Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie się bawicie analogowo, mam do dokończenia renowację drewniaka chyba 13x18, tam jest zabawa na papierze, wymienne kasety.

Nawet z formatem 4x5, jest bardziej mobilny.

 

Dudek, śliczne to to. Przyleciał w odwiedziny na garaż, oczyścił plac z robaczków ukrytych w trawie i poleciał : )

 

DSC_1426.jpg

DSC_1434.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie gimbal do bezlusterkowca  A6300 o wadze 400 g z optykami stałoogniskowymi (najcięższy 400 g) czy deklarowany np udźwig 1,2 kg  w  G6 Max to już z jakąś granicą bezpieczeństwa czy trzeba odjąć zapas 10% by normalnie użytkować (obecnie waga 800 g ale po dodaniu mikrofonu już zbliżamy się do 1 kg ) a może polecicie jakiś inny który bez problemu obsłuży kamerę gopro (ponoć nie każdy chce , bo są jakieś minimalne wagi których nie podają w opisach i trzeba dokładać ciężarki) która jest lekka do 200 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sykatore napisał:

Świetnie się bawicie analogowo, mam do dokończenia renowację drewniaka chyba 13x18, tam jest zabawa na papierze, wymienne kasety.

Nawet z formatem 4x5, jest bardziej mobilny.

 

 

 

Zdjęcia dudka super, ale tym mnie zaintrygowałeś - to jakaś samoróbka? Też próbuję jakoś rozwiązać wymianę papieru w aparatach. Trzymam przycięte skrawki w metalowej puszcze i przekładam w cieniu albo w plecaku (wbrew pozorom papier światłoczuły dobrze znosi nieco światła). Podoba mi się robienie zdjęć na papierze aparat z obiektywem bo nie trzeba czekać tygodniami na efekt z otworkowego, ale myślę jak tu zmontować wymienne puszki do których pasują obiektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radnor napisał:

 

Zdjęcia dudka super, ale tym mnie zaintrygowałeś - to jakaś samoróbka? Też próbuję jakoś rozwiązać wymianę papieru w aparatach. Trzymam przycięte skrawki w metalowej puszcze i przekładam w cieniu albo w plecaku (wbrew pozorom papier światłoczuły dobrze znosi nieco światła). Podoba mi się robienie zdjęć na papierze aparat z obiektywem bo nie trzeba czekać tygodniami na efekt z otworkowego, ale myślę jak tu zmontować wymienne puszki do których pasują obiektywy.

 

Mogę Ci sprzedać system. Mały aparat z mieszkiem i obiektywem. podmieniasz za obietyw blaszkę z dzirką i masz otworekowy ze zmienna ogniskową : DDD

+ z 4x kaseta metalowa, na format chyba 9x7cm. Ładujesz tam papier, kupujesz wywoływacz na pozytyw i masz foty na papierze 9x7cm.

Jutro zrobię foto.

 

Kiedyś dużo bawiłem się analogiem, to jemu zawdzięczam, szacunek do kadrowania.

Obecnie restauruje tego 12x16 taki dziki format. Ten zostaje, świetnie się składa, lekki, mahoniowy, wszytkie tilty, shifty, full.

 

Tamte nie miały wszytkiego,

a były:

- 18x24cm machoniowy, sprzedany po renowacji

- 5x7 cala, tych to ze trzy było, sprzedany po renowacji

- kopia sinara samoróbka 4x5 cala, dałem go w prezencie : )

- oryginalny sinar 4x5 z cąłym kompletem zabawek. Już sprzedany, za ciężkie to było do noszenia.

To był wielki format

Obecnie mam trochę użytkowych analogów,

- mały obrazek, kilka puszek i kilka szklanek.

- średni format 6x6cm ostał się kiev 66 CW kopia hasele na korbę, na optykę P6

jest tego śmiecia jeszcze ale lubię raz na jakiś czas wyjść na miasto z takim cudem ustawiać 5 minut na statywie i zrobić jedno zdjęcie : DDD

 

4521015917_4.jpeg

P2245770.JPG

P2205743.JPG

PA135398.1.JPG

PB175504.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp: radnor

 

Zamieszczam ten aparacik,

- po złożeniu ma 12x9 i głębokości około 6cm

- rozłożony 12x9 a głebokość w zależności od regulacji 17 do około 27 (boczne pokrętło wysuwasz na zewnątrz o jakieś pół centa i regulujesz)

- ma na dwóch ściankach mocowanie statywowe.

- obiekty o ogniskowej 10,5cm ustawisz ostrość wydłużając miech

z czasami:

1/25,

B jak trzymasz otwarte, puszczasz zamknięte,

1/50,

T na tym czasie ustawiasz ostrość (raz klikasz otwarte, drugi raz klikasz zamknięte), 1/100

 

Posiada 3 kasety metalowe pojedyncze i jedną podwónjnom  (ale bak tej sztuce szuberków z cienkiej blaszki )

Mogę Ci go odsprzedać za symboliczne 50 złotówek + koszt wysyłki.

 

Nie jest to może jakiś cud techniki,

można zdemontwać sam obiektyw i zasadzasz blaszkę z otworkiem i masz aparat otworkowy,

a w sumie można też usunąć przednią ściankę zamontować z miechem i zrobić stale pudełko - ale tu trzeba było trochę nad tym popracować.

 

Jak jesteś na tak pisz proszę PW

 

DSC_1528.JPG

DSC_1529.JPG

DSC_1530.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ipsx82 napisał:

Jaki polecicie gimbal do bezlusterkowca  A6300 o wadze 400 g z optykami stałoogniskowymi (najcięższy 400 g) czy deklarowany np udźwig 1,2 kg  w  G6 Max to już z jakąś granicą bezpieczeństwa czy trzeba odjąć zapas 10% by normalnie użytkować (obecnie waga 800 g ale po dodaniu mikrofonu już zbliżamy się do 1 kg ) a może polecicie jakiś inny który bez problemu obsłuży kamerę gopro (ponoć nie każdy chce , bo są jakieś minimalne wagi których nie podają w opisach i trzeba dokładać ciężarki) która jest lekka do 200 g

 

Na tym kanale znajdziesz sporo testów:

https://www.youtube.com/channel/UCWXztCpoBStGFqDSy7sgBDw

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sykatore napisał:

odp: radnor

 

Zamieszczam ten aparacik,

- po złożeniu ma 12x9 i głębokości około 6cm

- rozłożony 12x9 a głebokość w zależności od regulacji 17 do około 27 (boczne pokrętło wysuwasz na zewnątrz o jakieś pół centa i regulujesz)

- ma na dwóch ściankach mocowanie statywowe.

- obiekty o ogniskowej 10,5cm ustawisz ostrość wydłużając miech

z czasami:

1/25,

B jak trzymasz otwarte, puszczasz zamknięte,

1/50,

T na tym czasie ustawiasz ostrość (raz klikasz otwarte, drugi raz klikasz zamknięte), 1/100

 

Posiada 3 kasety metalowe pojedyncze i jedną podwónjnom  (ale bak tej sztuce szuberków z cienkiej blaszki )

Mogę Ci go odsprzedać za symboliczne 50 złotówek + koszt wysyłki.

 

Nie jest to może jakiś cud techniki,

można zdemontwać sam obiektyw i zasadzasz blaszkę z otworkiem i masz aparat otworkowy,

a w sumie można też usunąć przednią ściankę zamontować z miechem i zrobić stale pudełko - ale tu trzeba było trochę nad tym popracować.

 

Jak jesteś na tak pisz proszę PW

 

DSC_1528.JPG

DSC_1529.JPG

DSC_1530.JPG

 

Hej, niezła opcja ale wysyłka do mnie do Szkocji pewnie wyniesie dwa razy tyle co wartość aparatu. Otworkow na papier odpada, bo to ekspozycja na długie tygodnie, ale dobrze rozumiem że w trybie T można naświetlać zdjęcie przez 5-10 minut aż drugi raz kliknę? Do kaset wejdzie papier, czy raczej za gruby?
 

Cudu techniki nie chcę bo do tego mam Sony A7III i Fuji, robię aparaty otworkowe z puszek po coli albo miętówkach według zasady im prymitywniejszy sposób utrwalenia obrazu tym większa zabawa. :)

Edytowane przez radnor
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. Jak byś na miejscu to za flaszkę bym to nawet oddał : DDD

Ale ok. kup sobie zatem kasetę z tworzywa np: fidelity 9x12cm, lub 4x5 cala lub podobną. W kaseta wchodzą da papiery, jest dwustronna.

W kasetę wchodzi papier fotograficzny, chyba można kupić w tym formacie.

Obrys zewnętrzny to około 20x12 cm i można zbudować większy aparat otworkowy na pudełku po butach itd.

Spróbujcie robić cienkie aparaty by ogniskowa była mała, rzędu 3 - 4cm daje to bardzo szeroki kadr, wiadomo naroża trochę ciemniej wychodzą, ale jakie to ma znaczenie.

zdjęcie poglądowe.

Powodzenia : )

DSC_1536.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem dosłownie pół godziny, wyciągnąłem lufę i zrobiłem zdjęcia, oczywiście nic nadzwyczajnego,  testowe. 
Trochę miałem problemów z tym obiektywem, ale już wszystko gra.
Ptak stał jakieś 31 metrów ode mnie. 
_IGP2688.jpg?AWSAccessKeyId=AKIAJHW5NFXN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2020 o 07:33, Sykatore napisał:

ok. Jak byś na miejscu to za flaszkę bym to nawet oddał : DDD

Ale ok. kup sobie zatem kasetę z tworzywa np: fidelity 9x12cm, lub 4x5 cala lub podobną. W kaseta wchodzą da papiery, jest dwustronna.

W kasetę wchodzi papier fotograficzny, chyba można kupić w tym formacie.

Obrys zewnętrzny to około 20x12 cm i można zbudować większy aparat otworkowy na pudełku po butach itd.

Spróbujcie robić cienkie aparaty by ogniskowa była mała, rzędu 3 - 4cm daje to bardzo szeroki kadr, wiadomo naroża trochę ciemniej wychodzą, ale jakie to ma znaczenie.

zdjęcie poglądowe.

Powodzenia : )

DSC_1536.JPG

 

Podoba mi się pomysł tych kaset, można zapakować 3, aparat miechowy składa się w kieszeń i zestaw na cały dzień gotowy. Jak go nie wyrzucasz to może odezwę się przy okazji jakiejś paczki świątecznej od rodziny czy coś w tym stylu i podam ci adres w Polsce, chyba że do tego czasu znajdę coś lokalnie. :)

 

Na razie wygrywam aukcję Lubitela 166B do zabawy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w szufladzie lustrzankę analogową yashica z obiektywem yashica lens  ML 35-70mm 1:3,5  a teraz pytanie czy jest sens kupować adapter aby spróbować zamocować to szkło na sony A6300. Czy uda się dzięki temu adapterowi wykorzystać obiektyw od analogowca w cyfrowym bezlusterkowcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ipsx82 napisał:

Mam w szufladzie lustrzankę analogową yashica z obiektywem yashica lens  ML 35-70mm 1:3,5  a teraz pytanie czy jest sens kupować adapter aby spróbować zamocować to szkło na sony A6300. Czy uda się dzięki temu adapterowi wykorzystać obiektyw od analogowca w cyfrowym bezlusterkowcu ?

Zapomnij o zoomach, tylko stałki najlepiej w przedziale 50/1,8 i mniej (1.7, 1.4 , 1.2) do 100/2.8 i jasne + owszem adapter.

Tylko to ma sens.

Luknij sobie na stronkę:

- palec w nosie,

- bokeh

 

https://www.google.com/search?sa=N&channel=crow2&sxsrf=ALeKk032VlW5RibMGjhQ4i3aU0KM_V0QEQ:1598000758344&source=univ&tbm=isch&q=bokeh&client=firefox-b-d&ved=2ahUKEwj43LTc-KvrAhUHzqQKHY74Dqs4ChCwBHoECAoQAQ&biw=1280&bih=931

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 11:07, Sykatore napisał:

Zapomnij o zoomach, tylko stałki najlepiej w przedziale 50/1,8 i mniej (1.7, 1.4 , 1.2) do 100/2.8 i jasne + owszem adapter.

Tylko to ma sens.

Luknij sobie na stronkę:

- palec w nosie,

- bokeh

 

https://www.google.com/search?sa=N&channel=crow2&sxsrf=ALeKk032VlW5RibMGjhQ4i3aU0KM_V0QEQ:1598000758344&source=univ&tbm=isch&q=bokeh&client=firefox-b-d&ved=2ahUKEwj43LTc-KvrAhUHzqQKHY74Dqs4ChCwBHoECAoQAQ&biw=1280&bih=931

Zamówiłem w preorder sigme ART 85 GD DN 1:1,4 do pełnych klatek i asp i jest to nowość na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 11:07, Sykatore napisał:

Zapomnij o zoomach,

 

Kupiłem A6500 w zestawie z zoomem Sony 18-105/4,0. Niedługo potem dokupiłem i zasmakowałem w Sigmie 16/1,4, teraz zastanawiam się nad kolejną stałką: 30mm czy 56mm. 

Uczę się fotografii kiedy mam czas i okazję, ale na rodzinne wycieczki chyba częściej robię zdjęcia zoomem, bo wciąż łatwiej mi złapać i wykadrować moje dzieci ;)

Uważam, obiektyw 18-105/4,0 za bardzo uniwersalny i chyba nie jest tym z najgorszych, ale... co byście polecili może ostrzejszego, jaśniejszego, w podobnym zakresie ogniskowych do Sony serii 6000 ?  

 

DSC08300 1.jpg

Edit: Chciałem zaprezentować ostrość 18-105, ale ze względu na wielkość pliku tego nie widać :( 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy używa tamronów do nikona D7100 i sobie je chwali może tego producenta by taki przypasił Tobie do tej A6000 :

 Tamron 28-200 mm f/2.8-5.6 Di III RXD

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 11:07, Sykatore napisał:

Zapomnij o zoomach, tylko stałki najlepiej w przedziale 50/1,8 i mniej (1.7, 1.4 , 1.2) do 100/2.8 i jasne + owszem adapter.

Tylko to ma sens.

Luknij sobie na stronkę:

- palec w nosie,

- bokeh

 

Największą frajdę z fotografowania miałem używając 85mm/1.2. Mimo, że AF 5D Mark I nie radził sobie najlepiej z tym obiektywem i często trzeba było ostrzyć manualnie. Ale zabawa pierwszorzędna i zdjęcia zupełnie "inne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 10:38, ipsx82 napisał:

Znajomy używa tamronów do nikona D7100 i sobie je chwali może tego producenta by taki przypasił Tobie do tej A6000 :

 Tamron 28-200 mm f/2.8-5.6 Di III RXD

 

Miałem tamrona 28-75 2.8 zapiętego na A7R II póki jeszcze tego powyższego nie było, zmieniłem bo jak potrzebujesz f2.8 to nie ostrzy za rewelacyjnie, przeskok na sigmę i po problemie ;) 

Swoją drogą, nie będzie ciążyć za bardzo 600g na puszce A6000? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...