Jump to content

Mapy Polski do Subaru Outback 2010....

herr
 Share

Recommended Posts

Witam.

Temat powracający, stary i jak na razie nie widzę żadnego rozwiązania problemu: brak aktualizacji map do fabrycznej nawigacji w Subaru. Czy może ktoś wie, gdzie kupić lub co "działa" w systemie Subaru.

Pozdrawiam Herr

Temat powracający, stary i jak na razie nie widzę żadnego rozwiązania problemu: brak aktualizacji map do fabrycznej nawigacji w Subaru. Czy może ktoś wie, gdzie kupić lub co "działa" w systemie Subaru.

Szukam, szukania mi trzeba...* ⇒ **************************

*) Wolna Grupa Bukowina ;)

Amstaff23, Kubeusz...u Was nie zadziała.

Edited by subleo

Witam

Znalazłem na allegro gościa który oferuje mapy m.in do Subaru edycja z 2012 roku za 300zł jako oryginalne..... ;)

W serwisie nic nie wiedzą o aktualizacji a cena map ma wynieśc coś ok 2 tys.zł!..... :wacko:

:facepalm:

Jesteście na Forum SUBARU IMPORT POLSKA, więc sugeruję zastosować się do regulaminu tego forum.

Pozdrawiam.

A może ktoś z Subaru Polska wreszcie zajmie jakieś stanowisko? Kupowanie samochodów z nieaktualnymi mapami w nawigacji fabrycznej trąca nieprofesjonalizmem ze strony sprzedawcy. Rozumiem, że proces opracowania map jest niezbyt szybki, ale mam samochód od grudnia 2010 roku i jeżdżę z nawigacją "przyklejoną" do szyby. Mapy oryginalne są bardzo nieaktualne. Lubię mój samochód, ale mam dyskomfort z powodu nawigacji.......

Pozdrawiam

Znając problemy z aktualizacją map do fabrycznych nawigacji zrezygnowałem z niej przy zakupie auta i zainstalowałem Phantoma z wymiennym nośnikiem (miniSD) z AutoMapą. Ogólnie jestem zadowolony, jedyny mankkament to zawieszanie się nawigacji po podłączeniu np dysku zewnetrznego z muzyką lub innego nośnika o większej pojemności. Wtedy trzeba resetować całe urządzenie. Może ktoś wie czy w takim urządzeniu można zwiększyć pamięć operacyjną?

post-5776-0-79668900-1357118657_thumb.jpg

:facepalm:

Jesteście na Forum SUBARU IMPORT POLSKA, więc sugeruję zastosować się do regulaminu tego forum.

Aga, odsyłam tutaj: http://www.forum.sub...fabryczna-2012/

Swój post usunąłem, choć nie uważam, że...korzystanie z map konkurencji, a także pisanie o tym na forum, przy bieżącym poziomie aktualności map Subaru jest nieetyczne i narusza regulamin, a dokładniej pkt III b. Wręcz uważam, że pozwala to większej liczbie użytkowników Subaru cieszyć się z auta, a nie narzekać na posiadanie najdroższego kompasu na tym kontynencie. Sprzedawanie Subaru z nawigacją i OEM-owymi mapami, to jest mniej-więcej tak, jak sprzedawanie telewizora bez cyfrowego tunera, w zasadzie można jeszcze gdzieś programy oglądać, ale czy klient będzie zadowolony i spełnia to jego oczekiwania? Reasumując, działa to na korzyść SIP-u :excl: Ale to tylko moje zdanie, użytkownika sprzętu nawigacyjnego OEM Subaru i map konkurencji.

Edited by subleo
  • Upvote 1

Ja może jeszcze dodam od Siebie że płyty do nawigacji są jednak oryginalne czyli dedykowane do SUBARU i wyprodukowane przez autora oprogramowania. Po prostu nie są sprowadzane do Polski przez SIP nie wiedzieć czemu. Co ciekawe oprócz map otrzymujemy upgrade całego oprogramowania nawigacji, moja niestety potrafi sie zawiesić a sterowanie głosem nie działa.... mam nadzieję że aktualizacja softu poradzi na tę przypadłość bo serwis nic nie umiał poradzić...

I przyłączam się do apelu przedmówców, skoro kupujemy auta za 150-200 tys.zł (mój salonowo 225 tys.zł) to taki "drogiazg" jak aktualne mapy do nawigacji nie powinny stanowić problemu dla SIP.

PS. I nie polecam kombinowania bo oprogramowanie dedykowane np do Land Rovera może nie działać w Subaru w pełnym zakresie funkcji. Skoro jest oprogramowanie oryginalne i oficjalnie dostepne na fakturę to nie ma sensu kombinować. Szkoda tylko że nie mozna tego załatwić w swoim serwisie.

pozdrawiam Maciek

Edited by MaciekGT

Ja może jeszcze dodam od Siebie że płyty do nawigacji są jednak oryginalne czyli dedykowane do SUBARU i wyprodukowane przez autora oprogramowania. Po prostu nie są sprowadzane do Polski przez SIP nie wiedzieć czemu.

A tą wersje map chodzi?

Subaru Western Europe 12/13 Core2-86283FG170

Europa środkowa jest zdaje się z 2010r (chyba że źle patrze).

Edited by Dobi1972

Słuszna uwaga muszę dopytać bo mapy Polski są na pewno z sierpnia/września 2012roku i kosztują 250zł, jeśli chcesz jeszcze całą Europę to trzeba dopłacić 100zł i być może nie są one tak aktualne jak polskie..

Dam znać jak to wygląda.

pozdr

Słuszna uwaga muszę dopytać bo mapy Polski są na pewno z sierpnia/września 2012roku i kosztują 250zł, jeśli chcesz jeszcze całą Europę to trzeba dopłacić 100zł i być może nie są one tak aktualne jak polskie..

Dam znać jak to wygląda.

pozdr

Dzięki. Na stronie http://www.navteq.com/ nie chwalą się czymś nowym z Polską, na pewno to od Subaru czy nie np. z volvo?

• 3 months later...

W końcu kupiłem mapy z Allegro. Z oczywistych względów nie podaję namiarów...

Cena za komplet dwóch płyt to 265 zł z przesyłka pobraniową (wersja bez dalekiej Europy zachodniej - Hiszpanii, Portugalii, Francji i Wlk.Brytanii).

Co ciekawe oprócz aktualnych map w końcu zaczęły mi działać komendy głosowe!

photo07042013140452.jpg

photo07042013140947jc.jpg

Na drugiej płycie są Holandia, Belgia, Dania, cała Skandynawia a nawet Watykan, Lichtenstein, Luxembourg i nasze ulubione San Marino!... ;)

Edited by MaciekGT
  • Upvote 1

• 2 weeks later...

Pierwsze opinie nt nowych map..

Otóż nie jest tak idealnie jak by można się spodziewać... :unsure: co prawda nowe drogi w Warszawie są uwzględnione, nawet budowana jeszcze obwodnica już też (np. odcinek od Al.Jerozolimskich do s8) ale nie ma wprowadzonych korekt do wiaduktów na zmodernizowanej trasie S8. :(. Jadąc z Tomaszowa Mazowieckiego do Warszawy mapa nie widzi nowych węzłów ekspresówki S8 ale już obwodnice Żyrardowa i autostradę A2 tak....

Inną wadą nowych map jest moim zdaniem zmniejszona skala przybliżenia maksymalnego... nie można jej tak zwiększyć żeby było widac napisy najmniejszych uliczek, pojawiają się dopiero jak na nie wjedziesz. Zamieszczę potem fotkę to niech się każdy sam przyjży...

Pozytyw to jednak jakiś postęp w aktualizacji, mały upgrade softu (nic sie nie wiesza i zaczęły działać mi polecenia głosowe) no i cena. W skali 0-5 za cenę daję 5 a za dokładność i aktualność 3,5.

Za tydzień test drogi Warszawa Sandomierz.

To są rzeczywiście oryginały? Nigdzie nie moge znaleźć oferty na te mapy u dealerów Subaru szukając po Subaru Part No. .... :rolleyes:

Trudno stwierdzić jednoznacznie, ja nie domagałem sie certyfikatów oryginalności, gwarancji na auto za to chyba raczej nie stracę?.. ;)

Po numerze Denso wychodzi że jest to również oprogramowanie do Roverów...

Edited by MaciekGT

Wczoraj wróciłem z wyjazdu do Sandomierza. Jechałem z Warszawy przez Radom ekspresówką a potem drogami lokalnymi. Mapy mają pełne pokrycie a nawigacja proponowała mi trzy trasy - generalnie jeszcze raz mogę potwierdzić że warto kupić ten upgrade.

@MaciekGT, popatrzyłem na swoje mapy Volvo, z którymi jeżdżę już blisko rok i byłem trochę zaskoczony (nie do końca wiem co oznacza pierwszy parametr, 5000).

Edited by subleo