Skocz do zawartości

Montaż spoilera na tylnej klapie


andmal100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zamierzam zamontować na tylnej klapie Forstera 2012 spoiler, taki jaki widać na poniższym zdjęciu:

 

 

klapa.jpg

 

Czy ktoś z Was montował/dokładał spoiler na klapę? Jeżeli tak to czy montuje się go plug and play czy nie obejdzie się bez interwancji mechanicznej tj. wiercenia?

 

Dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka..Montowałem lotkę w Swojej wannie tzn. Imprezie Kombi...Jeśli jest to oryginalny spoiler to podejrzewam, iż jest montowany do specjalnych uchwytów w które to następnie wkręca się właśnie lotkę...Tak są oryginalnie montowane lotki dachowe w kombikach Impreza nie ważne czy gt wrx czy sti...górna jest montowana zawsze tak samo...dolną niestety trzeba wiercić ale u Ciebie to tylko górna...Na pewno przy ww.sposobie montażu nie trzeba nic wiercić- tylko przykleić do szyby(nie ma innej możliwości-nawet fabryka tak kleiła) uchwyty a następnie w nie wkręcić lotkę i założyć zaślepki na otwory...jeśli takowych uchwytów lotka nie posiada to spokojnie możesz to zamontować na klej do szyb....Oba sposoby przetestowane...Nic nie odpada- wszystko gra i buczy:)

 

http://www.ebay.com/itm/JDM-SUBARU-FORESTER-SF5-KOUKI-ORIGINAL-STI-REAR-WING-SPOILER-OEM-/251195507002?hash=item3a7c6b413a&item=251195507002&pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&vxp=mtr

Tutaj np..masz b.przyjemną lotkę :P

Widać na niej otwory/zaślepki pod śruby- brakuje tutaj natomiast samych uchwytów...podejrzewam jednak, iż zasada montażu takiej lotki jest identyczna jak w Imprezie..Jeśli więc do zestawu nie ma uchwytów pozostaje cały spojler po prostu przykleić do szyby (w zakłądach gdzie wstawiają szyby spokojnie ogarną temat)...Jeśli są uchwyty to i tak musisz je przykleić a później w nie wkręcić spojler...Się powtórzyłem...Sorry ale to b. proste jest...Tak czy owak...Powodzenia :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierzcie...Klej wystarczy...U Mnie siedziało skrzydło SYMS'a większe niż w sti i trzymało się tylko na kleju- z racji iż producent innego sposobu montażu...nie przewidział :P

Na bank montaż będzie dobrym rozwiązaniem- ino profesjonalny klej do wklejania szyb samochodowych...Nie jakiś z markietu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem forka to miąłem fabrycznie zamontowany spoiler w fabryce - własnie przez wkręty do tylnej klapy. Kilka lat temu - z uwagi na to, że pewien pan chciał obejrzeć moje auto bliżej od tyłu - musiałem klapę wymienić. Spoiler ze starej klapy zdemontowałem, ale do nowej przykleiłem go klejem do szyb - - jeździ do dzisiaj, więc swój także możesz śmiało przykleić, jeżeli nie chcesz wiercić. Polecam dobrze odtłuścić powierzchnię, robic to w pomieszczeniu gdzie panuje dodatnia temperatura i zostawić go na kilkanascie godzin - doklejonego do karoserii taśmą /tak jak montuje się szyby czołowe/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Cześć,

 

chciałem odkopać temat i zapytać czy ktoś wie czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy spoilerem ASO za bagatela 1821 zl a spoilerem z allegro za 170? Skąd kupowaliście jak montowaliście swoje?

 

PZDR

Poszukaj wątku Carta  o lotce do forka, jest tam link do firmy w której zamawialiśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. No oryginał to oryginał w tym zamienniku nie widzę zaślepek od góry pod którymi przykręca się spojler do klapy. Mi udało się zakupić oryginał na allegro oczywiście do lakierowania za  baaardzo dobre pieniądze pozostały mi takie fajne szablony które nakładasz na klapę i tam masz dziurki gdzie musisz wiercić, poza tym wszystkie podklejki itd... jest w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...