Skocz do zawartości

Tribeca-problem z zaplonem po deszczu


cygan6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Tribeca model 2008 i prawie od początku mam problem z uruchomieniem silnika po dużych opadach deszczu lub wjeździe w duża kałuże . Nie dzieje sie to często ale jest upierdliwe,lekarstwem jest odpłatnie z biegu neutralnego, ale czasami muszę odczekać kilka minut. Czy ktoś miał podobny przypadek i jak sobie poradził ,proszę o pomocne rady. Dodam jeszcze ze potem na desce pali mi sie check, abs,i coś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, tydzień temu miałem identyczny objaw jak u kolegi cygana6 (było po ulewie ale nie wjechałem w żadną dużą kałużę). Skończyło się na wezwaniu holowania ale przez przypadek odpaliłem na NEUTRALU i dojechałem do serwisu na kołach. W serwisie stwierdzili zaśniedziałe wtyczki od skrzyni biegów i skasowali 260 złotych. Cieszyłem się do deszczu sprzed dwóch dni (DESZCZ). Identyczne objawy ale auto odpaliło normalnie a kontrolki włączyły się w trakcie jazdy. W serwisie nie mogli podłączyć się do ECU bo im nie łączyło...

Za dwa dni wymieniam AKUMULATOR bo słabo kręcił (miał prawo bo miał 5 lat) i pochwalę się czy objawy ustały. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzień temu miałem identyczny objaw jak u kolegi cygana6 (było po ulewie ale nie wjechałem w żadną dużą kałużę). Skończyło się na wezwaniu holowania ale przez przypadek odpaliłem na NEUTRALU i dojechałem do serwisu na kołach. W serwisie stwierdzili zaśniedziałe wtyczki od skrzyni biegów i skasowali 260 złotych. Cieszyłem się do deszczu sprzed dwóch dni (DESZCZ). Identyczne objawy ale auto odpaliło normalnie a kontrolki włączyły się w trakcie jazdy. W serwisie nie mogli podłączyć się do ECU bo im nie łączyło...

Za dwa dni wymieniam AKUMULATOR bo słabo kręcił (miał prawo bo miał 5 lat) i pochwalę się czy objawy ustały. Pozdrawiam.

 

(...)minęło kilka dni

 

Akumulator zmieniłem na BOSCH 60 Ah, 540 A prąd rozruchowy, typ "japoński". Auto odpala "z werwą". Czekam na większy deszcz aby sprawdzić czy ustąpiły problemy z trzema kontrolkami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) minęło jeszcze kilka dni a w międzyczasie były porządne ulewy, podczas których "operowałem" po ulicach.

 

Tribeca jeździ bez zastrzeżeń po wymianie akumulatora. Nie świecą żadne kontrolki, zero problemu z odpalaniem. Chyba faktycznie auto jest czułe na spadek napięcia w akumulatorze a w deszczowe (wilgotne) dni ta "czułość" uzewnętrznia się bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...