Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

Dla niektórych "Wyspy Kanaryjskie" są tak samym magnesem, jak Mercedes dla kierowcy, a nawet w Klasie E za kilkaset tysięcy znajdziemy trzeszczące plastiki ;) Tak czy inaczej czasem warto wybrać "oklepany", ale pewny i sprawdzony kierunek, a przede wszystkim hotel, o którym dowiemy się nieco więcej, nawet od znajomych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno mi tylko przeszkadza (dwa razy byłem na Boże Narodzenie) - wiatr, bardziej od czapek z daszkiem przydają sie te wełniane- letnie

oj, prawda - czasem potrafi chlodem zawiac. Zawsze mozna sie schronic w kamiennym kregu na plazy.  ;)

 

 

Dla mnie ferie = snieg a wakacje = plaza

U mnie rodzina cieplolubna wiec ferie=wakacje=plaza   :D

Edytowane przez Platon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie rodzina cieplolubna wiec ferie=wakacje=plaza   :D

 

podobnie plus oba kolana (prawe niestabilność) i kostki to totalny kibel u mnie, po 30 latach musiałem odstawić narty i pojechanie zimą tam gdzie śnieg to był by sadomasochizm

ciepełko zawsze OK na kości i stawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hotele w Hiszpanii sa po po prostu stare lub stare sa oferowane w naszych bp.

 

I to jest clou ….. niestety . oferta jest słaba niestety , a za super oferty oferty i super hotel trzeba zapłacić majatek . a za ten majątek można naprawdę lecieć gdzie indziej …. takie moje zdanie .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hotele w Hiszpanii sa po po prostu stare lub stare sa oferowane w naszych bp.

I to jest clou ….. niestety . oferta jest słaba niestety , a za super oferty oferty i super hotel trzeba zapłacić majatek . a za ten majątek można naprawdę lecieć gdzie indziej …. takie moje zdanie .

Hotele są bardzo różne. Tu naprawdę trzeba mieć kogoś, kto dobrze doradzi. Kierunki bardziej egzotyczne są niesamowicie zróżnicowane cenowo, ale np Karaiby okazują się niewiele droższe od przyzwoitych warunków na Kanarach. Inaczej sprawa ma się w Grecji - za cenę 20 kPLN (jak tu padło) na rodzinę można mieć bardzo luksusowe wakacje, z odbiorem z lotniska i hotelu S-klasą i wycieczką śmigłowcem na Meteory ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prrzerobiłem większość bp i TUI wypada najlepiej.

 

Opinie ma niezłe nawet ten hotel https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g662606-d291481-Reviews-Costa_Adeje_Gran_Hotel-Costa_Adeje_Adeje_Tenerife_Canary_Islands.html

Na konkretnym, przywołanym przez Ciebie przykładzie:

 

TUI - cena od 2483 zł/os/7 dni (BB - pokój ze śniadaniami)

PBP - nawet ten sam samolot ;)  - cena od 2060 zł/os/7 dni

 

Poza ceną oferty nie różnią się absolutnie NICZYM ;)

 

Źle to ująłem, chodziło mi bardziej o ogólną jakość biura i najmniejszą ilość wtop. Cenowo to wiadomo że TUI nie jest zbyt konkurencyjny.

 

 

Hotele w Hiszpanii sa po po prostu stare lub stare sa oferowane w naszych bp.

I to jest clou ….. niestety . oferta jest słaba niestety , a za super oferty oferty i super hotel trzeba zapłacić majatek . a za ten majątek można naprawdę lecieć gdzie indziej …. takie moje zdanie .

Hotele są bardzo różne. Tu naprawdę trzeba mieć kogoś, kto dobrze doradzi. Kierunki bardziej egzotyczne są niesamowicie zróżnicowane cenowo, ale np Karaiby okazują się niewiele droższe od przyzwoitych warunków na Kanarach. Inaczej sprawa ma się w Grecji - za cenę 20 kPLN (jak tu padło) na rodzinę można mieć bardzo luksusowe wakacje, z odbiorem z lotniska i hotelu S-klasą i wycieczką śmigłowcem na Meteory ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

 

W ferie zimowe miałem lecieć na Teneryfę lub GC po kilkuletniej przerwie od tych kierunków. Ale jak się okazało że Dominikanę mogę mieć w podobnych pieniądzach, to wybór był oczywisty (w lutym w Dominikanie jest pogoda gwarantowana, na Kanarach bywa różnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My korzystamy z doradztwa pośredników, nigdy nie kupujemy bezpośrednio w Biurze podróży, które jest organizatorem. Pośrednik - biuro podróży z naszego miasteczka, charakteryzuje się tym, że oferują miejsca, w których osobiście byli. Dzięki temu potrafią te oferty, ilość gwiazdek, opisane atrakcje zrewidować. Do tej pory jakieś 9 - 10 wyjazdów i zawsze wszystko zgodnie z opisem i wszystko OK. Pewnie jest trochę drożej, ale moim zdaniem warto dać Im zarobić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My korzystamy z doradztwa pośredników, nigdy nie kupujemy bezpośrednio w Biurze podróży, które jest organizatorem. Pośrednik - biuro podróży z naszego miasteczka, charakteryzuje się tym, że oferują miejsca, w których osobiście byli. Dzięki temu potrafią te oferty, ilość gwiazdek, opisane atrakcje zrewidować. Do tej pory jakieś 9 - 10 wyjazdów i zawsze wszystko zgodnie z opisem i wszystko OK. Pewnie jest trochę drożej, ale moim zdaniem warto dać Im zarobić ;-)

I bardzo słusznie. Brutalna prawda jest taka, że agent wysyła kilkaset osób rocznie. Dla porównania ITAKA - 200 000. Siłą rzeczy jest zupełnie inne podejście. Dla agenta jest to KLIENT, dla biura podróży PAX. Agent wypracowuje sobie klientelę jakością usługi i polecaniem go innym, touroperator - typowym "korporacyjnym" marketingiem.

Co do ceny - pocieszę Cię - nie przepłacasz ani złotówki. Organizator NIE MA PRAWA zaoferować po cenie niższej, niż narzuca swoim agentom. Za taki myk jest od razu min 100 000 zł kary dla operatora. Wszelkie zniżki posiadane przez klienta obowiązują również u agentów.

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze ceny za Kanary ostro poszły do góry. Ja kilka lat temu za 2 tygodnie na Lanzarote w super hotelu 4 gwiazdki ALL IN zapłaciłem troszke ponad 4 tys zł za 2 osoby (hotel z przelotem).

Hotel brałem sam z booking.com, przelot tez sam kupowałem - w jedna strone przesiadka w Barcelonie w druga stronę przesiadka w Glasgow - przelot za jedną osobe kosztował mnie w granicach 300zł....bezposrednio z Wawy kosztowały po 1200zł...

 

Ten sam hotel w biurze podrózy dla dwóch osob kosztował 6 tys zł na ten sam czas, mnie sie udało ogarnąc za 4 tys z groszami....

 

Dzis patrze ten sam hotel dla 2 osob w biurze podrózy wychodzi jakies 8 tys zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ceny troszkę szaleją przez sytuację polityczną w Europie i okolicach, dlatego też "bezpieczne" kierunki są w tym roku trochę droższe. Na szczęście można znaleźć ciekawe oferty Last Minute w równie ciekawych miejscach np. w Chorwacji lub Albanii. Co ciekawe, wbrew pozorom w Albanii nic się nie dzieje, a pięknych miejsc jest naprawdę dużo - warto przejrzeć oferty np. na Wycieczka.pl, gdzie można porównać propozycje wielu biur podróży m.in. Itaka, Wezyr, TUI itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ceny wszystkich destynacji potencjalnie bezpiecznych poszły w górę. Na Kanarach nic się nie dzieje, ale już np. w Turcji jak najbardziej, więc i ceny spadły, zaś niektóre biura w ogóle odwołały wycieczki do tego kraju. W sumie się nie dziwię, ale z  drugiej strony widziałem opinie, że turystów, że w Turcji nic się nie dzieje. Na pierwszy rzut oka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ceny wszystkich destynacji potencjalnie bezpiecznych poszły w górę. Na Kanarach nic się nie dzieje, ale już np. w Turcji jak najbardziej, więc i ceny spadły, zaś niektóre biura w ogóle odwołały wycieczki do tego kraju. W sumie się nie dziwię, ale z drugiej strony widziałem opinie, że turystów, że w Turcji nic się nie dzieje. Na pierwszy rzut oka...

Ludzie z Turcji wracają zachwyceni. W hotelach na południu rzeczywiście nic turystów nie niepokoi. Ceny są absurdalnie niskie, std wyższy niż zazwyczaj. Ale ofc trzeba się odważyć. Ja sam bym poleciał bez mrugnięcia okiem. Z dziećmi - raczej nie

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Otóż to. Samemu lub z drugą połówką jak najbardziej, bo w razie czego łatwiej się szybko zebrać i wrócić. Z dziećmi to już mimo wszystko ryzyko, więc jak ktoś jest przezorny, powinien się wstrzymać. Ale tak jak pisałem wcześniej - zagrożenie minęło i już jest wszystko "poukładane". Mimo to warto sprawdzać opinie oraz komunikaty MSZ. Jak odradzają, wybierzmy coś innego. Turcja to nie jedyne piękne miejsce na świecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, powoli zaczynam planowanie jakiegos wypadu po slonce początkiem stycznia... Wstepnie waham sie pomiedzy Lanzarote i Gran Canaria... Nastawiam sie na wypad budzetowy raczej ze zwiedzaniem niz ciaglym lezeniem plackiem w hotelu :D mam tylko 4 dni, to chyba troche za malo na zwiedzenie Gran Canarii? Moze polecicie jakas inna wyspe na ktora warto sie wybrac na tak krótko. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powoli zaczynam planowanie jakiegos wypadu po slonce początkiem stycznia... Wstepnie waham sie pomiedzy Lanzarote i Gran Canaria... Nastawiam sie na wypad budzetowy raczej ze zwiedzaniem niz ciaglym lezeniem plackiem w hotelu :D mam tylko 4 dni, to chyba troche za malo na zwiedzenie Gran Canarii? Moze polecicie jakas inna wyspe na ktora warto sie wybrac na tak krótko. Pozdrawiam

La Gomera. Jutro sprawdzę oferty. :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

La Gomera

Fantastyczna , trochę dzika ,ale piekna :)

z wszystkich wysp w zimie i tak wole Teneryfę , ale tylko południową , na polnoc szkoda sie wybierać , Teide ( wulkan ) robi swój klimat ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

La Gomera

Fantastyczna , trochę dzika ,ale piekna :)

z wszystkich wysp w zimie i tak wole Teneryfę , ale tylko południową , na polnoc szkoda sie wybierać , Teide ( wulkan ) robi swój klimat ;)

nawet 2 ;) Dzieli Teneryfę (zimą) właściwie na 2 strefy klimatyczne :) . Różnica w temperaturze i pogodzie jest ogromna. Podobnie jak różnica w cenie ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Różnica w temperaturze i pogodzie jest ogromna. Podobnie jak różnica w cenie

 

Dokładnie , ale nieuczciwe biura mają pole do popisu i naciągają klientów , co akurat w Twoim przypadku mogę śmiało powiedzieć że to nie ma miejsca :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z wszystkich wysp w zimie i tak wole Teneryfę , ale tylko południową

 

Wróciłem po tygodniowym pobycie w tą niedzielę. Klimat bardzo fajny. Jak u nas w dobre lato 28 w dzień i 18 w nocy. :)

Polecam miejscowość Adeje. Super klimat na odpoczynek i rozrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z wszystkich wysp w zimie i tak wole Teneryfę , ale tylko południową

Wróciłem po tygodniowym pobycie w tą niedzielę. Klimat bardzo fajny. Jak u nas w dobre lato 28 w dzień i 18 w nocy. :)

Polecam miejscowość Adeje. Super klimat na odpoczynek i rozrywkę.

Bardzo fajna miejscowość. Już jest gdzie się pobawić, a jeszcze nie jest jedną wielką bibą jak np Playa de las Americas.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...