Jump to content
maciek323

Wyspy Kanaryjskie zimą?

Recommended Posts

Wszystko zależy od tego, gdzie masz miejscówkę. Gran Canaria ma trochę inny układ frontów, niż Teneryfa (wulkan), ale ...

Generalnie - prognozy - takie z appek na telefonach - na Kanarach NIE są miarodajne.

Pogoda jest zwykle znacznie lepsza. Chyba, że idzie mocny front - wtedy nie ma zmiłuj. Jeśli będą alerty - wiadomo, że będzie mocno wiało, ale zwykle na wietrze się kończy. Wiatr może przywiać trochę chmur.

Na Teneryfie od 2 tygodni codziennie pokazuje deszcz ... przez ten czas padało minutę i trzydzieści sekund, a słońca jest pod dostatkiem.

Miłego pobytu.

P.S. Ale zima jest - wieczory (po zachodzie słońca) i noce są chłodne - ciężkie do wytrzymania 12-15 stopni.

Edited by ukiman

Dzięki wielkie za informację :) mam nadzieję, że trafię na dobrą pogodę :D a miejscówkę mam na południu wyspy, playa del ingles

Wczoraj wróciłem z Fuerteventury po tygodniowym pobycie. Pogoda była dość zmienna. Codziennie chwilę padało. Temperatura "bez słońca" 17-18 stopni, w słońcu odczuwalnie więcej. Było dość wietrznie, co kitesurferów cieszyło z pewnością bardzo ;)

Podobalo mi się i polecam kierunek :)

Fuerta to chyba największa "loteria" ze wszystkich wysp .. szczególnie zimową porą.

W pełni zasługuje na swoją nazwę ... fuerte (mocne) vientos (wiatry) :)

może i loteria...ale 19 lutego Morro Jable :)

Na Gran Canarii wreszcie się ociepla, bo ostatni tydzień był zimnawy i zamiast łazić po górach jeździliśmy właśnie do południowych kurortów się wygrzewać. W Playa del Ingles pogoda jest raczej gwarantowana, a przy 20 stopniach słońce robi swoje. Nawet gdyby wiało, można podjechać do podobno mniej wietrznych Puerto Rico i Puerto de Mogan. Tylko gdybyś zechciała wybrać się na wycieczkę do stolicy albo tym bardziej w góry, to trzeba pamiętać, że to zupełnie inny świat - nie dość że sporo zimniej, to chmurnie i wietrznie. Kurtek i szalików nigdy za dużo ;)

(EDIT: to był trochę skrót myślowy, szaliki tyczyły się bardziej gór niż Las Palmas, choć i tam zwykle jest odczuwalnie chłodniej, a na plaży czasem wieje zimnem.)

Edited by bvb

Spotkany na Fuercie :) 

image.thumb.png.d37b7c1c9ecc7343ff6387f282d72085.png

Na Gran Canarii też mi mignął hawk na lawecie, poza tym XV, Forek SG i SJ. Rok temu też SG. Zastanawiałem się, czy wysyłają je na serwis do Hiszpanii, a tu proszę :)  https://www.google.com/maps/@28.1579244,-15.4141781,3a,90y,313.42h,90.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLE6PDS_CMEr8WF1_Pdw1pw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl-PL

21 godzin temu, Platon napisał:

Spotkany na Fuercie :) 

image.thumb.png.d37b7c1c9ecc7343ff6387f282d72085.png

pewnie jestes w Morro Jable, ja tez dzisiaj tego hawka spotkalem dwa razy :) za pierwszym razem zona zauważyła :)

Edited by szmajgel

Jaką macie pogodę na Fuercie?

wtorek, sroda i dzis bardzo fajnie slonecznie. Temperatura 20 stopni w cieniu, a w sloncu to wiadomo juz goraco i idzie sie spalic czego doswiadczylem...

• Thanks 1

Wyspy Kanaryjskie i zimą i latem to dobry pomysł :-) Latem na Kanarach jest super - nie ma takich upałów jak w basenie Morza Śródziemnego. Byliśmy na Teneryfie w lutym a na Gran Canarii w lipcu. Na północy Gran Canarii w lipcu było chłodniej niż na południu Teneryfy w lutym:-) Ale wiadomo - w zimę może częściej padać i mimo wszystko średnie temperatury są sporo niższe. Korzystaliśmy z Cicar i było wszystko ok. Nasze wrażenia z obu wysp znajdziecie w porównaniu:   Teneryfa czy Gran Canaria   

• Like 1

Wątek przycichł, ale idzie zima, czas go więc ożywić :)

Kurczę! Tyle rzeczy tutaj widziałem ... ale chłopaki ciągle potrafią mnie zaskoczyć :) i oto właśnie minęło mnie takie wydarzenie. Holowanie wersja kanaryjska, wariant push

:D

7BD4D06D-8428-4037-9209-2EEE03DE303B.jpeg

• Haha 1