Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

radekk,

Nie sądzę by ktoś na forum miał możliwość dobrego porównania tych obiektywów. Zajrzyj na TĘ stronę.

Ja mam Sigmę 17-70 i sobie ją bardzo chwalę. Jedyny mankament jaki w niej znalazłem to to, że po pewnym czasie użytkowania, przy robieniu zdjęć ku goze lub do dołu, w czasie ostrzenia obiektyw się wysuwa lub chowa zmieniając ogniskową. Nie jest to problem, bo wiedząc o tym fjuczerze, trzymam obiektyw za pierścień i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikon rzondzi....

Dobrze mówisz, chyba Cię polubię :razz: :mrgreen:

 

He he - ja też mam nikona. I co Ty na to? :mrgreen:

 

D80 sprawdza się bardzo dobrze do zastosowań amatorskich. Po dokupieniu zooma 70-300 VR i b. szybkiej karty pamięci 4GB aparat w 100% realizuje moje potrzeby. Może kiedyś z nudów dokupię szeroki kąt, czy rybie oko, ale to jak będę na emeryturze i będę miał dużo czasu na takie fotografowanie.

 

No chyba, że już nic wtedy nie będę widział i będą mi się trzęsły ręce :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszej recenzji z użytkowania Nikkora 70-300 VR raczej nie znajdziesz

 

O, fajnie 8). Ja ten obiektyw kupiłem na czuja, ale cieszę się, że miałem nosa :).

 

Najważniejsze jest, że ten obiektyw się sprawdza w trybie panning. A jak wiemy, do fot "samochodowych" to bardzo przydatny tryb 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pentaxa... Pentax ma stabilizację zintegrowaną w body. Jakiegoś odpowiednika trudno będzie znaleźć choćby z tego powodu.

Ja mam Tamrona 70-300, który mi jeszcze chwilowo wystarcza (a właściwie, to po zakupie Tamrona SP90 nie bardzo mam fundusze na to by tele w tej chwili zmieniać).

Na 100% będę brał coś lepszego niż odpowiednik tego Nikona. Najbliżej do niego ma chyba Sigma 70-300 APO.

Pentax właśnie będzie wypuszczał DA 55-300 f/4-5.8 ale co to będzie warte? Nie wiem. Na razie bezpośredniego odpowiednika nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he - ja też mam nikona. I co Ty na to? :mrgreen:

No dobra, też Cię lubię :mrgreen:

D80 sprawdza się bardzo dobrze do zastosowań amatorskich

Myślałem że nasz kawior będzie miał co najmniej D3 :twisted:

Może kiedyś z nudów dokupię rybie oko

Mam i polecam, fajna zabawa :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, to nie jest kwestia aparatu, tylko obiektywu, musi być jasny, bardzo jasny - a taki kosztuje... więcej niż aparat. Ewentualnie potrzeba dużo światła... ale nawet jak masz kitowy obiektyw, mało światła ale nieco szczęścia to udaje się zrobić coś takiego:

Obrazek

 

aflinta, ale po co bardzo jasny obiektyw do panoramowania? :) i tak przy dluzszych czasach naswietlania trzeba dosc mocno przymykac przyslone (czasem mialem sytuacje, gdy brakowalo mi mniejszego otworu przyslony niz minimalny w moim obiektywie - f22 - pomijam kwestie dyfrakcji itp).

 

Olleo, jeżeli jest to dla Ciebie najważniejszy parametr to kup D40 - choć z tego co pamiętam, to kitowy obiektyw nie jest szybki.

 

kitowy 18-55 ma wlasny silnik, wiec mysle ze jest wystarczajaco szybki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci się sprawuje 70-300 VR (pytam głównie o działanie VR-a)? Stosowałeś go do zdjęć rajdowych/pseudorajdowych?

 

Robiłem na Barbórce, na odcinku na Bemowie, przy zimowej szarudze, mega zachmurzeniu i syfiastej scenerii (błoto na Bemowie) i dawał radę. Zaraz znajdę jakąś przykładową fotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...