Skocz do zawartości

Usuwanie rys na lakierze


pucha

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Niestety też mialem taki sam problem, jazda w terenie odbija się na samochodzie...Na szczęście dobry spec od auto to rzadkość, ale ja trafiłem na "swojego". Zaproponował mi aby pomalować środkiem natryskowym na lakier, a konkretnie Raptor z firmy U-POL. U mnie się sprawdziło w 100% :). Nie chce robić reklamy, więc jak chcesz wiedzieć gdzie kupiłem jakby co, to odpisz :)

akysz spamerze

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

jeżeli usuwać rysy domowym sposobem to zestaw polerka typu DA plus pasta typu all in one

Pasta dowolna przyzwoitego producenta   Sonax, Gyeon,Koch, Menzerna   ( wbrew opinii z poprzedniej strony pasty Sonaxa z serii Prof są naprawdę świetne ).

Polerka DA jest bezpieczna dla lakieru bo naśladuje polerowanie ręką i spalić lakier tym sposobem jest naprawdę niezwykle trudno.

Na dzień dobry proponowałbym miękki pad + pastę typu Antichologram - sporo powinno zejść..

Budżetowo można na Ali kupić ceramikę za 10 usd i posmyrać lakier ( utrzymuje się mniej więcej rok )

Gruby detailing i usuwanie głębokich rys we własnym zakresie wymaga jednak sporego doświadczenia...

 

I radzę zerknąć na YT co tak naprawdę robi z lakierem pasta Tempo :-)

 

Sam oddałem oba OBK na pełną korektę lakieru bo się bałem tego podjąć.

Foresterki spokojnie ogarniam w sposób podany powyżej. Jako powłokę/wosk czysto amatorką używam 

Gyeon CanCoat - banalna w nakładaniu , wydajna, duża pojemność - i wystarcza po położeniu na mniej więcej pół roku..

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
40 minut temu, gourmet napisał:

Czy szlifierka do drewna mimośrodowa z regulacją 5000 - 13000 obrotów zastąpi polerkę DA na małą robotę?

jak masz kompresor to kup sobie polerkę DA na Ali za 30 usd

a jak nie masz to zwykłą elektryczną - za 80 usd już znajdziesz..

do drobnych prac na pewno styknie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...