Jump to content

Ubezpieczania turystyczne - uważajcie na oszustów !

SUBORO
 Share

Recommended Posts

Organizując nasze zagraniczne podróże korzystamy często z usług firm ubezpieczeniowych. Dotyczy to zarówno wyjazdów indywidualnych jak i organizowanych przez touroperatorów. Ubezpieczamy koszty leczenia, pobytu w szpitalu itd. a także odstąpienie od imprezy z ważnych powodów. Ostatnio zdarzyła mi się przykra okoliczność skorzystania z takiej polisy. Na moje nieszczęście była to f-ma MONDIAL ASSISTANCE z Warszawy, partner ubezpieczeniowy NECKERMANN’a. No więc oświadczam, że to jest oszust ! Naczelną zasadą MONDIAL ASSISTANCE jest : NIGDY NIC NIKOMU. Żyjemy w wolnym kraju, rób co chcesz, ale ubezpieczanie się w w/w firmie to jak kasę włożyć psu w d..pe.

I jeszcze, żeby nie było, że jestem nieobiektywny: ten 2-tygodniowy wyjazd ***** na Kanary wykupiłem w TUI, natomiast transport w NECKERMANN. Ubezpieczyciel TUI zwrócił zaliczkę bezzwłocznie i bez dyskusji, natomiast MONDIAL ASSISTANCE od NECKERMANN’a dał jednoznacznie do zrozumienia : „bujaj się, frajerze !”

Pomijam już oczywisty fakt, że kwota w TUI była dużo wyższa.

Robię w ubezpieczeniach i coś w tym jest niezrozumiałe. Może nie spełniłeś jakiegoś warunku zawartego w polisie np.powiadomienie w okreslonym terminie itd. Ja bym zwrócił się do Neckermana z interwencją ale sytuacja jest niewyobrażalna. Daj znać jak się skończyło.

Zawsze radzę płacić kartą to wtedy także można reklamować bardzo skutecznie w banku wystawiającym kartę. Ponadto niektóre banki do karty lub do rachunku dają medical assistance np. Pekao SA (warto sprawdzić bo mało kto o tym pamięta).

Coś w tej sytuacji jest nie tak a wręcz niemożliwe.

Coś w tej sytuacji jest nie tak a wręcz niemożliwe.

Nie chcę już wchodzić w szczegóły, ale zapewniam, że ani nie pominąłem ani nie dodałem niczego istotnego. Prowadziłem z nimi korespondencję więc tym bardziej mogę z cała odpowiedzialnością oświadczyć, że to są nikczemne gnojki.

Edited by SUBORO