Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

kons6, nie ma problemu!

 

Po prostu zawsze na takie mniejsze wypożyczalnie trzeba uważać, niestety "skubią", jak nie na podatkach to na paliwie. Sam się dałem zrobić kiedyś "na szaro" (niestety, jak już kładziemy pieniążki na stół, panowie przestają rozumieć co się do nich mówi), dlatego ostrzegam i polecam sprawdzone rozwiązania!

 

Przy okazji - może ktoś z Szanownych Forumowiczów byłby zainteresowany wynajęciem apartamentu na Teneryfie w okresie czerwiec - wrzesień tego roku?

 

Wpadliśmy na taki pomysł ... do poczytania tutaj:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/69174-teneryfa-apartament-do-wynajecia-czerwiec-wrzesien-2014/

 

Zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ukiman znalazł 207CC i było super, mimo, że 1.6, ale wiatr we włosach :D pierwotnie miały być dwa kółka, ale odpuściłem ze względu na koszty...

Edytowane przez maniujr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisali :), po polsku, choć ja po ang, zobaczymy co będzie dalej, ale wygląda dobrze, cena jest od razu prawie 2x jak za corse czy fiestę, więc liczę, że nie będzie zbyt wiele ukryte

 

maniujr, do cabrio 4 osoby się nie zmieszczą, plus ja tych wrażeń "wiatr we włosach" raczej nie odczuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się komuś przyda

 

http://teneryfarentacar.pl/polr_naszeceny.shtml - subaru z oferty to hatchback GH 1,5 N/A z reduktorem, przebieg obecnie ok. 170 tys, wszystko sprawne z wyjątkiem centralnego zamka, więc bagażnik dostępny z wnętrza auta (chwilę szukałem jak go otworzyć z wnętrza, ale nie znalazłem), żadnych ukrytych problemów, auto dostarczone i odebrane ze wskazanego hotelu; kontakt częściowo po polsku, częściowo po angielsku

 

pomimo słabego silnika polecam każdemu wypożyczenie tego auta - w ofercie innych wypożyczalni nie znalazłem niczego ciekawszego na drogi Teneryfy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no az tak fajnie nie bylo :P

 

Na Fuercie temperatura 20-25 C, wiaterek (jak zawsze zreszta) nawet nie taki chlodny, zdecydowanie wiecej sloneczka niz deszczu.

To jak bylem w listopadzie to bylo tak samo :)

 

Z kolei w syczniu 2013 nie mialem ani dnia z chmurkami nie mówiąc o deszczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, to są zdjęcia z gór i północy (teraz już wiadomo dlaczego hotele na północy potrafią kosztować 1/4 ceny tych z południa? ;)) ... na południu (Costa Adeje) świeci słoneczko :)

Edytowane przez ukiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wyspy Kanaryjskie zimą - był moze ktoś? Warto jechać? jak wrażenia?

 

Mam już dosyć Egiptu, Turcji, chcialbym coś innego.... nie oczekuję upałów, ale słońce i ciepło by się przydały...

 

Ja rowniez bardzo polecam Teneryfe zima. Bylem w zeszlym roku na przelomie lutego/ marca kiedy to u nas zima w pelni. p wyladowaniu szok + 26 stopni :D Mieszkanie i jedzenie oraz caly opierunek mielismy za free bo mieszkalismy u rodziny :) trafilismy na poczatek karnawalu (2gi co do wielkosci na swiecie), na Gran canaria odbywal sie wowczas karnawal dla gejow :P Pora letnia najlepiej poplywac w Puerto de la Cruz, chociaz my glownie odpoczywalismy na Playa de las Teresitas ( za gorami plaza dla nudystow, ale i tutaj duzo cycatych mlodych panienek bez stanika). Mieszkalismy na La Lagunie, skad mielismy piekny widok na z gory na ocean i swieze powietrze. polecam jesli jesli tam jestescie zrobic wycieszke samochodem dookola wyspy i pojechac na Wulkan :) Zycie nocne tez kwitnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Mr. Why, w Pluscarze nie wypożyczysz auta "bezpośrednio" - teoretycznie ich sieć sprzedaży jest w rozbudowie, ale kiepsko im to idzie (na Teneryfie mają chyba dwa punkty), ale 99% rezerwacji mają i tak online, więc średnio im na tym chyba zależy ... anyway - nie będzie żadnej różnicy, a rezerwując przez Internet, z wyprzedzeniem (!) na pewno dostaniesz lepszą cenę, niż "na dziś poproszę", w biurze. Podobnie online, im bliżej terminu wynajmu, tym cena będzie rosnąć. Więc ... nie kombinuj, rezerwuj online, nie ma żadnych kosztów odwołania rezerwacji, nie podajesz żadnych danych karty, itd. - wszystko załatwiane jest mailem. Nawet jeżeli nie stawisz się po auto bez uprzedzenia - czego nie polecam, pokażmy że Polaków stać na gest "jakości" zachowania - nikt Ci nie nie zrobi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przez brokera takiego jak economycarrentals.com. To nie wypożyczalnia, tylko taki pośrednik  - jak zarezerwujesz to dowiadujesz się, od kogo będzie auto - raz to hertz, a raz Juan i Syn :) ale w super cenach i na jasnych warunkach.  Na sylwestra brałem przez nich auto na Cyprze - za 25% ceny oferowanej na miejscu. Wcześniej w wielu innych krajach. Zdecydowanie zawsze przy rezerwacji miałem lepszą cenę niż z okienka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W 2013 roku padło jednak na Portugalię, ale teraz w marcu chcemy się już wybrać z rocznym brzdącem na Fuerte (na Lanzarocie już byliśmy).
Mam zagwozdkę, północ czy południe? Podobno południe ma ładniejsze plaże, ale na szybko sprawdziłem, że na północy jest o wiele więcej spotów surfingowych (nie wind i kite, tylko czysty surfing ;-)). Co robić, droga wróżko ? :D
Hotele dla dzieci z tego co widzę zostały polecone dwa, oba na południu: Club Magic Life Fuerteventura Imperial i Barcelo Jandia Playa, coś jeszcze?
Pewnie wybierzemy się z ITAKĄ, stąd pytanie czy lepiej poczekać jeszcze na last minute? Z tego co widzę, że na luty wybór jest nadal duży, a ceny w Last Minute korzystniejsze o dobre 15-20% (3500 vs 4100 przy wyjeździe dwutygodniowym). Pomyślałem, że może warto poczekać do połowy lutego z kupnem wycieczki?
@@Platon, @@maciek323 możecie jeszcze napisać jak cenowo wypada organizacja na własną rękę? O ile w różne miejsce podróżowałem organizując wszystko sam (Chiny, Portugalia, Kuba itp) o tyle przy kolejnym podejściu do Wysp Kanaryjskich nijak kalkulacja się nie spina, żeby było to bardziej opłacalne niż podróż z biurem.
ps. 8k na wstępie za dwie osoby, końcowo wyjdzie tyle co dwa tygodnie na Kubie :/ No ale to chyba wina euro bo w 2007 roku jak byliśmy na Lanzarocie to tydzień kosztował 1700 a dwa tygodnie ~2300.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
RadziejS dzięki za info. Rzeczywiście TUI ma fajną ofertę, ale hotele, które nas interesowały były dostępne dopiero w kwietniu lub w maju. Koniec końców lecimy na Lanzarotę, ale tym razem do Playa Blanca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś ciekawe propozycje jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne? Chodzi mi głównie o koszty leczenia, niski 'wkład własny' i w jaki sposób likwidowana jest szkoda?

Niedawno byłem przedłużyć OC na Subaraka w PZU i przypadkiem natknąłem się na ulotkę skierowaną dla narciarzy. Dopytałem troszkę i wyglądało to tak:

Płacimy 10zł za jedną dobę od osoby i jesteśmy objęci pełną ochroną w razie jakiegoś wypadku, koszta ewentualnej akcji ratunkowej, czy ewentualne problemy zdrowotne związane z aklimatyzacją w danym miejscu. NIE są objęte ubezpieczeniem choroby przewlekłe, takie na które leczyliśmy się już w Kraju.

 

Oferta był skierowana do narciarzy, ale wydaje mi się, że nie powinno być różnicy między jazdą na nartach, a "serfowaniem na falach" :)

Moim zdaniem warto dopytać, PZU to zawsze PZU. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...