Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

RychoRC ja mimo wszystko wolę sprawdzić inne oferty, mnie jakoś PZU nie przekonuje bo miałem z nimi trochę do czynienia.

KamilP ciekawa opcja, ale nie mogę znaleźć OWU tej oferty, chodzi mi o wkład własny w przypadku skorzystania z ubezpieczenia. Wiesz może ile on wynosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

No nie wiem ;)

 

Łącznie 7 tys. km, niemal cztery doby na promie - podróż w obie strony zajmuje około 8-10 dni. Koszt w dwie strony (przy założeniu, że jedziemy oszczędnym dieslem w maksymalnych wartościach przepisowych) cała "zabawa" zamknie się w kwocie 2500 EUR w dwie strony, przy dwóch dorosłych osobach. Plus godziny spędzone za kółkiem i na promie.

 

Chyba, że jest sztorm i trzeba zrobić kilkudniową rekonwalescencję w okolicach Sevilli (wracając) ... bo "łazienka jakaś taka krzywa".

 

Oczywiście, wszystko zależy jak kto lubi lub nie lubi jeździć i pływać, ale ... uwierz mi na słowo - rodzina zdecydowanie może nie być zadowolona ;)

 

Świat jest podobno mały, ale to zdecydowanie zbyt daleko :) Nie polecam ;) choć sporo samochodów na polskich blachach mi przemknęło ostatnio przed oczami ...

 

Urlop w marcu - Kanary lub Azja :)

Edytowane przez ukiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w kwietniu zahaczę pewnie na ~8 dni na Kanary. Fuerta koniecznie na min. 2 dni (bo mam ciśnienie na choć trochę kite'a ;) ). Co poza tym? Ile czasu warto spędzić na Fuercie? Lanzarote jest ciekawsza? Czy może jeszcze jakaś inna wyspa? Będziemy lecieć z Maroka, więc to na której wylądujemy jest względnie bez znaczenia.
Poczytałem trochę w necie i wiem mniej więcej co oferuje każda z wysp, ale ciągle się waham i szukam podpowiedzi ;)
Wstępnie myślę o 6 dniach i dokładnym w miarę zjechaniu Fuerty + 2 dni na pobieżne zwiedzenie Lanzarote. Ma to sens?

BTW jak ktoś zna jakieś ciekawe miejsca o których nie piszą w przewodnikach/fajne miejscówki na nocowanie etc, to chętnie przyjmę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba koniecznie jechać na Los Gigantos na teneryfie , drogą ktora jest zamknieta , bo spadające skały , wartio !!! oraz totalny wschód wyspy i droga miedzy lasem gdzie krecili Park Jurajski , jak bedziesz zainteresowany , to daj znac pokaze na mapie. Podobno warto plynac na Gomere , ale tam nie byłem 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, w kwietniu zahaczę pewnie na ~8 dni na Kanary. Fuerta koniecznie na min. 2 dni (bo mam ciśnienie na choć trochę kite'a ;) ). Co poza tym? Ile czasu warto spędzić na Fuercie? Lanzarote jest ciekawsza? Czy może jeszcze jakaś inna wyspa? Będziemy lecieć z Maroka, więc to na której wylądujemy jest względnie bez znaczenia.

Poczytałem trochę w necie i wiem mniej więcej co oferuje każda z wysp, ale ciągle się waham i szukam podpowiedzi ;)

Wstępnie myślę o 6 dniach i dokładnym w miarę zjechaniu Fuerty + 2 dni na pobieżne zwiedzenie Lanzarote. Ma to sens?

 

BTW jak ktoś zna jakieś ciekawe miejsca o których nie piszą w przewodnikach/fajne miejscówki na nocowanie etc, to chętnie przyjmę :P

Ma sens☺ Fuerte 2 dni spokojnie zjedziesz. Z pamięci na szybko:

-generalnie południe - najlepiej Jandia piękne piaszczyste plaże. Obok Sotovento - plaża serferòw - odpływ i przypływ wody zostawia duzy slad widac nawet na google earth. Obok jest Costa Calma ale każdy twierdzi ze to tylko domki dla turystow i poleca Jandia

- obok port w Morro Jable

- warto jechac szutrową drogą do Coffete do willi Witnera - koczują miejscowi - za pare 5-10 Euro wchodzisz do srodka. Willa zniszczona ale jest tam nawet piec bo wg legendy tam odbywały sie operacje plastyczne nazistów zanim uciekli do Ameryki Pd. Przed willa nad brzegiem ogromna plaza i mały cmentarz. Niesamowite fale - mozna sie wykąpsc ale naprawdę trzeba uważać bo zmiata jak zapałkę juz w wodzie do połowy łtdki.

Po drodze do Coffete widoki ☺

Jak dorwe sie do kompa dopisze reszte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, będę wdzięczny. Bo coraz bardziej przekonuję się do opcji Lanzarote i Fuerta w te 8 dni. Po 4 na każdą wyspę ma sens? Tak żeby też trochę poleniuchować na plaży, a nie tylko zwiedzanie ;) Czy w kwietniu będzie w ogóle pogoda na taki "smażing"?

Edytowane przez QbaqBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy w kwietniu będzie w ogóle pogoda na taki "smażing"?

Tam prawie cały rok jest pogoda na "smazing" tylko trzeba wybierać południowe rejony wysp, bo często na pólnocy jest zupelnie inny klimat , tak jest w przyapdku Teneryfy i Gran Canarii, na Fuercie byłem raz , ale to było lato , wiec ciepło tak czy siak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, będę wdzięczny. Bo coraz bardziej przekonuję się do opcji Lanzarote i Fuerta w te 8 dni. Po 4 na każdą wyspę ma sens? Tak żeby też trochę poleniuchować na plaży, a nie tylko zwiedzanie ;) Czy w kwietniu będzie w ogóle pogoda na taki "smażing"?

Jak byłem w styczniu to bylo 23-25 stopni, wiec w kwietniu gorzej raczej nie bedzie.

 

Aczkolwiek znajomi byli w marcu, i na 2 tygodnie mieli tydzien deszczu - ale to chyba wyjatkowy pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trafić dwa tygodnie nędznej pogody w kraju, w którym z definicji powinno być ciepło - pech wybitny :)

Dlatego lepiej sprawdzać prognozę pogody :D Banalne, ale przydatne. No chyba, że ktoś ma zabukowaną wycieczkę, wszystko opłacone, urlop załatwiony i nagle się okazuje, na dwa dni przed wyjazdem, że prognoza pogody tragiczna... Nie wiem już co lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trafić dwa tygodnie nędznej pogody w kraju, w którym z definicji powinno być ciepło - pech wybitny :)

 

Dlatego lepiej sprawdzać prognozę pogody :D Banalne, ale przydatne. No chyba, że ktoś ma zabukowaną wycieczkę, wszystko opłacone, urlop załatwiony i nagle się okazuje, na dwa dni przed wyjazdem, że prognoza pogody tragiczna... Nie wiem już co lepsze ;)

 

 

 

Teoria teorią ... a praktyka swoje. Dziś wg appki na iOS jest raczej pochmurnie, z silnym wiatrem, 18 stopni.

Za oknem natomiast 100% słońca, ani jednej chmurki, a powietrze stoi, na skórze czuję jakieś 35 stopni, termometr w samochodzie pokazuje 26.

Tak więc sprawdzanie pogody ... można uznać - nie działa :)

 

Poza tym na kalimę (wiatr przenoszący ziarenka piachu z nieodległej Sahary) nic nie poradzisz - pojawia się nagle, bez zapowiedzi. Zwykle oznacza coś w rodzaju grubej, sinej mgły spowijającej niebo przez co najmniej kilka dni - słońce, jeśli w ogóle gdziekolwiek będzie się przewijało, będzie wyglądało jak kółeczko na niebie.

 

Jeden raz zdarzyło się, że wiatr nagle się zatrzymał i można było dosłownie zobaczyć na horyzoncie wiszący w powietrzu piach!

O, proszę - naprawdę BARDZO rzadkie zjawisko!

 

23915708223_c842277fe1_h.jpg

 

360 słoneczne dni w roku to raczej katalogowy slogan ... aczkolwiek wszystko zależy od roku - ten konkretny jest całkiem ciepły. Dziś otwarliśmy nawet sezon basenowy (basen otwarty, niepodgrzewany) :)

 

Z kolei tydzień temu 2 dni paskudnie lało (prawie całą dobę), a w górach spadł śnieg ... wulkan nadal jest cały w śniegu (aktualnie -7 stopni, więc dopóki słońce go nie wygrzeje, chwilę poleży - kolejka na wulkan działa, ale zdarzało się, że zamykali, bo robiło się niebezpiecznie z powodu oblodzeń).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zjawisko. Co prawda każdy chce mieć na urlopie piękną pogodę, a zapewnienia marketingowe można sobie włożyć między bajki, ale i tak wyjazd do takiego kraju to dla większości przygoda życia. Choć zawiesina z piasku przez dwa tygodnie urlopu za "kilka" tysięcy złotych to mało kusząca perspektywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leżę sobie właśnie na plaży nas oceanem na Teneryfie i zdecydowanie polecam. Podoba mi się zwłaszcza brak tłumów jakie spotyka się wszędzie w sezonie, a przy tym pogoda idealna - w przeciwieństwie do tego co mamy teraz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dzis w nocy, ale przez ostatni tydzien na południu było od 19 do 24. W ten najzimniejszy dzien było trochę chmur, które przejechaliśmy jadąc na wulkan. Generalnie super plażowa pogoda i nawet do oceanu dało sie wejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze, znajomy wlasnie jest dzwonil i mowil ze fale do kostek a oni czerwona flage wystawili :D

 

 

Znajomy średnio się orientuje w oceanicznych prądach wstecznych wytwarzanych przez fale.

 

Ktokolwiek znalazł się powyżej kolan w objęciach takiego prądu może sobie tylko wyobrazić jaką potrafi mieć siłę.

Wywieszenie czerwonej flagi oznacza, że prąd jest bardzo silny. W praktyce mogę tylko powiedzieć, że potrafi człowieka "wessać" bardzo głęboko, nie pozwalając się wynurzyć i tylko kwestią sekund jest sytuacja praktycznie bez wyjścia lub / oraz wyrzucić na brzeg z taką siłą, że trzeba zszywać rany na całym ciele! Kto nie widział i nie czuł ... ten nie wie.

 

Co więcej - z poziomu plaży wcale tak to nie wygląda, ot ... fale.

 

Jeśli wywiesili czerwoną flagę, mieli zdecydowanie ku temu powody.

 

W ostatnich latach z powodu takiej nieznajomości tematu, braku wyobraźni, a także po zwykłego pecha, utonęły setki osób !!!

 

Problem urósł do tego stopnia, że na plażach jest coraz więcej ratowników, którzy już nie dłubią patykiem w piasku, ale naprawdę bacznie obserwują wchodzących do wody.

 

Ludzka wyobraźnia (a właściwie głupota) nie zna granic, ludzie wchodzą do wody z małymi dziećmi na rękach, wskakują do wody przy czerwonej fladze właśnie, itd.

 

Wykąpać się w oceanie - świetna sprawa, jednak uważajcie na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Las Palmas wczoraj. Dzisiaj już chmury i pogoda się będzie psuła.

 

ImageUploadedByTapatalk1458340130.995610.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja wróciłem z Las Palmas w poniedziałek , na 7 dni pogody było 2 dni :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dobrze wstrzeliłem bo od poniedziałku do piątku było super. Szkoda tylko że ja tam w robocie byłem a nie na wakacjach :)

 

Choć z drugiej strony taka praca to w sumie trochę takie wakacje ;)

 

image.jpg

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...