Jump to content

opony 165/70/14 zima do GC????? Help???

Tomulus
 Share

Recommended Posts

Witojcie :)

Jak w tytule. Moge kupic za grosze stalówki z tymi oponami 165/70/14(zima) i sie zastanawiam.

Wiadomo mniejsze spalanie,zbieranie auta i lepsza trakcja. ale??

Jezdze teraz na zimach 195/45/16 i te 14 sa wyzsze o 7mm i mysle czemu nie.

Motor 2.2 - ssak.

Poprosze o wasze opinie. :)

Moze mieliscie jakies doswiadczenia na 165 lub 175

Opinia taka, że "czemu nie" :) ale wygląd samochodu spadnie przynajmniej o -5 punktów. Kaszalot niesamowity będzie. Jeżeli względy estetyczne nie liczą się do bierz je.

Z drugiej strony patrząc oryginalny rozmiar opon to 185/70/14 więc ta 165/70/14:

1. Będzie robić przekłamania prędkości i przebytej drogi - zaniżanie

2. Spalanie będzie przekłamane, zazwyczaj wyższe bo żeby uzyskać tą samą prędkość silnik będzie na wyższych obrotach

3. Obecne 195 jeszcze bardziej "oszukują" :)

Jak to zawsze mówił Wojciech Starostecki - Decyzja należy do Ciebie :D

No wlasnie. Jezdziłem na samym początku na 205/55/16 i palil 13 ,mół potworny!! Na 195 spalanie spadło do 10 i lepiej sie zbiera. Chyba zaryzykuje i na tę zime kupie te stalówki a na lato przejde na 185/55/16. Najwyżej 3 paki bedą w plecy.

A czy przy wyliczaniu spalania bierzecie pod uwagę przekłamanie licznika? ;)

Mój Ssak 2.0 na starych, zmęczonych zimówkach 195/65/14 (też nieoptymalne) w przeliczeniu palił tyle samo/ciut więcej, co letnia 205/55/16 (nieoptymalne, choć US'y takie miały). Teraz mam nówki zimówki Blizzaki LM-32 195/65/15 (prawie optymalne ^^) i znowu pali... tyle samo. 10-11 gazu.

Co do opon - no spoko, a jaki będzie Twój główny "teren akcji" dla tych opon? Śnieżne góry, miasto czy autostrada?

No i z "lepsza trakcja" się nie zgodzę. Jak węższa opona ma mieć lepszą trakcję?

U mnie na letnich 205/55/16 predkosciomierz pokazuje dokladnie tyle, ile gps i te tablice, co przy drogach czasem stoja.

Na ta zime kupilem okazyjnie 175/65/14 i jesli o wyglad chodzi, to wygladaja jak kolka od roweru (poprzednio mialem 185/75/14) i licznik troche przeklamuje, co oczywiste.

Teraz czekam na obfite opady, zeby wykorzystac troche te zimowki ;)

No i założone.

Wygląd - tylko w nocy!

Zrobiłem dzisiaj identyczną trase , ktorą robie zawsze w sobote (czyli polanka) i jestem pod wrażeniem. Wskazówka od paliwka stoi dużo wyżej (nie patrze na km - niby oszukują)

Zbiera sie duzo lepiej-DUŻO!!!!

Na polance jeszcze leży snieg i miejscami lód i tu 165 jest wyjątkowa. Postawienie auta bokiem przed winklem jest dużo łatwiejsza i w pełni kontrolujesz to co robisz. Fakt - szybciej zrywa przyczepność ale o to własnie chodzi.

Brakowało zawsze mocy - hhhhmmmm, mocy, moze za bardzo powiedziane ale jest różnica straszna

Subarak służy mi tylko i wyłacznie do podjechania do pracy (2km). Pojezdzawki,polanka,zakupy.

Od kwietnia mam moto i auto stoi w garażu

Powiem tak:

-prócz wyglądu, jestem bardzo zadowolony. Naprawde lepiej sie zbiera, to czuć.

Po przejsciach z kolektorem i kilkunastu przeróbkach, też doszedłem jaki ma byc zeby dól był dobry i głowica sie nie grzała.

Z kołami też tak jest , założyłem,pojezdziłem i wiem ze było warto!!! :)