS


adassow

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich przygodach z elektryką zaczął szwankować ABS. Mianowicie czasem na postoju jak trzymam nogę na hamulcu to włącza się ABS i po chwili włącza się kontrolka ABS. W czasie jazdy wszystko jest dobrze. W związku z tym parę pytań.

 

Czy da się jakoś odczytać kody ABS? Mam taki fragment serwisówki, ale obawiam się, że to u mnie nie działa. http://www.main.experiencetherave.com/subaru_manual_scans/FSM_Scans/absdiag.jpg .

 

Czy ktoś ma pomysł co to może być?

 

Mój typ to G sensor, i w związku z tym czy ktoś posiada takowy do Turbodziadka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w necie widziałem filmik jak się sprawdza ABS za pomocą specjalistycznego przyrządu diagnostycznego dzięki którym wy mrugać można błędy ABSu a ten specjalistyczny przyrząd diagnostyczny to nic innego jak spinacz biurowy :biglol: za pomocą którego zwiera się pod kierownica jakieś kostki.

 

 

edit:

 

znalazłem linka do tego filmiku :

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem ten filmik. tylko to jest impreza. ja nie mam takiej kostki. zgodnie z tym opisem z serwisowki jest jakas dioda na komputerze od ABSu. Tylko żeby się do niego dostać muszę zdjęć wykładzine obok fotela kierowcy. jak mi się uda to dam znać.

 

Ok, zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pierwszym poście, na komputerze ABSu jest dioda która wyświetla błąd. Komputer znajduje się po stronie pasażera pod siedzeniem, a dostęp do diody jest przez wycięcie w wykładzinie. Dla potomnych filmik

 

Wyszło, że to czujnik ABS, w związku z tym czy ktoś posiada takowy od Turbodziada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodu błędu wychodzi prawy przód.

 

Dziś powtórny test i tym razem wymrugał G sensor :D W instrukcji jest napisane że pokazuje tylko pierwszy błąd więc może leci ich parę. Ale ABS przetestowany dziś na śniegu działa poprawnie. Ktoś wie gdzie jest ten G sensor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...