Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

13076752_1386712428021309_68097533135904

 

Byliśmy na Fuercie od 15 do 24 kwietnia. Dwa dni pochmurne, przez resztę lampa. W dzień po ~25*C. Niestety mało wiatru :( Woda chłodna. Da radę się popluskać, ale dziewczyny raczej unikały ;) Nocleg w Corralejo na północy, segment z 3 sypialniami, ogrodem, tarasem na dachu i dwoma basenami oddalonymi o ~200m 2240 PLN za 8 noclegów. Renault Clio 10Euro/doba. Paliwo tańsze niż w PL, ceny w supermarkecie co do zasady porównywalne, da radę tanio zjeść w knajpie. Całą wyspę można zwiedzić pobieżnie w 2 dni. Kilka fajnych dróg przez "góry", ale po Maroku nie robiły wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja, bardzo ciepło, ludzie mili normalni, milsi niz Grecy, standard uslug i hoteli tez wyzszy niz w Grecji. Mnóstwo zabytkow, ciekawych fajnych miejsc. Byłem kilka razy i na Kanaryjskich i w Turcji, oba miejsca bardzo fajne.

Ewentualnie wybrzeże Hiszpanii, bardzo fajna jest tez Sycylia. Tam jest co zwiedzac, zupelnie inaczej niz na Kanarach.

 

Zalety Kanarów to tak na prawde to, ze mozna tam leciec w listopadzie, styczniu, marcu i przy malej dozie szczescia ma sie 2 tygodnie słonca.

Hiszpania, Sycylia, Turcja to tylko sezon, dluzszy niz u nas ale np pazdziernik listopad juz odpada.

 

 

Swoja droga, mysle o Lanzarote na jesieni. Macie jakis fajny hotel godny polecenia tam? Dość budżetowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, z Kanarów to Teneryfa jeśli ma być co zwiedzać. Poza tym Sycylia tak jak Maciek napisał. I jeszcze Bałkany. W Turcji poza Stambułem nie byłem, ale z około-europejskich poleciłbym Maroko. Tylko nie duże miasta. Nad Oceanem jest masa urokliwych miejscowości. Warto wypożyczyć samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Turcji duzo starozytnosci z czasów rzymskich i to własnie blisko wybrzezy tych turystycznych. Do tego twierdze z czasów wypraw krzyzowych.

 

Bedac w Turcji na wybrzeżu warto wybrac sie na Rodos, Kos - godzinka drogi promem, a widoki fajne. Twierdza krzyżowców na Rodos robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w Turcji mnóstwo zabytków i atrakcji, ale podobno większość zaniedbana i opuszczona. Po prostu Turcy nie wiedzą, jak cenne turystycznie są to miejsca. Ale mogę się mylić. Ktoś był i potwierdza?

I tak i nie. Jest rzeczywiście dużo "zapuszczonych" miejsc, ale jeszcze więcej wartych zobaczenia perełek. Z tym, że Turcy nie "pacykują" tego na siłę. Ale dla mnie ma to niepowtarzalny urok

 

 

Swoja droga, mysle o Lanzarote na jesieni. Macie jakis fajny hotel godny polecenia tam? Dość budżetowo...
   PW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, w Turcji mnóstwo zabytków i atrakcji, ale podobno większość zaniedbana i opuszczona. Po prostu Turcy nie wiedzą, jak cenne turystycznie są to miejsca. Ale mogę się mylić. Ktoś był i potwierdza?

Nie ma miliona osob jak w Luwrze albo pod bazyliką Notre Dame, ale to tylko lepiej. Czy zaniedbane sa w wiekszosci zabytki? Bardziej zaniedbane miejsca widziałem w Grecji szczegolnie na Kos czy Rodos. Ma to swój urok, że nie są na sile odnawiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Owszem, w Turcji mnóstwo zabytków i atrakcji, ale podobno większość zaniedbana i opuszczona. Po prostu Turcy nie wiedzą, jak cenne turystycznie są to miejsca. Ale mogę się mylić. Ktoś był i potwierdza?

Nie ma miliona osob jak w Luwrze albo pod bazyliką Notre Dame, ale to tylko lepiej. Czy zaniedbane sa w wiekszosci zabytki? Bardziej zaniedbane miejsca widziałem w Grecji szczegolnie na Kos czy Rodos. Ma to swój urok, że nie są na sile odnawiane.

 

Macie rację, bo co to za zabytek, skoro został odnowiony :) Z drugiej strony trochę szkoda, że za jakiś czas, jeśli będzie tak jak jest, te ciekawe miejsca będą po prostu zniszczone. Miejmy jednak nadzieję, że ktoś się zorientuje w porę i nie dopuści do całkowitego zniknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Generalnie hotel b. zniszczony, stary od lat bez remontu, b. slabe AI, brudny. Absolutnie nie 5* , moze 3* nie wart wczasow za 20k dla dwoch doroslych i dziecka za 2 tyg. Na razie gromadze material dowodowy i nue chce wam obrzydzac wieczoru ale sprawa skoncz sie co najmniej skarga. Osrane kibke, splesniale owoce. Sejf platny, mini bar platny, czajnik platny, lody dla dziecka platne i to w AI. Mozna dlugo wymieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Teneryfę z TUI to nienajlepszy pomysł (kiepski stosunek jakości do ceny). TUI i Neckermann mają bardzo korzystne oferty na Bałkanach, ewentualnie kontynentalna Hiszpania. Destynacje "oderwane" od Europy zdecydowanie lepiej kupować od innych operatorów :)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TUI do dobra i sprawdzona firma. Wtopy niestety mogą przytrafić się każdemu, większe anse należy tu mieć do agenta niż organizatora (rolą agenta jest odpowiedni dobór oferty i niewpakowanie klienta na minę). Natomiast TUI na Kanarach jest drogie. I to również rola agenta, żeby znaleźć jak najkorzystniejszą ofertę. Ten sam hotel z Eximu lub Sun @ Fun będzie min o 30 % tańszy. Dlatego nie warto przywiązywać się do jednego operatora ;)

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prrzerobiłem większość bp i TUI wypada najlepiej.

 

Opinie ma niezłe nawet ten hotel https://pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g662606-d291481-Reviews-Costa_Adeje_Gran_Hotel-Costa_Adeje_Adeje_Tenerife_Canary_Islands.html

Na konkretnym, przywołanym przez Ciebie przykładzie:

 

TUI - cena od 2483 zł/os/7 dni (BB - pokój ze śniadaniami)

PBP - nawet ten sam samolot ;)  - cena od 2060 zł/os/7 dni

 

Poza ceną oferty nie różnią się absolutnie NICZYM ;)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka , że ichniejsze gwiazdki , to są rzeczywiście ichniejsze …. poziom hoteli 4 i 5* hoteli jest naprawdę bardzo różny , trzeba patrzeć na rok budowy / remontu  , opinie , zdjęcia ( ale nie te z ofert z biur ) tylko google , tripi…. itd. 

Kanary jakiekolwiek , trzeba brać na połduniu wyspy , o podstawowa zasada , szczegolnie Gran Canaria i Teneryfa, na połnocy można zaliczyć spora wtopę pogodową. Fue i Lanz. to raj dla sportów serfingowych . 

byłem 6 czy 7x  na kanarach w róznych terminach , w totalnie róznych miejcach , i przyznam również , ze mi sie już trochę znudziły , szczególnie te odpustowe deptaki mało klimatyczne . Zdecydowanie lepiej moim zdaniem jest w grecji, włoszech ,  jest bardziej klimatycznie, szczególnie w miejscach "starych kulturowo" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale boleje nad faktem ze przynajmniej dla nas skonczyla sie Turcja. Puravida resort , xanadu island, maxx royall sa naprawde godne polecenia. Poziom hotelu nie do porownania z zachodnia europa. Przynajmniej w tym zakresie cenowym. Egipt i Tunezje pomijam z wiadomych wzgledow. Popieram Carfita. Trzeba sprawdzac hotel. Tyle ze akurat ten hotel ma dobre opinie. Moze pisza to ludzie ktorzy malo jezdza, nie maja porownania. Hotele w Hiszpanii sa po po prostu stare lub stare sa oferowane w naszych bp. Ww. hotel na Ibizie tez byl stary ale przejety przez inna firme, totalnie przebudowany, upgradowany do 5*. Zostal otwarty miesiac przed nami i bylismy pierwszymi goscmi w pokoju. Wtedy udalo sie. Generalnie trzeba wierzyc zlym opiniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my wlasnie wykupilismy Fuerte na ....... ferie zimowe po raz ....... n-ty z rzedu.  :D

W koncu temat brzmi "Wyspy Kanaryjskie zima ?"  ;)

zazdro :wub:

jedno mi tylko przeszkadza (dwa razy byłem na Boże Narodzenie) - wiatr, bardziej od czapek z daszkiem przydają sie te wełniane- letnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...