Skocz do zawartości

opony 165/70/14 zima do GC????? Help???


Tomulus

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie :)

Jak w tytule. Moge kupic za grosze stalówki z tymi oponami 165/70/14(zima) i sie zastanawiam.

Wiadomo mniejsze spalanie,zbieranie auta i lepsza trakcja. ale??

Jezdze teraz na zimach 195/45/16 i te 14 sa wyzsze o 7mm i mysle czemu nie.

Motor 2.2 - ssak.

Poprosze o wasze opinie. :)

Moze mieliscie jakies doswiadczenia na 165 lub 175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia taka, że "czemu nie" :) ale wygląd samochodu spadnie przynajmniej o -5 punktów. Kaszalot niesamowity będzie. Jeżeli względy estetyczne nie liczą się do bierz je.

 

Z drugiej strony patrząc oryginalny rozmiar opon to 185/70/14 więc ta 165/70/14:

1. Będzie robić przekłamania prędkości i przebytej drogi - zaniżanie

2. Spalanie będzie przekłamane, zazwyczaj wyższe bo żeby uzyskać tą samą prędkość silnik będzie na wyższych obrotach

3. Obecne 195 jeszcze bardziej "oszukują" :)

 

Jak to zawsze mówił Wojciech Starostecki - Decyzja należy do Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy wyliczaniu spalania bierzecie pod uwagę przekłamanie licznika? ;)

 

Mój Ssak 2.0 na starych, zmęczonych zimówkach 195/65/14 (też nieoptymalne) w przeliczeniu palił tyle samo/ciut więcej, co letnia 205/55/16 (nieoptymalne, choć US'y takie miały). Teraz mam nówki zimówki Blizzaki LM-32 195/65/15 (prawie optymalne ^^) i znowu pali... tyle samo. 10-11 gazu.

 

Co do opon - no spoko, a jaki będzie Twój główny "teren akcji" dla tych opon? Śnieżne góry, miasto czy autostrada?

 

No i z "lepsza trakcja" się nie zgodzę. Jak węższa opona ma mieć lepszą trakcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na letnich 205/55/16 predkosciomierz pokazuje dokladnie tyle, ile gps i te tablice, co przy drogach czasem stoja.

Na ta zime kupilem okazyjnie 175/65/14 i jesli o wyglad chodzi, to wygladaja jak kolka od roweru (poprzednio mialem 185/75/14) i licznik troche przeklamuje, co oczywiste.

Teraz czekam na obfite opady, zeby wykorzystac troche te zimowki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i założone.

Wygląd - tylko w nocy!

Zrobiłem dzisiaj identyczną trase , ktorą robie zawsze w sobote (czyli polanka) i jestem pod wrażeniem. Wskazówka od paliwka stoi dużo wyżej (nie patrze na km - niby oszukują)

Zbiera sie duzo lepiej-DUŻO!!!!

Na polance jeszcze leży snieg i miejscami lód i tu 165 jest wyjątkowa. Postawienie auta bokiem przed winklem jest dużo łatwiejsza i w pełni kontrolujesz to co robisz. Fakt - szybciej zrywa przyczepność ale o to własnie chodzi.

Brakowało zawsze mocy - hhhhmmmm, mocy, moze za bardzo powiedziane ale jest różnica straszna

Subarak służy mi tylko i wyłacznie do podjechania do pracy (2km). Pojezdzawki,polanka,zakupy.

Od kwietnia mam moto i auto stoi w garażu

Powiem tak:

-prócz wyglądu, jestem bardzo zadowolony. Naprawde lepiej sie zbiera, to czuć.

Po przejsciach z kolektorem i kilkunastu przeróbkach, też doszedłem jaki ma byc zeby dól był dobry i głowica sie nie grzała.

Z kołami też tak jest , założyłem,pojezdziłem i wiem ze było warto!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...