Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Ale taka rekomendacja brata w Linuksie (i po części w Aviary) rozstrzyga wszystko.

Aviary to stare dzieje, ale miło wspominam, podobnie jak GNOME PL Team :)

Co do tłumaczenia... odpuściłem sobie już dawno język polski na komputerze, tłumaczenia ciągle są niespójne i przypadkowe, wprowadzają sporo zamętu co do terminologii i form - to walka z wiatrakami.

Terminologia angielska wydaje się najbardziej dopracowana i spójna - pewnie dlatego, że najwięcej ludzi tego używa i jest to baza do reszty tłumaczeń.

A RawTherapee da się szybko opanować, kwestia poznania kilku suwaków i masz już podstawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aviary to stare dzieje, ale miło wspominam, podobnie jak GNOME PL Team :)
Ja właśnie niedawno złożyłem rezygnację z Aviary. Ale pokojową; zamierzam ich dalej wspierać przynajmniej dobrą radą lub okazjonalną pomocą.

 

... tłumaczenia ciągle są niespójne i przypadkowe, wprowadzają sporo zamętu co do terminologii i form (...) Terminologia angielska wydaje się najbardziej dopracowana i spójna
Teoretycznie tak. Ale to zależy. W przypadku programów opracowywanych przez duże zespoły, wersje angielskie są czasami tragiczne. Jak wiesz, tłumaczę co nieco dla Novella, m.in. Novell Identity Manager. Nawet dodomodne słowo MASAKRA nie oddaje właściwie tego, co tam jest. Na szczęście polski oddział N. uruchamia na czas tłumaczenia wersję testową, w której czasem uda się zobaczyć te dziwadła i odpowiednio to skorygować. Tak samo niespójne jest np. KDE.

A jeśli zgłosisz błąd w tłumaczeniu, niektórzy spece odpowiadają "bo tak jest w oryginale". Tak było nieraz w Aviary. :?

 

RawTherapee da się szybko opanować, kwestia poznania kilku suwaków i masz już podstawy
Tak, mogę powiedzieć, że podstawy już opanowałem. Nie mogę się na razie zdecydować, czy zapomnieć o innych, czy jeszcze trochę poeksperymentować. Interesująco wygląda również program → Rawstudio. Ma może mniej opcji, natomiast jest chyba trochę szybszy i wygodniejszy w użyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, dzięki tego jeszcze nie widziałem. Ale w naszym kraju tez kilka ekip profi jest u których można coś podpatrzeć fajnego.

 

Wiesz, talenty i spece sa wszedzie.

Nie mowie ze on jest jedyny.

Jego mozna podpatrzec i zapytac.

 

Mnie glownie fascynuje ze te jego zdjecia sa bardzo "jasne"

Nie wiem jak on to robi ze jest "jasno/czysto" ale nic nie jest wypalone.

On nie doswietla niczego lampa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TyrTyr, ja nie wiem czy to nie zabawa w rawie już większa. Zaczęliśmy w ta stronę iść ale długa droga przede mną i naszą ekipą. Ale efekty faktycznie są super.

 

Ja "surowke" i tak wzasadzie zawsze robie. Potem jest pole do poprawek. I efekty jak mowisz super sa.

Ale balansu takiego jak on to nie potrafie zrobic.

Facet niby dawal jakies wskazowki, ale bez popatrzenia komus przez ramie to .......

 

 

A tak na marginesie mam pytanko, moze ktos bedzie wiedzial.

 

Wyjatkowo podoba mi sie swiat ogladany przez moje okulary sloneczne.

Maui Jim, brazowe polaryzacyjne.

Nabyl bym filtr dajacy ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się... kupiłem Nikona D90 z Nikorem 18-55 i Tamronem 70-300 :oops::mrgreen:

 

Genialne focie z targów z Frankfurtu :arrow: http://www.skoften.net/index/kiekjes/ia ... _2011/list

 

No to od dzis mowimy do Ciebie prosze Pana :)))

 

A te zdjecia z Frankfurtu to nie Ty robiles, prawda?

Zgaduje tak bo jest tylko jedno ze stanowiska Subaru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kupiłem Nikona D90
Gratuluję takoż. A nie chciałeś D5000, czy już podobno nowszego, z odchylnym monitorem?

 

Nie znaczy to, żebym krytykował D90. Swego czasu też się nad nim zastanawiałem, ale potem wybrałem D5000. Głównie ze względu na odchylny monitor, który przydaje mi się bardzo, gdyż często robię zdjęcia w pomieszczeniach, gdzie nie ma się już dokąd cofnąć i każde parę centymetrów się liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od dzis mowimy do Ciebie prosze Pana :)))

no by Cię :mrgreen:

A te zdjecia z Frankfurtu to nie Ty robiles, prawda?

o takich to ja na razie marzę :D

 

debtux, zastanawiałem się nad 5100, ale mi odradzali i dodatkowo droższe obiektywy ze względu na silniczek do AF. Co do monitorka, to to jest naprawdę użyteczne i żałuję że w D90 nie ma. W sumie nie brałem jakoś pod uwagę D5000... i nawet nie wiem dlaczego :oops:

W każdym razie jestem mega zadowolony i staram się robić ile się da fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od dzis mowimy do Ciebie prosze Pana :)))

no by Cię :mrgreen:

A te zdjecia z Frankfurtu to nie Ty robiles, prawda?

o takich to ja na razie marzę :D

 

hehhehe,

Z tymi fotami, nie sa zle ale bez przesady.....

 

Ale o czym innych chcialem.

 

Macie jakies doswiadczenia z micro adjustowaniem AF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies doswiadczenia z micro adjustowaniem AF?
Jeśli mówisz o ustawianiu +/- w menu aparatu pod konkretne słoiki to tak. Mam. Male :-) Pod dwa obiektywy sobie ustawiłem mikrokalibrację w body.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No istotnie perelka.

 

Ja kilka razy probowalem cos takiego jeszcze za czasow analogu, ale z marnymi efektami.

Teraz mi przypomniales i musze sie pobawic.

 

Napisz jakie ustawienia zastosowales.

 

-- Wt paź 04, 2011 4:11 pm --

 

Macie jakies doswiadczenia z micro adjustowaniem AF?
Jeśli mówisz o ustawianiu +/- w menu aparatu pod konkretne słoiki to tak. Mam. Male :-) Pod dwa obiektywy sobie ustawiłem mikrokalibrację w body.

 

Tak, dokladnie o tym mowie.

 

jaka metode stosowales?

I czy naprawde widzisz poprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fotokolegów.

Mam pewien problem:cos się spitoliło w aparacie,i siak czy tak oddaje go do serwisu (kupione przez neta na http://www.e-cyfrowe.pl)

Po kolei: aparat Fujifilm Finepix 2500HD (takie coś http://www.optyczne.pl/7.2-Test-Test_ta ... aratu.html ) kupiony 12.2010r,do tej pory działał oki.

Ok miesiaca temu (drift karpacz,słonecznie,aparat praktycznie cały czas w gotowosci) zaczęły dziac sie cuda,zawieszał się,po zrobieniu fotki przetwarzał baaardzo długo,w kilku ustawieniach po zrobieniu fotki przetwarzał foty,prztwarzał i...nie mógł :(

Generalnie hula tylko w jednym programie tzn. C (tryb fotografowania z ustawien uzytkownika),w reszczie programów przetwarza bardzo długo fotki,nie ma mozliwości sprawdzenia od razu :(

 

Wrzucam przykładowe fotki z tym co sie dzieje:

* F1 zrobiona rano,jeszcze bez problemów

* F2

* F3 typowy objaw

* F4,zrobione juz pod wieczór,jakośc lepsza ale dalej nie to co powinno byc.

 

Co o tym sądzicie,co może być nie tak,jakie są wasze opinie :?: :(

 

-- Wt paź 04, 2011 10:24 pm --

 

 

 

-- Wt paź 04, 2011 10:25 pm --

 

 

 

-- Wt paź 04, 2011 10:25 pm --

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies doswiadczenia z micro adjustowaniem AF?
Jeśli mówisz o ustawianiu +/- w menu aparatu pod konkretne słoiki to tak. Mam. Male :-) Pod dwa obiektywy sobie ustawiłem mikrokalibrację w body.
Tak, dokladnie o tym mowie.

jaka metode stosowales?

I czy naprawde widzisz poprawe.

Bawiłem się z taką tablicą kontrolną z grubszą kreską na zerze i podziałką w obie strony, pstrykaną pod kątem i sprawdzaniem ostrości w punkcie.

Wydaje się, że rzadziej nie trafia po zmianach :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...