Skocz do zawartości

Wyspy Kanaryjskie zimą?


maciek323

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od tego, gdzie masz miejscówkę. Gran Canaria ma trochę inny układ frontów, niż Teneryfa (wulkan), ale ...


Generalnie - prognozy - takie z appek na telefonach - na Kanarach NIE są miarodajne.

 

Pogoda jest zwykle znacznie lepsza. Chyba, że idzie mocny front - wtedy nie ma zmiłuj. Jeśli będą alerty - wiadomo, że będzie mocno wiało, ale zwykle na wietrze się kończy. Wiatr może przywiać trochę chmur.

 

Na Teneryfie od 2 tygodni codziennie pokazuje deszcz ... przez ten czas padało minutę i trzydzieści sekund, a słońca jest pod dostatkiem.

 

Miłego pobytu.

 

P.S. Ale zima jest - wieczory (po zachodzie słońca) i noce są chłodne - ciężkie do wytrzymania 12-15 stopni.

Edytowane przez ukiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłem z Fuerteventury po tygodniowym pobycie. Pogoda była dość zmienna. Codziennie chwilę padało. Temperatura "bez słońca" 17-18 stopni, w słońcu odczuwalnie więcej. Było dość wietrznie, co kitesurferów cieszyło z pewnością bardzo ;)

Podobalo mi się i polecam kierunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Gran Canarii wreszcie się ociepla, bo ostatni tydzień był zimnawy i zamiast łazić po górach jeździliśmy właśnie do południowych kurortów się wygrzewać. W Playa del Ingles pogoda jest raczej gwarantowana, a przy 20 stopniach słońce robi swoje. Nawet gdyby wiało, można podjechać do podobno mniej wietrznych Puerto Rico i Puerto de Mogan. Tylko gdybyś zechciała wybrać się na wycieczkę do stolicy albo tym bardziej w góry, to trzeba pamiętać, że to zupełnie inny świat - nie dość że sporo zimniej, to chmurnie i wietrznie. Kurtek i szalików nigdy za dużo ;)

 

(EDIT: to był trochę skrót myślowy, szaliki tyczyły się bardziej gór niż Las Palmas, choć i tam zwykle jest odczuwalnie chłodniej, a na plaży czasem wieje zimnem.)

Edytowane przez bvb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Gran Canarii też mi mignął hawk na lawecie, poza tym XV, Forek SG i SJ. Rok temu też SG. Zastanawiałem się, czy wysyłają je na serwis do Hiszpanii, a tu proszę :)  https://www.google.com/maps/@28.1579244,-15.4141781,3a,90y,313.42h,90.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1sLE6PDS_CMEr8WF1_Pdw1pw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl-PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Platon napisał:

Spotkany na Fuercie :) 

 

image.thumb.png.d37b7c1c9ecc7343ff6387f282d72085.png

  pewnie jestes w Morro Jable, ja tez dzisiaj tego hawka spotkalem dwa razy :) za pierwszym razem zona zauważyła :)

Edytowane przez szmajgel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wyspy Kanaryjskie i zimą i latem to dobry pomysł :-) Latem na Kanarach jest super - nie ma takich upałów jak w basenie Morza Śródziemnego. Byliśmy na Teneryfie w lutym a na Gran Canarii w lipcu. Na północy Gran Canarii w lipcu było chłodniej niż na południu Teneryfy w lutym:-) Ale wiadomo - w zimę może częściej padać i mimo wszystko średnie temperatury są sporo niższe. Korzystaliśmy z Cicar i było wszystko ok. Nasze wrażenia z obu wysp znajdziecie w porównaniu:   Teneryfa czy Gran Canaria   

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Szanowni

 Nasze opisy z Kanarów: co polecamy,  co zobaczyć, ceny, wynajem samochodów, zdjęcia, miejsca. Zapraszamy :)

 

La Gomera: https://www.dwojezplecakiem.pl/la-gomera-raj-dla-niespiesznych-gomera-z-plecakiem-tanio-i-skutecznie/

 

Gran Canaria: https://www.dwojezplecakiem.pl/gran-canaria/

 

Reszta wysp 'w drodze'

 

pozdrawiamy

dwojezplecakiem.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wątek przycichł, ale idzie zima, czas go więc ożywić :)

 

Kurczę! Tyle rzeczy tutaj widziałem ... ale chłopaki ciągle potrafią mnie zaskoczyć :) i oto właśnie minęło mnie takie wydarzenie. Holowanie wersja kanaryjska, wariant push

 

:D

7BD4D06D-8428-4037-9209-2EEE03DE303B.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...