Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

D80 dobry aparat, ale 2 lata temu (...) Choc dla takiego amatora jak wiekszosc z nas, ten aparat i tak jest na wyrost.

 

No właśnie kupowałem go niecałe 2 lata temu i nadal mi bardzo odpowiada. Czasem mam pomysł kupienia np. D300, ale potem myślę: a po cholerę?

 

Bawilem sie na Mazurach D300, po tym stwierdzilem, ze go nie wezme - po prostu juz jest za duzy i przestraszyl mnie ilosc przyciskow i innych bajerow :mrgreen: Zastanawialem sie tez, czy nie poczekac na nastepce D80 czyli D90, pewnie cos on przejmie po D200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D80 dobry aparat, ale 2 lata temu, teraz konkurencja poszla do przodu

znaczy co? D80 juz nie robi dobrych zdjec? :shock: (w domysle dobre szklo + spec z tylu aparatu) Sorry, ale to brandzlowanie sie nazwami, nowymi modelami, megapixelami itp.

 

Zreszta... i tak juz wiekszosc zdjec robi sie obecnie karta kredytowa, z pozniej robi sie "profi" w Photoshopie. Tak jak i te piekne kobiety... :arrow:

http://www.pureimage.info/gallery.htm :arrow: efekt oryginalny po najechaniu kursorem na zdjecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pureimage.info/gallery.htm :arrow: efekt oryginalny po najechaniu kursorem na zdjecie.

:shock:

Efekt plastikowej (gładziutkiej) skóry nie jest trudny do otrzymania. Robisz drugą kopię zdjęcia, ktorą potem mocno odszumiasz. Następnie doklejasz ją jako warstwę do nietkniętego oryginału i szorujesz gumką to co ma nie być plastikowe. Dokładny opis popełnił ramza na cyberfoto.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oczywistych oczywistościach? Szkoda czasu. Biorę moje CCD, jaśniuteńkiego Voigtlandera i spadam robić zdjęcia póki niskiego ISO jeszcze starczy :wink:

 

Właśnie...

póki ci starczy.

A ja nie muszę sie tego obawiać, bo mogę sobie pozwolić na ISO 1600.

I właśnie o to mi chodziło. Że mając CMOS masz wieksze możliwości. Nic więcej.

 

Zacytuję jednego z fotografików:

" Każdym aparatem można zrobić dobre zdjęcie z w odpowiednich warunkach, a z drugiej strony odpowiednim aparatem można zrobić zdjecie w każdych warunkach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D80 dobry aparat, ale 2 lata temu, teraz konkurencja poszla do przodu

znaczy co? D80 juz nie robi dobrych zdjec? :shock: (w domysle dobre szklo + spec z tylu aparatu) Sorry, ale to brandzlowanie sie nazwami, nowymi modelami, megapixelami itp.

 

Pumex nie wkladaj mi slow ktorych nie powiedzialem :mrgreen: aparat robi dalej dobre zdjecia, chodzi mi, ze konkurencja poszla do przodu (pomiar swiatla, ilosc pkt AF, szybkosc serii, matryca, itd). Chodzilo mi o to, ze kiedy D80 pojawil sie na rynku to w swojej klasie byl switnym aparatem, ale z czasem w tej klasie poczyniono postepy, a nastepca D80 dopiero na horyzoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparat robi dalej dobre zdjecia, chodzi mi, ze konkurencja poszla do przodu (pomiar swiatla, ilosc pkt AF, szybkosc serii, matryca, itd). Chodzilo mi o to, ze kiedy D80 pojawil sie na rynku to w swojej klasie byl switnym aparatem, ale z czasem w tej klasie poczyniono postepy, a nastepca D80 dopiero na horyzoncie.

Ale pewnie następca wyprzedzi konkurencję i to dość mocno. Nic w tym dziwnego że obecnie konkurencja jest lepsza, większość z nich to nowsze konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparat robi dalej dobre zdjecia, chodzi mi, ze konkurencja poszla do przodu (pomiar swiatla, ilosc pkt AF, szybkosc serii, matryca, itd). Chodzilo mi o to, ze kiedy D80 pojawil sie na rynku to w swojej klasie byl switnym aparatem, ale z czasem w tej klasie poczyniono postepy, a nastepca D80 dopiero na horyzoncie.

Ale pewnie następca wyprzedzi konkurencję i to dość mocno. Nic w tym dziwnego że obecnie konkurencja jest lepsza, większość z nich to nowsze konstrukcje.

 

Toc caly czas o tym pisze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi sie widzi, że w tym wątku ostatnio rozmowy przebiegają tak:

jeden o zupie, drugi o zupie, ale obaj myślą, że ten drugi to jednak o d..ie

W takim razie by powrócić do właściwej formy, kilka fotek z ostatniego weekendu (zrobione zwykłą kasetką) :)

 

IMGP7479.jpg

 

IMGP7524.jpg

 

IMGP7560.jpg

 

IMGP7570.jpg

 

IMGP7602.jpg

 

IMGP7617.jpg

 

IMGP7644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale blyskawicami, bo to pierwsze jakie udalo mi sie upolowac :)

 

2664559527_65cbaca106_b.jpg

 

2664691587_5492495125_b.jpg

 

A kwestii wyzszosci nikonow nad pentaxami, czy pentaxow nad nikonami to chcialam tylko powiedziec, ze przetoczyla mi sie po oknem wlasnie spora grupa fotoreporterow - wszyscy mieli canony :P

 

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://rally.subaru.com/event_2008_100a ... lery1.html

może już gdzieś wcześniej były, ale nadal fajne foty

especially „These locals” and “A classic delivery van” :mrgreen:

 

jak widać mistrzowski co-driver wciąż jeździ, a ja odkleiłem mistrzowskie czwórki z Antyka :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta... i tak juz wiekszosc zdjec robi sie obecnie karta kredytowa, z pozniej robi sie "profi" w Photoshopie. Tak jak i te piekne kobiety...

http://www.pureimage.info/gallery.htm efekt oryginalny po najechaniu kursorem na zdjecie.

Zupelnie sie z tym zgadzam. Przyjaciolka robila zdjecia dla pewnej firmy odziezowej Nikonem d40, pozniej tylko pare godzin pracy w Fotochlopie i bylo git. Modele i modelki z tradzikeim na twarzy, tlustymi wlosami a ludzie patrza i mowia "WOW, piekni" ... Miala d70, d80 i Mamiya - z kazdym tyle samo pracy w grafice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...